Jump to content

Meditacije o Tannoy driver-ima, kaminima ( a unutra horne ),pored njih Scan-speak, Fane, stacked statici, Altec, JBL . .


Mikorist

Preporučeni Komentari

sumnjas u Vladin sloseraj......... :hihihihi:

 

sem toga , covek mu ih donosi na noge , tako da je za poverovati da su flawless

 

mislim , dobro je da si na DIY vorumu , pa nije greh da se zna da znas da poneke 2528 treba centrirati :rofl:

 

srecom , imbus je dovoljan ....... ne treba cekic

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije zgored pogledati pnovo, koja je ovo boles, najvise mi se svidja deo kad (face) nabrajaju sta imaju u sistemu .ko ovde broj litara.

 

There's no replacement for cubic displacement .   :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Ne da mi se sada čitati redom jer sam u nekom drugom poslu, pa je moguće i da griješim kad kažem da je taj wankel prednabijan turbom ili kompresorom.

Ako je tako, onda postoji analogija između BR/TL/BLH i kompresora/turba.

 

Moguće je "umjetno povečati volumen, ali opet se radi o volumenu. ;)(valjda sam se izvukao sa ovom demagogijom? :D )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne da mi se sada čitati redom jer sam u nekom drugom poslu, pa je moguće i da griješim kad kažem da je taj wankel prednabijan turbom ili kompresorom.

Ako je tako, onda postoji analogija između BR/TL/BLH i kompresora/turba.

 

Fabrički nema turbo, 1300 ccm i nekih 240ks s tim što motor zviždi do 9000 rpm.

Aftermarket turbo su nasviravani na skoro 400ks.

 

Moguće je "umjetno povečati volumen, ali opet se radi o volumenu.  ;)

 

Dovoljno je uveče prošetati kroz Strahinjića Bana (AKA Silikonska dolina) da se čovek uveri u ovo...  :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dovoljno je uveče prošetati kroz Strahinjića Bana (AKA Silikonska dolina) da se čovek uveri u ovo... 

 

Što veći akvarijum to više ribica... :D

 

 

 

P.S. Chaky, reci riječ i obrisat ću OT ako smo pretjerali. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sumnjas u Vladin sloseraj......... :hihihihi:

 

sem toga , covek mu ih donosi na noge , tako da je za poverovati da su flawless

 

mislim , dobro je da si na DIY vorumu , pa nije greh da se zna da znas da poneke 2528 treba centrirati :rofl:

 

srecom , imbus je dovoljan ....... ne treba cekic

 

 

a ćuj vido, JEBO!  :whistle2:

 

imao, centrirao (dobro ne baš ja ali odavde je...)

 

:hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako skretnicu izbacis iz razmatranja , svodi se da je razlika izmedju velikih (15") i manjih DC (12 i 10")  prvenstveno u stepenu autoriteta zvuka

 

veliki imaju veci stepen drive-a i dinamicki potencijal , sto ima daje generalno more mellow karakter

 

manji , s druge strane , imaju finiju sredinu ali znaju da budu nervozniji ako nagazis papucicu

 

da ponovim ono sto rekoh pre - Tannoy me iznenadio veoma prijatno sa svojim plasticnim membranama ........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako skretnicu izbacis iz razmatranja , svodi se da je razlika izmedju velikih (15") i manjih DC (12 i 10")  prvenstveno u stepenu autoriteta zvuka

veliki imaju veci stepen drive-a i dinamicki potencijal , sto ima daje generalno more mellow karakter

manji , s druge strane , imaju finiju sredinu ali znaju da budu nervozniji ako nagazis papucicu

da ponovim ono sto rekoh pre - Tannoy me iznenadio veoma prijatno sa svojim plasticnim membranama ........

A koliko je kriticna velicina prostorije u odnosu na sve ovo "gore" sto si rek'o, napis'o ?

 

hmmmm - mellow karakter ?

jel' to dobro ili ne ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A koliko je kriticna velicina prostorije u odnosu na sve ovo "gore" sto si rek'o, napis'o ?

 

Limit za veličinu je samo stane li ti u sobu. :rofl:

 

Točkast izvor zvuka. Čak i u nearfieldu svira predobro. Nedavno poslušao dvije tvorničke kutije sa petnaesticama....

 

Doktore, koliko bi mi naplatio vađenje i pakiranje bubrega? :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...