Jump to content

Mikorist

Preporučeni Komentari

jeste  raspolozeni za grupnu nabavku  smart telefona?

 
Cubot GT99 kosta svega 116.19 (na komad)  sa sve slanjem iz Hong Kong-a  :buehehe:
 
 http://www.banggood.com/CUBOT-GT99-4_5-Inch-4G-ROM-Android-4_2-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-p-77689.html
 
http://youtu.be/5JLnlDj3meE

 
evo sta je to precizno i kako sam dosao na ideju :http://anton008.com/cubot-gt99-recenzija/
 

 
sve u svemu (po performansama) gotovo Samsung S3 telefon za smesne pare :thumbsup:


ovde telefon slicnih perfomansi nema ispod 300 e :phil_04:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne zaleci te se na svaku glupu recenziju . Takvih telefona sa MTK chip setom je pun market . Svi do jednog su prevara. Software pun bagova , izrada jako losa , support i update ne postoji .... 

U Shenzhenu takvih malih kompanija ima na tonu. Probao sam bar 5 slicnih telefona i svi do jednog su djubre. Play market je gotovo nemoguce instalirati jer ni jedan nema android licencu, a market koji postoji na tim tel. je samo za kineze sa tonom smeca i neupotrbljivih stvari. Ekran je obicno sa single point touch screenom . jako los WIFI (radi par metara oko acces pointa) . stalno gubi mrezu . Moj prijatelj radi za HR firmu u kontroli kvaliteta i duzan je da testira sva jeftina djubrad koja stignu u firmu. Do sada samo je jedan OEM proizvodjac prosao sa 1 modelom a testirano je XXX telefona i tableta. da li treba da kazem da je i cena tog 1 modela bila ne tako niska.

 

Da ta djubrad vrede odavno bi se pojavila na nasem a i na ostalim trzistima . Svi trgovci hoce jeftin a dobar telefon.

 

Slazem se da cena nije velika, ali ukalkulisite da vam  to stigne u Srbiju i carnu, i docice te do cifre koja vise nije tako privlacna a dobili ste smece .

Nemojte ovo da shvatite kao odvracanje vec kao dobronamerni savet .

 

Od kineskih telefona sta vredi su :

 

xiaomi MI2A MI2 MI2S ( naveo sam modele koje imam ili sam imao )

OPPO

HUAWEI

ZTE 

 

 

Postoji jos par firmi za koje kazu da prave OK tel ali ja to nisam video uzivo i ne znam nikoga ko ih ima .

 

Poz iz P.R.C

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidiš kako je dobro kad imaš svog čoveka u njiovim redovima :) Živ bio Andriću :)

 

ZTE sam uzeo preko Telenora uz neki paket koji uopšte nije loš. 5K dinara je bila doplata. Desetak dana se koristi (ne ja - sin), ne čujem da se žali.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Informiši se ovde  http://forum.benchmark.rs/showthread.php?305533-Kineski-manje-poznati-brendovi-(clones-free)

 

Tamo su dobro ocenili neki Zopo C2 . .  .  http://www.mobile-review.com/review/zopo-c2.shtml

 

Moje mišljenje da je njihovo tržište nenormalno veliko. Počeci su im katastrofa. Brzo uče i prestižu zapad. U prvih 5 proizvođača telefona imaju 2 ili 3 predstavnika pa vidite. Njihove male serije su stotine hiljada. Foxconn fabrika (rade za jabuku) im preko 250.000 radnika. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..........................

 

ZTE sam uzeo preko Telenora uz neki paket koji uopšte nije loš. 5K dinara je bila doplata. Desetak dana se koristi (ne ja - sin), ne čujem da se žali.

 

Ja otišao do VIP-a zarad nekog paketa koji je imao ZTE Blade III u ponudi. 5000 dinara je bio ali je bila u toku VIP ekomotivacija (doneseš stari telefon na recikliranje i smanje ti cenu paketa za 5000 dinara) pa sam pucao na to da dobijem fon za džabe i prebacim se na post paid.

