Jump to content

Servis vintage audio opreme u Novom Sadu


ban jhankri

Preporučeni Komentari

Poštovanje svima,

 

Hteo bih, ako je ikako moguće, da u ovoj temi dobijem odgovor na pitanje iz naslova teme. Naime, pre nekog vremena sam kupio vintage amp, Yamaha CA-2010, sa problemom fade-a jednog kanala. Serviser kod koga je trenutno pojačalo mi je u razgovoru rekao da je isključio potenciometar, relej zaštite zvučnika i coupler prekidač (što sam mu u inicijalnom razgovoru napomenuo, kao česte izvore kvara sa tim simptomima) kao problematične. Moje mišljenje je da, verovatno, neće znati da dijagnostikuje kvar.

 

Da li neko može da mi preporuči servisera koji je više u priči sa vintage audio-om, pošto se vodim mišlju da čovek kod koga sam odneo pojačalo, nije najbolji izbor za moj problem. Moguće da je i neki "hladan lem" na input path-u, a mislim da moj trenutni serviser nema sprej za hlađenje PCB-a i dijagnostifikovanje tog problema.

 

Unapred zahvalan svima koji korisnim savetima doprinesu temi.

 

Pozdrav,

Dejan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 2
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Padaju mi na pamet najmanje dva vintage znalca na forumu - Zen i Willy. Nisu doduše iz NS, ali su bar u Vojvodini. Ima sigurno još mahera koji bi bez greške otkrili problem. 

 

P.S. Dobro došao na forum!

Običaj je kad uđeš u društvo da se predstaviš, kažeš koju riječ o sebi i sl.

Imaš na forumu dio za predstavljanje novih članova. Slobodno pronjuškaj po forumu i osjećaj se kao kod kuće.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...