Jump to content

kabl sa dvije žice, može i jednom ali tanko


kefalo81

Preporučeni Komentari

U pitanju je ožičenje ovih slušalica :)

http://www.itsvet.com/proizvod/sony-mdr-e818/comp_comp_headphones/13/648

Rastavljeno i utvredjeno da jedan kanal nema kontakt, (sveta zujalica na multimeru)

Uglavnom, da ne dužim.Default kablić je tanak i ima u sebi dvije žice.Meni može da posluži i tanak kabl sa jednom žicom gdje bi ja u svaku bubicu ubacio po dva kablića, jedan za uzemljenje a drugi za signal.

Molim za preporuku gdje kupiti tanji kabl odnosno tanju izoliranu žicu.Kvalitet žice nebitan.Unapred se zahvaljujem :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

pa u drajveru postoje dva lema, jedan je od signala a taj drugi se poklapa sa onim što je nije signal :D

Jedino ako ja nemam nešto više od sterea :D

 

Mislim , dobio sam već ranije preporuke za kablove za unutrašnje ožičenje uredjaja. Rečeno je u presjeku puni kabl, tj. puna žica i što tanja.Takva bi mi odgovarala.

Gdje Vi nabavljate takvu žicu ?

 

Doduše napravio sam već par koraka, rastavio druge slušalice a imam više njih pokvarenih pa ću od toga pokušati da skarabudžim kablić.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve je to signal

 

izvinjavaj , ne pomazem za konkretno pitanje ( jedino da kupis neke pijacne sluske pa da od njih uzmes kablin :rofl: ) ....... ali samo ukazujem da je terminologija ponekad vazna ....

 

inace , GND nikako nije uzemljenje

GND je "negativna strana" signala , u tom smislu da je ta "strana" stopljena sa referentnom tackom celog sistema , u najvecem broju slucajeva

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...