 

Odem do VIP-a i pitam za paket, traže mi ličnu kartu da mi provere kreditnu ocenu (ili tako nešto). Nemam nikakav kredit niti sam ikada u životu imao, nemam niti jednu karticu moguću - do sada su me 4 puta zvali iz banke kako su mi za DŽ napravili kreditnu karticu, samo da je podignem "hvala, ne treba mi vaša kartica" (čak ni klasičnu VISA - imam onu plastificiranu uz koju treba LK da bih podigao novac svakog prvog), ukinuo sam i dozvoljeni minus tako da imam pozitivan bilans najmanje 6 godina unazad (jedva da imam malo više radnog staža od toga).  

 

Štampač krkrkrkrkrkr... Nemate dobru kreditnu ocenu ??? Morate platiti 6 mesečnih rata unapred kako bi ste mogli da ostvarite pravo na ovaj paket. Pogledam se u ogledalo, nisam obučen kao klošar, znam da nemam nikakvih mogućih dugovanja... Kako onda mogu da imam lošu kreditnu ocenu ? Kaže mi ženica da je to verovatno zato što nikada nisam potraživao kredit pa oni po default-u daju lošu ocenu. Kada bih hteo da dižem kredit, odradili bi mi procenu kreditne sposobnosti i doneli ocenu koja je realna.

 

Rekoh Ok. Idem do banke, oma se vrćem. Odem do banke i kaže mi službenica da je kreditni izveštaj besplatan kad se traži prvi put u godini. Rekoh joj, srećo, ovo mi je prvi put u životu :)  Dođite sutra, biće gotovo. Dođem sutra, uzmem, pročitam - čist kao suza :)

 

Odem opet do VIP-a, a tamo igrom slučaja menadžer pomenutog prodajnog mesta. Objasnim da sam bio juče tra la la i traži mi on opet LK. Opet istu priču - morate 6 meseci unapred da platite, i dalje imate lošu kreditnu ocenu. Ja mu gurnem onaj izveštaj pod nos i izvod iz banke za godinu dana unazad da vidi kolika su mi primanja i da su redovna. Začudio se u tražio da mu ostavim broj pa će me nazvati.

 

Nazove me sutradan i kaže da mogu da biram paket po volji i nema nikakvih problema. Odem do istog prodajnog mesta u majici sa natpisom "e sad neću ni kako ja hoću" i kažem da posle tolikog drndanja nisam zainteresovan. A u PM i paketi i VIP i mobilna telefonija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam u Vip-u odkako su tu. Bio do tada u Telenoru i nakon što mi počeli stizati neki računi za koje u telenoru nisu umeli objasniti kako su nastali ja pređoh u Vip. Još nisam dobio raćun koji nije 100% jasan i čist. Apropo telefona žena ima Samsung ćera ZTE a ja Huawei i pogodite koji od ova tri iz iste cenovne kategorije najsporiji? Samsung, jakako... Svi smo se "Ekomotivisali" i time uštedeli lepih 15000 dinara i istovremeno se kurtalisali tri stara krša za koje sve zajedno inače ne bi dobili ni 3000 dinara. Pošto je meni zbog posla odlazaka u inostranstvo i velike minutaže postpaid i do 60% jeftinija solucija a da ne spominjem ni prednosti plaćanja kad milegne plata... pozz iz Parge u Grčkoj sa Huawei Ascend G300...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pravu si Zvu. Pre paid rulezz. :crazyrocker:

Neka je i skuplje, ali nema gore navedenog mlacenja. :hot:

 

Ma nije mi ni skuplje. Isto mi je. Pitanje je da li se dopunim sa 800-1000 dinara mesečno :) Maltene ne koristim.

 

 

Lepo sam Te zvao u šumu onomad. Nisi 'teo. Sad si sam u borbi protiv liberalnog kapitalizma  :tease:

 

Ko je rekao da neću. Sad još moram ovde dok ne završim čkole. Još malo :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma kakvi telefoni uz paket , to nikad nisam imao niti zelim . na kraju platis telefon 2x skuplje.samo kes kolica i laganica :sarcastic_hand:

 

plus ja ne telefoniram skoro uopste preko morbidnog (500 dinara kredita mi traje par meseci :laugh1: ).

