Jump to content

Anti-Cable by Paul Speltz-iskustva


Okibokis

Preporučeni Komentari

Srebrni koaksijalac u teflonu sa tri veoma tanke licne kao vlat kose u sredini,ali to nije vezano za ovu temu.To mi je najvise otvaralo sistem.Imao sam na probu dosta toga,sto je vec poznato kao Kimber VDH ,Monster,audioquest,i nisam cuo neku drasticnu razliku,mada to pripisujem i relativno skromnom sistemu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema veze kakav ti je sistem sve dok primecujes razliku promenom kablova.

Cak i da ne mozes da nadjes a mozes takav kabl mozes da nadjes tanku posrebrenu zicu.

Ni da je bakarna ne bi ti smetalo a srebrna je zato sto je predvidjen za merenje iako srebro definitivno ima karakteristicnu muzicku notu razlicitu od bakra.

Rekoh da je kapacitet tu isto bitan.

Verovatno si testirajuci navedene razlicite kablove dosao do zakljucka da imaju kao tup, mastan zvuk. Nesto u tom smislu a ti volis zvonak zvuk.

Jel ovo tacno?

Nisam mislio na neke finese nego najgrublje receno. Govorim o nekim grubim dominantama a ustvari je potreban neki balans.

Kako ono kazu "zlatna sredina" ili nesto MALO levo ili desno od toga. Ko sta vise voli i u zavisnosti od sistema koji trenutno koristi.

Neko pokusava da ublazi notu pojacala a neko hoce da je pojaca jos vise. To nije isto.

Idealno bi bilo da se na osnovu sistema uskladi a isto tako posle i prema zvucnicima.

Da je to bas tako lako...

Mora da se licno eksperimentise i da se prica sa ljudima koji imaju iskustva.

Pogresio si ako nisi ZAPISAO na papir zakljucak o svakom testiranom kablu bio on markiran ili ne. To moze i da se zaboravi pa da bude, kako ono bese.

Budi uvek sistematican i resenje ce na kraju doci samo. Kad kazes nekome ko ima iskustva sta si probao i zasto ti to nije bilo dobro ili ti jeste bilo dobro odmah ce "pogoditi" sta je za tebe..

Ima ovde takvih ljudi na forumu.

Uostalom trebas da znas da objasnis kakav zvuk volis. ALA STA? Zato je neophodno da se na pocetku  slusaju uredjaji sa ekstremnim razlikama pa da se polako suzava izbor koji ide u smeru neceg sto tebi licno odgovara.

Lose je i to sto ne postoji univerzalna sema koja bi bila za svaku vrstu muzike ali da ne preterujemo previse. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako mislis da je kabl potpuno zasticen od RFI onda mislis sigurno da ima i pleteni sirm i foliju.

Odmah da ti kazem da to gore citirano NIJE tacno.

 

Na kraju imas moj predlog gore.Probaj, pa ces nam reci.

 

Ako i dalje ne verujes probaj neki coax 50 ili 75 oma sa teflonskom izolacijom sa malim gubicima na ultra visokim freq pa ces cuti.

 

Da je to tako kako ti mislis da jeste NIKO normalan ne bi koristio nista drugo osim toga.

 

Zicica od serijskog kabla moze veoma lako da se ugura u kvalitetni coax (kad se izvuce originalna) posebno ako je male duzine i OPET neces dobiti to iako je sama zicica ok. Probaj i to ako si skeptik.

 

U pravu si oko jednog da ako nemas kvalitetan sistem mozda i neces cuti veliku razliku a ovde se nekako podrazumeva super kvalitetan (solidan) sistem.

 

Tacno je to da ni u recording studijima oni patch kablovi nisu nista posebno ali zato finalni snimak kao ni signali sa multitraka ne idu preko njih.                      Jos kako je onaj kabl sa mnogo parica skup kao da je od zlata a ustvari je obican kvalitetan industrijski proizvod.

 

Dranix-e 

 

Zar ti Zaista mislis da  Banat nije vec probao sve i svasta za 30 i kusur godina unazad bavljenja svakodnevnim svajsovanjem sta profesionalno sta DIY ? 

