Jump to content

Sony PS kao cd plejer!


...sam se banovo

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 67
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Sa mnogim a u poslednje vreme tu su i 24bitne spravice, spisak bi bio predugačak a za neke mi ne bi verovatno ni verovao...

kao ni to da moj prijatelj pravi bolje interkonekt kablove od Nordost Odin  :unbelieveble: a vi niste ni čuli za njega...

 

Ja bi pazario te kablove (ako je cena ok)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa i nije tako loša tema, PS definitivno gotivno sviri, ima prostora za modifikaciju i puno su ljudi to razradili ,ima džinovska tema na diyoudio.com, ima i sajtova posvećenih modifikaciji PSšna, i može da se pazari za male pare. Downside: to nije cd plejer, nema displej, ja moram da se akam sa džojstikom da bih pustio muziku... zato me i zanima da ga preradim da radi kao dac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa i nije tako loša tema, PS definitivno gotivno sviri, ima prostora za modifikaciju i puno su ljudi to razradili ,ima džinovska tema na diyoudio.com, ima i sajtova posvećenih modifikaciji PSšna, i može da se pazari za male pare. Downside: to nije cd plejer, nema displej, ja moram da se akam sa džojstikom da bih pustio muziku... zato me i zanima da ga preradim da radi kao dac.

 

OK da odgovorim svima mada nije sve uvezi teme PLAYSTATION kao audio cd.

Daljinac postoji, sličan je kao kod esprit serije. Ta serija cd-a je zapravo i rađena na bazi PS jedinice :-)

 

Na tom diyaudio sajtu imaš pred kraj moje rešenje za povećanje izlaznog napona i šema kako da se

napaja opamp (u mom slučaju Burson dual HD opamp) ja nisam zaobišao opampove kao ni fabričke filtere 

kao nemac Feuerbach sa njegovim popularnim modovima jer bi sa time PS izgubio taj analogni prizvuk. 

 

Ako želiš displej samo stavi bilo kakav video ekran (od crknutog mobilnog ili nekog crknutog dvd plejere itd)

znači osim kulturnog daljinca možeš imati i display - barem sam ja tako uradio.

 

Taj što pravi kablove ih radi za Karana i za Zoliku (Soltanus Acoustics), cena strujnog je 500 a interkonekt je 2000

ima da se uzme samo u inostranstvu jer se tamo i prodaje (kolko ja znam kod nas ih niko osim mene i sada jednog

mog prijatelja nije pazario). Da ja koristim te kablove u sistemu a izvor mi je PS1 - jako neozbiljno odista  :unbelieveble:

 

Ako nekoga zaista od vas zanimaju ti kablovi možemo se dogovoriti pa da ih i čujete naravno u adekvatnom sistemu

http://www.youtube.com/watch?v=nHdsIW5QnsQ  a biće izloženi u Novembru na sajmu u Pešti kao i prošle godine.

 

Od kablova sam probao svašta tipa platim 100, 200 ili 300 eura a prodam ga posle po ceni konektora jer kod mene 

ne mogu postići sinergiju. Letvu ne koristim, štemao sam zid umesto toga.

 

PS2 i 3 (naravno posedujem kao konzole za igranje i za to su OK) za muziku i blurej zaboravite. Zvuk je loš a filmovi 

trzaju (odlična tema za one što ne čuju razliku međ kablovima a niti vide trzanje u filmovima :-)) znači PS3 možda i ima

potencijala ali ga je Sony osakatio tako da ne bi sam sebi bio konkurencija. PS1 koji dobro svira je totalno prva serija

jer već EU verzija je sa drugim AK dakom i ima samo jedan opamp umesto dva iz prve serije i nema spdif out.

Dali je to bila odmah "cost reduced" verzija ne znam ali da je prošlo samo par meseci između US/JAPAN i EU release-a

to znam zasigurno.

 

Za DIY ljubitelje evo par linkova kako su to "oni" modifikovali: http://dogbreath.de/PS1/output/output.html

ili ovaj lep sajt: http://deutschermanfred.de/

 

Linkove za kupovinu na ebay-u sam već postovao ranije u topiku "Kupuj dok nije otišlo"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

bez tenzije momci, pobiti cu vas :D inace, novopridosli clanovi se bolje i lakse uklope ukoliko izbegavaju peglanje sa pucanstvom, barem dok ih malo bolje ne upoznamo :)

 

 

Nema tenzije, ono bar kod mene.

Nema ni "peglanja", kako ti kazes.

 

Medjutim, ne mogu da predjem preko toga da na konkretno postavljeno pitanje o modelima uredjaja dobijemo odgovor ....  Philips "kikiriki" CD player-i. ;)

 

gaggia - mislim da se razumemo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naš kolega m4rk1z je skroz ok, samo se ponekad malo zanese jer je po pitanju tog svog Sony PS-a i kablova kao malo dete koje je upravo dobilo igračku koju je čekalo ceo svoj život :)

U isto vreme, dovoljno mator da je malo quirky (ali ko od nas nije :) ) pa mu to treba oprostiti... Kao što ja opraštam Zen-u što me svako malo nabode kad imam neku ideju kaja nije u skladu sa onim što ona smatra da je valjan pristup... ...A Zen zauvrat meni oprašta što sam mator a još uvek budalast...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, jako neozbiljno sa tvoje strane.

