Jump to content

Meditacije o Tannoy driver-ima, kaminima ( a unutra horne ),pored njih Scan-speak, Fane, stacked statici, Altec, JBL . .


Mikorist

Preporučeni Komentari

screensaver, ubuntu. :oke:

 

 

Ah so! Računalo znači! :D

Već sam pomislio da je nekakva midi linija kakva se može kupiti na "svakoj boljoj" pijaci kod Hamdije. Neka sa letečim svjetlima u ritmu muzike. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ah so! Računalo znači! :D

Već sam pomislio da je nekakva midi linija kakva se može kupiti na "svakoj boljoj" pijaci kod Hamdije. Neka sa letečim svjetlima u ritmu muzike. :)

Ni slucajno uvece duvka uz tezu muziku. Alaj to shjaji. Od mozga pravi pastetu,  dusmani je onda razmazuju po kompu... a Hamdija posle nosi na pijac :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 @Stein:nisam ja siguran da je za taj kamion/horna sistem BZ idejni tvorac..dok je Zolika zavrsio kucu,pa smestio to sve,na drugom mestu je to resenje davno zavrsilo karijeru,ima jedna vremenska distanca od barem 7-8 godina izmedju ta 2 projekta,na prvom mestu "kamin" sluzi za vala 20 godina za drzalje za cvece,drajver nije bio zvucnik sa velikom membranom,vec KEF B139,sve je to u prvom planu trebalo da da jedan back-up jednom Quad ESL63,ali su se batalili corava posla...mozda gresim,nemam protiv BZ-a nista,ali bit ce da je isto jedan Zolika u pitanju,samo sa prezimenom na "K",koji je nekad radio razglas za diskoteku MVM (Gauss sub na Eckhorn fazon,JBL/Altec horne sateliti) :)

 

Eh, konačno da mogu da odgovorim :)

Nisam ni rekao da je B.Z. idejni tvorac. Znam da sam kod njega radio honorarno u servisu a usput, tamo sam prvi put čuo neke zvučnike da mi otpadne vilica... taj mali par Dynaudia je bio tako ubedljiv da sam se zakleo da jednog dana i ja moram imati tako nešto. Eto, sad kad imam, ni ne slušam ih baš mnogo... koja ironija... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se tiče smeštaja bas zvučnika, mogu oni bilo gde ako se dovoljno nisko režu a fazni pomak dotera... Čak i iza elektrostatika (moraću ovo da probam)

 

Postavljena slika

 

Može i blizu kamina...

 

Postavljena slika

 

Bitno je da ima dovoljno veliku površinu isijavanja...

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Što se tiče smeštaja bas zvučnika, mogu oni bilo gde ako se dovoljno nisko režu a fazni pomak dotera... Čak i iza elektrostatika (moraću ovo da probam) Može i blizu kamina... Bitno je da ima dovoljno veliku površinu isijavanja... [

taj ko na tako nesto stavlja sub,treba da ide u plaza bioskop da slusa muziku :)..bivsi "kamin" je nevidljiv,jer je zaklonjen desnim zvucnikom..

post-653-0-74310100-1380656558_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zabavlja, to svakako :-)

 

Samo, pored 4x15'' traziti vise basa u 20 kvadrata (a to moze danas svaka susa od 6 inca) mi je malo strange :whiteflag:

 

Ocu da kazem, to sto radi radi do yaya, kao i Lowther...problem je sto ne radi bas sve...

 

Opet, da budem fer do kraja, pored RCA sa F4 malo sta moze da parira...a meni je to i samo to referenca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...