Jump to content

Meditacije o Tannoy driver-ima, kaminima ( a unutra horne ),pored njih Scan-speak, Fane, stacked statici, Altec, JBL . .


Mikorist

Preporučeni Komentari

 

Meditacija o Tannoy DC...bar nije off topic :wink2: U pocetku bese Westminster...Onda dodje Autograph...Zena kaze jok, ako mora, neka bude GRF corner horn :whiteflag:

ja glasam za ovo,GRF isto,ali "Memory",fizicki nije trokrilni orman,laksi za pozicioniranje i u manju sobu,"brzi" u zvuku no Westminster..http://app.audiogon.com/listings/full-range-tannoy-grf-memories-mint-condition-2012-10-29-speakers-44413
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 ja glasam za ovo,GRF isto,ali "Memory",fizicki nije trokrilni orman,laksi za pozicioniranje i u manju sobu,"brzi" u zvuku no Westminster..http://app.audiogon.com/listings/full-range-tannoy-grf-memories-mint-condition-2012-10-29-speakers-44413

 

Pajo, upravo tako nesto...WM bez slusaone nije opcija..Pazi, sve sam pokusao, upisao sina na stoni tenis da mu napravim slusaonu tj halicu od 45 kvadrata, nasao majstora, obezbedio amplifikaciju na nivou...a onda se stvorio prostor u trpezariji...gde ima mesta za nesto tipa corner horn...i GRF mi je trenutno najizvesnija opcija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Pajo, upravo tako nesto...WM bez slusaone nije opcija..Pazi, sve sam pokusao, upisao sina na stoni tenis da mu napravim slusaonu tj halicu od 45 kvadrata, nasao majstora, obezbedio amplifikaciju na nivou...a onda se stvorio prostor u trpezariji...gde ima mesta za nesto tipa corner horn...i GRF mi je trenutno najizvesnija opcija...

 Corner varijantu nisam slusao,onaj Memory da,da dobijem 5 na lotou,da mogu da biram,bez dvoumljenja Memory naspram TWR-a..nemam ja nikakav problem sa TWR-om,ali sitne sonicne razlike s moje strane daju prednost manjem bratu :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima ljudi koji kažu da je GRF corner horn i GRF BLH zvučno veoma sličan. BLH je daleeeeko jednostavniji za izradu.

 

Chaki,

 

Ti bi bar trebao da znas da izrada nije problem...sve moze da se replicira, kamo li neka zvucna kutija...Nije uopste to u pitanju.

Thx to Ninja nabavili su se 15''DC. Zen ih disektirao i predstavio pucanstvu.

 

Back to the box:

 

Ako mi corner horn zauzima manje mesta nego WM (a zauzima) onda za mene nema dileme. Jerbo, da ima mesta (slusaona) radio bih Westminstere i gotova prica...

 

Znaci: pravim model (karton) Autographa i GRF i na bazi konsultacija za zenom i Zenom se donosi odluka.

 

:guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušo je FFL Westminstere, sada sluša Devone...verovatno je tu bio i pokoji Arden, Berkley itd... pa nek reče kakve su razlike?

Mislim, meni je pod 1 skroz nelogično da jedan drajver jednako dobro (u koncepcijskom smislu) radi i u BLH, Corner Horni, BR i na OB-u ???

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najpre da napomenem da je današnja „civilizacija“  lažljivija i prevarantskija od svih prethodnih, a samim tim i beskrupuloznija. :samovasgledam:

 

Ja ne verujem da ce da neko (ko je ovde iole normalan)  da se oglasi da opisuje kako Tannoy peva. :hihihihi:

 

Koliko se secam ovde su pravljene, kutije i kutije

 

sa Tannoyima i svi cute kao zaliveni. Evo vise ni ja ne govorim.To je muško prijateljstvo i ništa vise :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nikad nisam imao velike Tannoye, samo malecne i to je predivno sviralo ali je bilo malecno. I Sonusi koje sam imao su bili mali (malko veći od Tannoya) pa su očas posla izleteli iz kuće. Ne zbog toga što su loše svirali nego nisu dobro svirali kod mene. Mali Tannoyi su dobro svirali dok sam bio zgužvan na 18 kvadrata. U velikom prostoru su iskazivali tendenciju da preuveličavaju bas (kažu da je to zbog bas reflexa) pa su otišli. Sad imam "El Cheapo" Eminence 15" koji gabaritno pašu uz prostor i meni skroz odgovaraju... Jako sam malo velikih Tannoya čuo da bih mogao da iznosim neko merodavno mišljenje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kao da je bitno kako sviraju ...........

 

:hihihihi:

 

pravljenje bilo kojijh monstrum kutija je pitanje vere ......... a ne prakticnosti

 

mislim - ko je od nas imao prilike da cuje citav varijetet , u svom prostoru ............

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://youtu.be/riWFNCeJpek 

 

a, ovi ?

 

:whistle2:

 

P.S.

 

ja ne znam da li neko (sem tebe) ima ovo u Srbiji. :buehehe:

 

Ako ti je to želja, pozoveš ZZZ-a, odeš, poslušaš i vratiš se kući. Lepo svira.Ali ja i nisam neki reper za muziku. Meni sve što lepo svira, svira lepo :rofl:

 

Ja nameravam ovih dana svakako :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

ja ne znam da li neko (sem tebe) ima ovo u Srbiji. :buehehe:

 

 

Ja ne znam da ih ima itko u čitavoj Europi!

Svojedobno sam naišao na članak u kojem jedan od Stereophilovih novinara svršava nad njima. Budući da RCA više ne pravi zvučnike vjerujem da mu nije nitko platio da preuveliča hvalospjeve...osim ako tada na ebayu nisu bili njegovi driveri na aukciji. :rofl:

 

Što se velikih Tannoya tiče, oba koja sam čuo imaju pomalo nedefiniran bas, ali im se to oprosti kad se čuje ostatak muzike. Jedna asocijacija u vezi zvuka (ne pojave!) mi se cijelo vrijeme nametala dok sam slušao: Aristokracija!

Imaju manu, ali ju nose tako dostojanstveno da im se ne usudiš to zamjeriti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...