Jump to content

Gde kupiti Arduino?


Impuls

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 20
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ja sam kupio na niskom buvljaku neki mislim da je "due milanove" ili tako nekako,

za  neke smesne novce.

Mozda bih mogao i da ti ga poklonim ako bih znao gde je

(Sir Oliver zna o cemu pricam jer je bio u mojoj radionici).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam kupio na niskom buvljaku neki mislim da je "due milanove" ili tako nekako,

za  neke smesne novce.

Mozda bih mogao i da ti ga poklonim ako bih znao gde je

(Sir Oliver zna o cemu pricam jer je bio u mojoj radionici).

Znam :crying:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Videste li onu aplikaciju za arduino koju sam ovde negde na vorumu postovao? RFid stiker nalepljen na etikete sa omotima albuma. Ocita se ko na access kontrol senzoru etiketa a arduino pusti album na streamer (konkretno sq box)?Vrlo interesantno za spoj moderne tehnologije ( stream) i nostalgije onih koji vole da imaju omot medijuma u rukama dok ga slusaju.http://hacknmod.com/...r-hack-arduino/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da nije aurdino, ali je takodje open source, i po meni mnogo bolji MCU od bilo kog iz atmel-ove game .

http://leaflabs.com/devices/maple/

Arm procesori su oduvek bili industrijski standarard.

Za manje ili isto novca se dobija MCU sa vise RAM i FLASH memorije , drasticno vecom brzinom zbog veceg clock-a i 32-bitnog adresiranja.

Takodje se nudi veliki broj razlicitih procesora, u zavisnosti od ugradjenih periferija , a svi pripadaju istoj familiji STM32F , tako da miracija koda zahteva minimalne dorade.

Maple okruzenje je jako slicno arduino okruzenju , moje misljenje je da  prelazak ne bi trebao da bude tezak.

 

Maple je samo primer . postoji mnogo slicnih open source projekata na net-u , pogledajte , razmislite...

Moj generalni savet je da je vreme za migraciju na savremenije MCU , dobit je mnogostruka.

 

ARM , mislite otome... :D

 

P.S Olimex ima citavu paletu razlicitih Dev-board , cene su ,za moj ukus , OK .

https://www.olimex.com/Products/ARM/ST/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

opet arm procesore je teze ugurati u neki projekat od ovih DIP cipova

Pod jednim uslovom da ima dovoljno io pinova za potrebe projekta. Meni u vecini slucajeva nedostaje bar 1 port.

 

 

 

ima li dev softvera za linux(ubuntu)

 

http://leaflabs.com/docs/maple-ide-install.html Okruzenje bazirano na arduino softveru koji je takodje open source.

 

 

 

zajednica je primarni adut arduino fazona..pored pristupacne cene

Zbog toga je 95 % projekata na internetu falicno . Cilj je zajednica a svi pokusavaju da prave pare na "open source" projektima.

Obeleo sam zadnjih godinu dana zbog jednog od projekata na kome radim . Uslov je bio da bude kompatibilan sa aurdino 2560 . Toliko bagova nije bilo ni u windows vista , a svi krive hardware . Kada sam dokazao da je sve to upravo zbog bagova i lose odabranog MCU. nisu se udostojili ni da kazu izvini . Ispravise bagove i sve radi i sa 1 revizijom koja je zapravo prototip .

Arduino AVR nema ukljucenu ni osnovnu optimizaciju koda prilikom kompajliranja , proveri ako zelis , pa i ono malo procesorske snage se nepotrebno rasipa.

 

Ne tvrdim ja da su ARM MCU savrseni ali su u odnosu na Atmel AVR bog i sesirdzija.

 

 

arm je drugi kalibar

 

Nije mi bas najasnije sta to znaci , ali ako vec postoji dovoljno podrske za nesto , sto je mnogo bolje , treba to iskorisititi. U suprotnom svi bi jos vozli golf 2 i mercedes 123 , koji su po meni bili savrasenstvo u svoje vreme , ali na zalost ili mozda radost oni su stvar proslosti . Mora da se ide napred koliko god to na prvi pogled izgleda kao bauk , a cinjenica da 8bit procesori su stvar proslosti . 

Relativno skoro sam sa nekim ljudima ovde radio jedan modul za kontrolu sa PIC18F4550. Jedini razlog je sto sam imao gotovu plocicu i dovoljno PIC-ova da niko nije morao da ga kupi. Na zalost zbog ne dostatka vremena nije sve zavrseno , ali se nadam da ce mo i to uskoro privesti kraju .

 

Pozdrav iz PRC ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Sve mi ovo djeluje dosta nepovoljno jedino ako baš nije da nekom treba odmah. Jedan kolega ih je dosta naručio s ebay-a i cjene su 10-12 USD. Isporuka se kreće 15-30 dana ako baš nešto ne zapne kao što sam ja imao slučaj na jednom kad sam za njega naručio dva komada (sa 2 adrese). Potrajalo je ali je i taj stigao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...