Jump to content

Amp Camp


lukaluka

Preporučeni Komentari

jel ima neko shemu plocice za napajanje u nekom od program a(moze i pdf), pa da posaljemo coveku da uradi plocice, ne verujem da ce da kosta puno, a bice super....mozemo da pitamo za cenu , kolika je plocica povrsine?

 

bese li jednostrana plocica, ako jeste nema problema za izradu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
Moje kutijice prosvirale.

 

Izgleda odlično, jednostavno, bez kerefeka koje bi narušile estetiku :)

Simetrična izvedba daje poseban šmek i mogućnost kombinovanja razmeštaja/smeštaja ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam nešto puno stigao slušati, pustio ga da radi dok je dostigao radnu temperaturu, podesio i malo se još igrao i sad stoji sastrane čeka da opet uhvatim vremena. Imao sam 5 ovakvih hladila 100x100x70 i oko njih sam omislio kutije. Dva hladila su spregnuta Al pločom 10cm debljine i uz to su prednja i bočna po 10mm. Gornja, donja i stražnja su 2mm. Napravio sam neke greške, početničke pa mi je sve na knap ispalo jer nisam računao na moguće nepreciznosti pri rezanju, ali ok. Iskustvo za dalje. Super mi je što je trošak nevelik, a može se fino uživati uz ovo pojačalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 years later...

Pošto sam krenuo da sakupljam komponente za ovo pojačalce, imam pitanje u vezi sa preampom. Tj. da li mi je neophodan, i da li za početak mogu direktno iz DAC-a da ubodem činčeve a da preko Raspberry Pi regulišem glasnoću?

Rpi koristim kao transport, imam na njemu HiFiBerry Digi Pro+ a DAC je napravljem na bazi kineske pločice sa ES9018 čipom. Softver na Raspberry je Kodi, odnosno LibreElec, sluša se uglavnom TIDAL (LibreELEC jedan od retkih imidža koji podržava Tidal).

S obzirom da imam i gramofon i da bih u budućnosti povezao i cd plejer, šta biste mi preporučili, da li da uopšte gledam ove jeftine varijante preampova sa KP ili da probam da i to odradim DIY?

Napominjem da mi je ovo prvi poduhvat ove vrste, čitao sam ono što je Nelson Pass pisao i nagovorio me da probam :)

Remember, the whole idea is for you first-timers to get your feet wet in the shallow end of the pool. Put on some sun screen, and come on in.

The water's fine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za pocetak idi direktno iz DAC-a , a kasnije napravi kulturan preampic

sta ces , to zavisi i od kolicine gaina koji se ispostavi da ti treba sa svim izvorima koje nakupis

za pocetnika , mozda je i najbolje da se baziras na preampu sa OP , kulturno napravljenom , sa par trikova da OP radi sa decentnom mirnom strujom i da bude malo gurnut i u SE mod izlaza

o tom potom ..... kad dodje vreme , otvori posebnu temu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...

Nikako da pošaljem slike, već par meseci slušam pojačalce i uživam u A klasi :) 

Kutijica je sa ebay-a, napajanje je u posebnom kućištu, bazirano je na pločici takođe sa ebay-a, na poslednjoj sličici se vidi. Išli smo na onu modovanu varijantu koja daje 8W. 

Mališa odlično zvuči na mojim 90dB zvučnicima (Focal Electra 906) u ne tako velikoj sobi. Za sada ga slušam direktno preko DAC-a, a već sam naručio sa diyaudiostore pločicu za B1 Korg sa NuTube lampom. Izgleda da sam se zeznuo pošto čitam na velikom forumu da se ne uklapa baš najbolje sa ACA. 

Slike su malo veće pa ću ostaviti link, nadam se da nije problem. 

https://photos.app.goo.gl/znkGzZcBYhFgmeUX7

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...