Jump to content
Doktor

Trenutno na gramofonu ...

Recommended Posts

Prijatelj konacno dosao do ovog "dragulja" na LP. :thumbsup:

U to ime, pustih i ja ovaj moj primerak . . . 

Inner sleeve - lista zelja prakticno od EG diskografske kuce koja i objavila ovo remek delo "The Pearl" ( Budd/Eno ). Svaki naslov tu - nema kix-a. :)

pe1.jpg

pe2.jpg

Stigao mi je konacno i ovaj sto bi rekao @paja959 , mandatorni , legendarni dupli LP.

Temelj Acid Jazz, House-a, Future Jazz-a.

Referentan album.

Taman za FAK 4. :D

Nadam se da ce ovaj put biti nekakav cestit gramofonski setup koji ce "pocistiti" sve te fajlove sa "Rusa" i ostalih opskurnih internet piratskih portala zajedno i sa CD origigi medijom ( :swoon: ), ako je neko ima u arhivi ?

Ovako, atm,  na hard core vintage sistemu ( Quad x3, Thorens/SME/Grace ),  ovaj dupli LP zvuci izuzetno. :dance2:

sg1.jpg

sg2.jpg

Jedno "lagano" nedeljno otvaranje vinil seanse. 

Grover W. Jr. i njegov kultni "Winelight". Uz Gruverov prepoznatljivi sax dominira i Erik Gejl na gitari sa svojom posebnom "farbom". Markus Miler-a necu pominjati, jer ko god je ono bar triput cuo bilo koji album gde se on pojavljuje kao gost ( nedajboze njegov neki solo album ), za sva vremena zapamti taj "prdeci" ton basa koji se dobija sto cupanjem bas zica prstima, sto ritmickim udarcima palcem po bas zici, tzv. "kokavac". :D

Jedna od ploca koje ulaze u najuzi izbor za albume za pusto ostrvo. O vinil kolekciji, ma koliko velika ili mala bila, da ne govorim.

Definitivno, valja se imati ovaj naslov.

gw1.jpg

Nastavio iz istog reda police ( a gde je jazz, jazz/rock . . . ).

Upravo ide solo album Lari Karltona ( Krusejdersi :wub: ) Alone/But Never Alone . . .  za basom ovaj put Abi Laborijel ( u numerama gde ga ima, jerbo ima par numera samo sa Larijem solo ). 

Dobra ploca za poredjenje ova dva instrumenta - gitara & bass.

Sasvim druga prica, druge "farbe", temperament, maaaa .... sasvim drugaciji pristup gitari Larija u odnosu na Erika ( Gejla ).

Takodje, Abe Laborijel koji je takodje u dzez krugovima kao jedan Div, gromada . . .  slobodno rame uz rame sa Markusom ( Milerom ). Meni je jos i za nijasnu bolji, konkretniji, sa prefinjenom tehnikom sviranja basa. 

Generalno, jedan fini album za pocetak nedeljnog popodneva. :)

la1.jpg

la2.jpg