Jump to content

Class D TDA8920


Aleks

Preporučeni Komentari

Poštovani ljubitelji samogradnje, zdravo!

 

Nisam nigde po netu uspeo da nađem kvalitetnu diskusiju o klasi D (na serbskom) niti o ovom kolu (ako ima negde na forumu uputite me).

 

Nakon godina samogradnje, od 2N3055 do TDA7294 itd, dođe mi na pamet da probam i tu D klasu. Pa još i nađoh na ebayu ovo: http://www.ebay.com/itm/250728323875

 

Pročitah već da D class radi potpuno drugačije, manje se greje, iskoristljivost 90%, itd, a THD onako, ok (ne mož i jare i pare). Konkretno ovaj gotov modul iz linka ima i grec (a nema filterske kondezatore :unbelieveble: ) pa imam i nekih gro pitanja koja ne uspeh da izguglam.

 

Kolike snage treba da je trafo? Po specifikacijama na 8 oma daje 36W (pri THD 0.5%), pa da li to znači da uz 10% disipacije potrebna snaga trafoa je oko 100W?

Da li to što nema filterskih kondezatora u modulu znači da nisu ni potrebni? (ili je ovo low cost - low quality opcija)

 

Ako je sve tako ko što sam shvatio iz prve (ne znam, možda grešim :S ) onda je ovo totalna jeftinoća od pojačalceta...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 3
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Ovde je prikazana šema sa "nekom" sekcijom ispravljača:

 

Postavljena slika

 

sa naponom napajanja od +/-25VDC. Na nekim drugima ima i filtarskih kondenzatora od 2200uF po grani...

 

http://www.diyaudio.com/forums/class-d/170059-inexpensive-yuanjing-tda8920-board-ebay.html

 

ovde je prikazan jedan projekat gde je nešto od ispravljačkih elemenata menjano a ima naznaku da je stavljen toroidni transformator od 160VA... ( Ako to pomaže... opteretni otpor, tj zvučnici 8 oma)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da da, to su filtarski kondovi, mislio sam da nije nešto iz šeme, bzvz..

A i ovaj baja iz linka ga je malo pipnuo, zamenio kalemove, dodao još 10.000uF, što je ukupno 14700 negde realna potreba za 7A struje...

 

Ne znam, ja bih ovo bridžovao i stavio u woofer. Trafo već imam neki old school koji je oko 200W, a ima 2X24 na izlazu - jedino da ga malo razmotam da smanjim napon...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...