Jump to content

Napajanje za linijski preamp


Impuls

Preporučeni Komentari

Netacno.

Radice i bez i u sustini na osnovu toga nije potrabno, ALI mnogo bolje radi kad ima naponski reg u bilo kom obliku ispred.

to je i zbog filtracije izmedju ostalog, filtracija samog shunta nije dovoljna. A i smanjuje se mogucnost klikova pri ukljucenju i isklucenju. uzmi prvo to simuliraj, proveri a onda napravi konkretno i isprobaj u praksi. I električno i slušno...

ja sam to uradio.

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 50
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Impuls, na koliko je podeseno pojacanje kod Salasovog regulatora kad vec ima globalnu povratnu spregu i cime je definisano?

Radice i bez i u sustini na osnovu toga nije potrabno, ALI mnogo bolje radi kad ima naponski reg u bilo kom obliku ispred.to je i zbog filtracije izmedju ostalog, filtracija samog shunta nije dovoljna. A i smanjuje se mogucnost klikova pri ukljucenju i isklucenju. uzmi prvo to simuliraj, proveri a onda napravi konkretno i isprobaj u praksi. I električno i slušno...ja sam to uradio. :)

Samo se faktor prigusenja sabira, tj psrr povecava ali to ne znaci da bolje radi... Jel serijski regulator "bolje radi" ako ima naponski reg u bilo kom obliku ispred??
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u principu za line stejdž nije loše imati šum ispod 100 - 120dbmislim da to samo sa serijskim shuntom nije moguće postićisto ne znaci da nece raditi i da nece dobro "svirati"(Po morganu džonsu to je moguće postići i sa cevnim napajanjima....Sa kvalitetno projektovanim i izvedanim trafoom za napajanje i manjim vrednostima Cnaravno SA prigusnicama radiće odlično i regulatori samo sa zener diodom...ili tranzistor fiksiran zenerom. :)pre razmatranja elektronike potrebno je staviti akcenat na gvožđe i veze i vodove masa. :)onda se tek mozgu u pravom kontekstu isprobavati elektronski sklopovi regulatora i shuntova...Meni je nekako uvek zgodnije da imam neki refulator pre shunta koji je na blizu ili na istoj plocici gde i uredjaj koji se napaja,lakse se sve podesi, manja je mogućnost greške a i ako se nesto pogreši veca je verovatnoća da uredjaj ostane ispravan.Zbog toga, nekako je sve jasnije i čistije. a u najvećem broju slučajeva nema ni klikova pri uljuč-isključ. hladnjaci shunta se dimenzionišu da prime disipaciju i kad je uejdj izvadjen, kada kompletna stuje prolazi kroz shunt i to je to. Za te manje potrošace reda preampa, bufera itd...Pored gvožđa po mom mišljenu vazno je da budu i originalni elementi, tranzistori regovi itd. A danas ovo po prodavnicam kod nas sve fejkovi vidi se iz aviona... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledaj PSRR mog shunta.154dB. Moze se postici i vise ubacivanjem jos jednog gain stepena ali dolazi u pitanje stabilnost i fazni pomak. Ok, razumem sta hoces da kazes, Ja recimo kod mog buffer preampa u odvojenoj kutiji imam trafo sa LT1085 regulatorima za svaku granu i to ide na 9-pinski konektor. Ta kutija je sa kutijom preampa povezana devetozilnim kablom i u glavnoj kutiji se onda nalaze shuntovi , bufferi i sve ostalo. Kod shunt-a je veoma zgodno i to sto se smanjuje mogucnost ground loop-a jer su od napajanja odvojeni ccs-om. Psrr kod shunta takodje zavisi i od kvaliteta CCS-a, tj sve je bitno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u principu za line stejdž nije loše imati šum ispod 100 - 120dbmislim da to samo sa serijskim shuntom nije moguće postićisto ne znaci da nece raditi i da nece dobro "svirati"(Po morganu džonsu to je moguće postići i sa cevnim napajanjima.... 

http://www.diyaudio.rs/topic/249-da-sklopimo-i-cevni-preamp/?p=15253

 

Ако се све лепо испоштује дата шема има на излазу наизменичну копоненту реда 2-5mV,

Дакле ово постоји стварно и то одавно,

постоји и варијанта са 6с33с која је ултимативна и по струји и по шуму

Проблем је само што сам по себи регулатор није економичан-клање говечета зарад киле меса

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.diyaudio.rs/topic/249-da-sklopimo-i-cevni-preamp/?p=15253Ако се све лепо испоштује дата шема има на излазу наизменичну копоненту реда 2-5mV,Дакле ово постоји стварно и то одавно,постоји и варијанта са 6с33с која је ултимативна и по струји и по шумуПроблем је само што сам по себи регулатор није економичан-клање говечета зарад киле меса

jeste :) jos ako se doda L na ulazu dobija se malte ne laboratorijsko cevno......Daudio pogledaj i paralel T filter za eliminaciju 100Hz komponente posle ispravljanjanije lose za manje potrošače ima u radiotronu..cccccc :wink2:dyeri opasni sve čine samo da izbegnu gvožđe u napajanju...

Pogledaj PSRR mog shunta.154dB. Moze se postici i vise ubacivanjem jos jednog gain stepena ali dolazi u pitanje stabilnost i fazni pomak.Ok, razumem sta hoces da kazes, Ja recimo kod mog buffer preampa u odvojenoj kutiji imam trafo sa LT1085 regulatorima za svaku granu i to ide na 9-pinski konektor. Ta kutija je sa kutijom preampa povezana devetozilnim kablom i u glavnoj kutiji se onda nalaze shuntovi , bufferi i sve ostalo. Kod shunt-a je veoma zgodno i to sto se smanjuje mogucnost ground loop-a jer su od napajanja odvojeni ccs-om. Psrr kod shunta takodje zavisi i od kvaliteta CCS-a, tj sve je bitno.

baš tako.pogledao sam i mislim da je tvoj shunt bas dobar :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...