Jump to content

Pomoć oko marantz-ovog resivera sr7100dc


goggolar

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima, 

 

potrebna mi je majstor (ili preporuka za majstora) ko se već susreo sa ovim problemom:

 

na mom marantzu sr7100dc, je crkao procesor koji se naravno više ne proizvodi (pojačalo je iz: 1981-84), u početku je to bilo neprimetno, kad se vratimo sa mora i ponovo sve uključim u struju je bilo potrebno da ponekad 2-3 puta izvučem i utaknem u struju ponovo da proradi i radi ponovo godinu-dve....i nedavno sam se vratio sa puta i to više ne pali....

 

Odneo sam ga u "loop audio" u novom sadu, i majstor mi objasni u čemu je problem i da ima još jednog takvog sa istim problemom koji ne zna da reši...

 

U međuvremenu sam kupio drugo pojačalo ali bi voleo i ovo da popravim, nekako mi je prirastao srcu, pa ako ima neko bilo kakvu informaciju šta bi i gde bi mogao....Molim da javi!

Ili ako neko ima isto takvo pokvareno sa ispravnim proc. a ne treba mu, dogovorićemo se za cenu već nekako....(ako je tako nešto uopšte izvodljivo).... 

 

Zahvaljujem se unapred,

Goggolar!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Za početak, dobrodošao na forum a evo i service manuala ako je neko voljan da se malo pozabavi ovim problemom - ja takve stvari ne umem...

 

Steine 

 

Ako je moguce zalepi taj service manual u pdf.formatu ovde ! , jer ja ga ne mogu skinuti sa prilozenog linka . 

 

 BTW , po opisu kvara koje je naveo kolegion goggolar rekao bih da ima problem sa baterijom ( super kondenzatorom ) za drzanje memorije digitalnog dela tog risivera , a ne sa sa procesorom , ali isto tako obzirom na godiste risivera sumnjam  i na hladne lemove svuda . 

 

 Pozdrav ! 

 

Edit ,  goggolar Dobro Dosao ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

goggolar 

 

Na schemi imas kuciste oznaceno sa J010 koje je predvidjeno da prihvati 4 baterije um3  tipa , taj + 6VDC napon sa baterija se dalje vodi preko diode Q819 na emiter tranzistora Q818 koji sa kolektora obezbedjuje VBB napon od+ 5V za konstantno napajanje procesora backup naponom od+ 5VDC . 

To znaci i da kada je risiver Iskljucen taj+ 5VDC napon Mora da postoji na 39 nozici procesora Q 501 ! . 

Kvar bi trebao traziti redosledom : 

 

- Da li ima+ 5VDC na nozici 39 procesora Q501 ?, nezavisno od toga da li je risiver ukljucen ili ne ! 

- ako nema tog napona proveriti stanje Elka C823 ( 100uF/10V ) i Elka C828 ( 1uF/50V) koji se nalaze oko tranz. Q818 . 

- nije na odmet da proveris i diode Q819 i Q823 . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BANAT,

 

prvenstveno hvala na odgovoru!

 

Taj backup je zadužen (kolko ja znam) za sat i pamćenje radio stanica, u slučaju nestanka struje ili kad se jednostavno izvuče iz struje. 5 godina sam ga koristio sa praznim baterijama, pa pre oko godinu dana sam i te izvadio iz njega (jako brzo istroši inače baterije, pa mi nije bilo isplativo menjati ih redovno).

 

Proverio sam i procesor dobija tih +5V i provodi dalje na ploču...tj. i u drugim nožicama procesora ima +5V (ne znam dal to tako treba ili ne)!

 

Mada iskreno, ja nemam dovoljno znanja da popravljam ovo sam, pa bi mi više bilo od pomoći preporuka za majstora po mogućstvu iz NS-a,(mada odakle god da je nekom od kurirskih službi mu mogu poslati) koji bi se angažovao oko ovoga...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mada iskreno, ja nemam dovoljno znanja da popravljam ovo sam, pa bi mi više bilo od pomoći preporuka za majstora po mogućstvu iz NS-a,(mada odakle god da je nekom od kurirskih službi mu mogu poslati) koji bi se angažovao oko ovoga...

Ako ti nije problem slanje do nisa evo ja ti stojim na raspolaganju (neki prijatelji mi rekose da sam dobar majstor, valjda ne lazu). Samo je problem sto od sutra (21.10.2013.) pa do sledeceg ponedeljka nisam u nisu. Moze posle toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BANAT,

 

hvala ti, proveriću, pa ako nešto uspem javim!

 

Gosha, 

 

ako ne uspem sam i ne uspem da nađem skorije bliže ni majstora (pošto sam kupio drugo pojačalo Harmana 6650r, baš iz Niša, pa je poštarina u jednom pravcu oko 700dinara, tamo nazad vec oko 1500 u startu+naravno tvoja tarifa, pa gledam da ne ispadne previše, pošto ispravno takvo košta oko 90evra, pa kad izvagam u glavi šta kolko i kako) onda ti šaljem do niša!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...