 

meni teba nesto sto je skoro tablet

 

(4.7"  max) da ima vise od jednog procesora i da je dual sim...da je dovoljno jako da mogu da  radim  sa RDP  i da sam u

 

dometu wi-fi,  odnosno da ne vucaram laptop stalno  :buehehe: 

 

 

ako se odlucim za paypal kombinacije,  carinu nema sanse da platim. neko ce mi doneti (to sto uzmem) preko grane u dzepu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma kakvi telefoni uz paket , to nikad nisam imao niti zelim . na kraju platis telefon 2x skuplje.samo kes kolica i laganica :sarcastic_hand:plus ja ne telefoniram skoro uopste preko morbidnog (500 dinara kredita mi traje par meseci :laugh1: ).

Meni je taj paket bio Ok zato što trošim oko 1000 dinara mesečno. Kontam, izađe me mesečna rata oko 1200 dinara. Taj telefon košta oko 24000 u tom trenutku. Oni te obavezuju ugovorom na 2 godine pa sam maltene kupio telefon na rate, a pričam sve vreme skoro za džabe. U tom smislu mi se svidela ideja jer na duže staze ima smisla, a i vreme mi je da zamenim trenutnu Nokiju. 

 

Daću Ti diplomu kada pobedimo, ne se sekiraj :)

aha... Kad dođu naši :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja mesčno napričam za 95% mojih minuta u paketu pa se i ne sekiram za račun. To me dođe nekih 3k dinara za dva postpejda (ćerin i moj fon) a pošto fiksni nemam niti se tome više i nadam to mi je to. Osim toga, puno drugih stvari koje su nekome drugom normalna stvar nemam pa sam ne samo živ nego i zdrav ;) ... za normalan ne mogu da tvrdim :hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Informiši se ovde  http://forum.benchmark.rs/showthread.php?305533-Kineski-manje-poznati-brendovi-(clones-free)

 

Tamo su dobro ocenili neki Zopo C2 . .  .  http://www.mobile-review.com/review/zopo-c2.shtml

 

Moje mišljenje da je njihovo tržište nenormalno veliko. Počeci su im katastrofa. Brzo uče i prestižu zapad. U prvih 5 proizvođača telefona imaju 2 ili 3 predstavnika pa vidite. Njihove male serije su stotine hiljada. Foxconn fabrika (rade za jabuku) im preko 250.000 radnika. 

Znam i za foxcon ( fabrika na 7 km od mene ) i za jos par dobrih fabrika sa kojima smo radili i koje rade mobilne telefone ali to je nesto drugo. U foxconu imaju strogi rezim kontrole kvaliteta kada rade za Apple i jos neke velike proizvodjace mobilnih telefona , ali isto tako iz foxcona izlazi i djubre koje maltene da nema kontrolu , ali to se ne zna. Konstatacija da npreduju je sasvim na mestu, ja inace koristim Xiaomi cist kinez , Oppo je ozbiljna firma ,huawei ima 90 000 zaposlenih , Zte je stara i poznata firma u Kini ,  Lenovo , Meizu  .... . Sve to stoji ali jedino sto ja tvrdim da svi telefoni sa postojecim MTK chip setovima su prilicno losi i ne zavrseni .Jedan od razloga je to sto MTK SDK  pun bagova , tako da telefoni izlaze sa tim bagovima . Jedini razlog zasto se MTK koristi je cena a ona je 1/3 cene qualcom chip seta  .

 

 

Zopo je firma koja hoce da se slepa na reklamu firme OPPO i nikada nece biti firma vredna postovanja . Njihove ambicije nisu da postanu ozbiljna firma kao gore navedene vec da na tudjem znoju i kopiranjem domognu dela kolaca,

 

Kada sledeci put odem na market za mobilne telefone napravicu par slika da vidite koja je to suma firmi i modela , a sami kinezi se retko odlucuju za kineske telefone van ove grupacije . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ne menjam moj SonyErikson dok ne crkne. nema boljeg telefona

Postavljena slika

. Signal ima i u bunkeru.( 2,6m betona). Pride ima i izvanrednu kameru, malte ne mi fotoaparat ne treba. Na interfejs sam vec navikao pa nemam nameru da ucim drugi.

Telefon je za telefoniranje a tablet za surfanje.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. Signal ima i u bunkeru.( 2,6m betona).

Ako radi tako dobro ja to uz uho ne bi prislanjao, .... mozda bi koristio umjesto rostilja za pilice ili manje prasence;-)... a kao dokaz kvaliteta fotografisanja, stavi koju sliku iz Vrdnika pa da strucni komitet ocijeni ... a moze i nove sa Nissvilla :-)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...