Ako ti kazem da mi po fijokama lezi nekoliko desetina metara Van Den Hull-a, Monster kabla i ne znam sve kakvih sorti ` vrhunskih ` kablova , koji su uglavnom kupljeni po lokalnim buvljacima za onoliko koliko i Zaista vrede 50-100din / m ,

a koristim ipak neke tamo solidne no name zvucnicke gajtane i DIY signalne gajtane radjene na bazi RG58 koax-a  , da li ces mi poverovati ?

I da li Zaista mislis da je moj licni Audio sistem sastavljen od jednog starog zvucnika izvadjenog iz starog radio aparata koji je postavljen u kartonsku kutiju od cipela da svira , a ganja ga jedna cadjava EL84 pa ne mogu cuti razliku ne izmedju  raznih vrsti kablova , nego ni izmedju zenskog i muskog pevackog vokala ? 

 

BTW ,

 Zaitrigiran danas sam najzad procitao na brzaka FAQ stranicu sa Speltz gajtan sajta , i zakljucio sam da  tu kolicinu Prevarantske Propagande ni najgluplji Pas sa maslom ne bi poloko .   :shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema veze kakav ti je sistem sve dok primecujes razliku promenom kablova.

Cak i da ne mozes da nadjes a mozes takav kabl mozes da nadjes tanku posrebrenu zicu.

Ni da je bakarna ne bi ti smetalo a srebrna je zato sto je predvidjen za merenje iako srebro definitivno ima karakteristicnu muzicku notu razlicitu od bakra.

Rekoh da je kapacitet tu isto bitan.

Verovatno si testirajuci navedene razlicite kablove dosao do zakljucka da imaju kao tup, mastan zvuk. Nesto u tom smislu a ti volis zvonak zvuk.

Jel ovo tacno?

 

Jeste tacno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto vidis.

Nisam ja carobnjak ili vidovit pa da "znam" gde te svrbi, al eto. ;)

 

Ovo citaju svi pa zato i pisem ovako.

 

Da bi moje vreme koje provodim ovde bilo nekome stvarno dragoceno potrebno je da kad ja umrem drugi mogu bez mene.

 

Salim se.

 

Pokusavam da ljude "naucim" da sami love ribu jer to ustvari nije ni tako tesko.

 

Pokusavam takodje da zapravo ne sugerisem nikome nista jer ne znam i necu da znam sta kome licno odgovara.

 

Napisao sam dovoljno toga da svako u tome moze da nadje sebe.

 

Ne treba imati vise od jednog zrna soli u glavi pa da se sabere 2 i 2.

 

Ne ocekujte unapred da neko drugi resi vas problem jel to nije bas tako lako ni moguce.

 

Budite zadovoljni bacenom slamkom kao u onoj narodnoj prici..

 

Verujte da je to vise nego dovoljno onima koji dovoljno zele nesto da rese.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Rec je o signalnim kablovima.

 

Neke stvari jos niko na ovom forumu nije eksplicitno napisao a posebno ne u jednom postu.

 

O teflonu

Teflon je materijaln koji ima jednu veoma dragocenu osobinu kao izolator a to je pre svega ta sto ne prima vlagu cak ni pod znacajnim pritiskom a kamoli na atmosferskom pritisku.

Po pravilu mu se ne dodaje boja (pigment) jer to vise ne bi bio teflon.

Jedina "losa" osobina je ta sto ne moze da se koristi na visokim temperaturama ali to nas ne tangira.

 

Sta sve to prakticno znaci?

Znaci da posto ne prima vlagu da je kapacitivnost takvog kabla predvidiva i nepromenjiva.

Ne kazem da neki drugi izolatori nisu dovoljno dobri a posebno kad su u pitanju tako niske freq. kao sto je audio. Zavisi sta je kome dovoljno.

 

Teflon je OBAVEZAN za koriscenje samo na ultra visokim freq. (GHz su u pitanju) a na nizim (takodje jako visokim freq) je pozeljan jer sve drugo stvara ogromne gubitke.

 

Gledajuci oridjidji Anticable vidimo da je izolator u boji.

 

Ne znam sta dalje da vam kazem i ja razmisljam isto kao i vi a imam para da kupim, i nije mi zao da platim, nego mi nije interesantno..  ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Iiiii, dal neko "uradi sam" u duhu foruma il sve osta na priči? Moram da produžim konekciju pa pošto sam neko vreme slušao neke kratke diy anti kablove koje inače moram da vratim, pade mi naum da smotam lakirušu. Kontam da tu postoji nekoliko nepoznanica pa da pitam za neko diy iskustvo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...