Nisi konkretno odgovorio ni na jedno postavljeno pitanje od clanova ovde.

A bilo ih je nekoliko, konkretnih i vrlo ozbiljnih. ;)

Puff pant...   da, nisam odgovorio koje sam filjipse slušao jer stvarno ne pamtim nebitne uređaje...

Vidi Doktore trenutno imam negde dva filjipsa tu negde po stanu AKO baš insistiraš napravim ti sliku

i nisam "cranky old fart" nego ne razumem tvoje insistiranje na oznakama...

 

EVO: Jedan je šampanj boje ima cdm1 (ili cdm4 ?) mehanizam (polukružno čita disk) ceo mehanizam izbacuje

napolje i ima zelenih dioda a i crko je odavno (303?), drugi je neki plastikaner (610) u kojem ni opampove

nisam mogao zameniti jer su lemljeni sa donje strane a mrzi me vaditi matičnu jer i ovako svira kao da mu fali

pola zvukova u pesmama...  Znači ni ne sećam se oznaka svih tih 14bitnih koje sam slušao a vidiš da i ja sam

posedujem dva što sam još ranije napisao. Takođe je ista priča i sa Mekintošem 7000 koji je radio lošije čak i

od marantz-a 67 se a košta 15x više  :whistle2: Ah da tu je kod mene i filjips audio rekorder i snima muziku lošije od

hifi video rekordera  :nonono: 

 

Može sad back to TOPIC?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šteta za 303... ...meni lično je to takva opuštencija od CD-a.

14 bita, ne detaljiše mnogo i ne zamara, za celodnevnu pozadinsku svirku bombona jedna.

 

Skup je filjips ako ga nađeš očuvanog (oko 400 ide na ebay) a Meridijan ga šije duplo po tom karakteru

čak bi rekao da radi rame uz rame sa mark levinsonima i vadijama...

Ako ti baš treba iskopaću ga pa ga popravljaj ako imaš živaca, cijena sitnica  :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da zato imam dva modovana jedan za Jazz drugi za Rock.

 

Ja bih da kupim taj modovani PS1, primerak za Jazz, ako si zainteresovan za prodaju. Ponuda ovde ili na PP.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih da kupim taj modovani PS1, primerak za Jazz, ako si zainteresovan za prodaju. Ponuda ovde ili na PP.

 

Za njega imam posebno napajanje sa tri trafoa i nisam 100% da bi dao tolko para kolko mene koštaju samo delovi

bez mog uloženog truda i rada  :wink2: a da ne pričam sa kojim sam ga plejerima upoređivao i kako ih je osramotio...

 

Uzmi na limundu scph-1002, kupi novi laser (9 eura na ebay) podesi bias offset na matičnoj i gain na laseru i pilaj.

Sve zajeno te košta ma 25-35 eura. AKO hoćeš daljinac imam na KP za 500 dinara.

 

Znači nije ova tema pokrenuta sa namerom da ja tu nešto prodajem već da podelim iskustvo sa vama da pomognem

ako nekoga interesuje itd...    i btw imam nekih 5-6 komada rasturenih za delove ako nekome zatreba (osim lasera).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skup je filjips ako ga nađeš očuvanog (oko 400 ide na ebay) a Meridijan ga šije duplo po tom karakteru

čak bi rekao da radi rame uz rame sa mark levinsonima i vadijama...

Ako ti baš treba iskopaću ga pa ga popravljaj ako imaš živaca, cijena sitnica  :whistle2:

 

Meni muzika mi na HDD, slabo imam diskova. Dobio skoro nekog Akaia na poklon za prčkanje, ako zasvira super, al to mi više za goste koji ponesu CD.

Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za njega imam posebno napajanje sa tri trafoa i nisam 100% da bi dao tolko para kolko mene koštaju samo delovi

bez mog uloženog truda i rada  :wink2: a da ne pričam sa kojim sam ga plejerima upoređivao i kako ih je osramotio...

 

Uzmi na limundu scph-1002, kupi novi laser (9 eura na ebay) podesi bias offset na matičnoj i gain na laseru i pilaj.

Sve zajeno te košta ma 25-35 eura. AKO hoćeš daljinac imam na KP za 500 dinara.

 

Znači nije ova tema pokrenuta sa namerom da ja tu nešto prodajem već da podelim iskustvo sa vama da pomognem

ako nekoga interesuje itd...    i btw imam nekih 5-6 komada rasturenih za delove ako nekome zatreba (osim lasera).

 

E hebat ga, ne mogu ja to sam... Plaćam dobro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E hebat ga, ne mogu ja to sam... Plaćam dobro.

Evo još jedan nemac specijalista (nije Swoboda) za PS1. http://www.tet-computerspezials.de/12.htmlOveri sajt pa vidi cene za ovakav modovan kao moj Jazo :wink2:

To za PS1 se vrti cak i na SP ;-)http://www.stereophile.com/cdplayers/708play/

Da to je to ali STOCK verzija a nama ovde na DIY forumu to nije interesantno, moramo mi nešto da čačkamo :computerguy:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...