Jump to content

Meditacije o Tannoy driver-ima, kaminima ( a unutra horne ),pored njih Scan-speak, Fane, stacked statici, Altec, JBL . .


Mikorist

Preporučeni Komentari

Eh sad' ..... zainteresov'o si me.

Sta to "on" ne svira kao HPD i gold ( msmo nadam se isto = monitor ) ?

 

ti se ne vazis kao normalan

 

za validno poredjenje bi trebalo imati 10" HPD (ako postoji, ne znam) ili 10" gold monitor

 

ja to nisam imao pri ruci.

 

zen je u pravu da to za plasticnu membranu zvuci iznenadjujuce dobro, nema cujnih breakupova itd

 

sa druge strane, nije fer poredjenje, ali cheviot sa HPD 315 je ozbiljno bolja kutija - ali je na trzistu njena vrednost puta 2 u odnosu na mayfair na primer. i chatsworth sa gold 12", a on kosta puta 3, najmanje.

 

razlika - ajd da kazemo da taj plasticni 10" drajver zvuci upeglanije i ugladjenije, ali kome treba zila (copy ZM) neka ide na papir, znaci HPD ili TGM, uz prethodnu posetu doktoru (bubreg i slicno)....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Limit za veličinu je samo stane li ti u sobu. :rofl:

 

Točkast izvor zvuka. Čak i u nearfieldu svira predobro. Nedavno poslušao dvije tvorničke kutije sa petnaesticama....

 

Doktore, koliko bi mi naplatio vađenje i pakiranje bubrega? :D

Dragi Zero,

bez vadjenja organa, molim. :shinymj5:

Sve se moze napraviti/urediti i bez toga. :wink2:

Tu smo zato.

 

mellow - u ovom kontekstu - nenervozan  :hihihihi:

 

 

Tako sam i mislio ne'ako. :hihihihi:

Naravno da je ... thnx 4 reply. :wink2:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

razlika - ajd da kazemo da taj plasticni 10" drajver zvuci upeglanije i ugladjenije, ali kome treba zila (copy ZM) neka ide na papir, znaci HPD ili TGM, uz prethodnu posetu doktoru (bubreg i slicno)....

da se razumemo,  to ne znaci da plasticni 10" drajver nema bass . ima ga . ali ne izbija bubrege kao veci papirni modeli. :buehehe:p.s.srednji su vrh. a visoki su standardno isti kao i kod velikih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za validno poredjenje bi trebalo imati 10" HPD (ako postoji, ne znam)

 

Postoji. HPD295.

12" je HPD315

15" je HPD 385

 

Na britanskom egayu ima dva para HPD315 u estetski dobrom stanju za po oko 800€ do HR. Ja ih ne mogu uzeti sebi, ali ako je nekom ćeif neka ih naruči na moju adresu i neka dođe po njih.

Do mene idu bez carine i PDV-a, a dalje...po zakonu. :hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoji. HPD295.12" je HPD31515" je HPD 385 Na britanskom egayu ima dva para HPD315 u estetski dobrom stanju za po oko 800€ do HR. Ja ih ne mogu uzeti sebi, ali ako je nekom ćeif neka ih naruči na moju adresu i neka dođe po njih.Do mene idu bez carine i PDV-a, a dalje...po zakonu. :hihihihi:

Za 800€ moze i 835A :-)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Onomad, u sasvim drugom kontekstu, kolega Flazar spomenu onu večitu dilemu, da li prvo praviti garažu ili kupiti auto? U ovakvim slučajevima, "zidanje garaže" bi bila idealna faza br 1 projekta. Imati jednu praznu prostoriju sa druge strane zida prostorije gde će se slušati muzika. Proseći rupe na mestima gde treba da budu zvučnici a sa druge strane može da bude zvučnička kutija velika koliko god je potrebno. Koliko razumem situaciju, kod Chakije to nije izvodljivo... Tako gledano, ja sam prvo sagradio "garažu" (potkrovlje) i sad ima mesta za sve, jedino što sam i ja u "garaži" sve svoje slobodno vreme... Sećam se vremena kad je Chakija spominjao kako je super imati one "pencil" minijature jer je prostor mali i ograničen... Ili se preselio u veći prostor, ili je supruzi nestalo ideja kakav se sve novi nameštaj može još ukomponovati u ostatak prostora... :)Nekima sam ovo pričao, nekima ne... Beše onomad čovek, tada poznat i cenjen majstor, gospon Balaž Zoltan koji je u dnevnoj sobi imao dva mala Dynaudio satelita a u sredini, na jednom zidu veeeeliki kamin (na prvi pogled tako izgledalo) pomnijim posmatranjem, postalo je evidentno da to zapravo nije kamin nego usta velike horne a zvučnika nigde... Dva velika bass drajvera su zapravo bila na tavanu i svirala odatle... Kraj, tj usta horne u dnevnoj sobi... Brutalno kako je to sviralo... Poenta je da "kutija" iliti "kutije" uopšte nisu bile u samoj prostoriji gde se slušala muzika...

@Stein:nisam ja siguran da je za taj kamion/horna sistem BZ idejni tvorac..dok je Zolika zavrsio kucu,pa smestio to sve,na drugom mestu je to resenje davno zavrsilo karijeru,ima jedna vremenska distanca od barem 7-8 godina izmedju ta 2 projekta,na prvom mestu "kamin" sluzi za vala 20 godina za drzalje za cvece,drajver nije bio zvucnik sa velikom membranom,vec KEF B139,sve je to u prvom planu trebalo da da jedan back-up jednom Quad ESL63,ali su se batalili corava posla...mozda gresim,nemam protiv BZ-a nista,ali bit ce da je isto jedan Zolika u pitanju,samo sa prezimenom na "K",koji je nekad radio razglas za diskoteku MVM (Gauss sub na Eckhorn fazon,JBL/Altec horne sateliti) :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...