Jump to content
Doktor

Trenutno na gramofonu ...

Recommended Posts

12 hours ago, revox said:

:o neee

nije ga bilo kad je kupljeno u jugotonu .... je to tvoje jugoton izdanje?

jok Jugoton,vidi vinjetu..i sovim je slicno ko i sa UB40 "Signing off",to sto su nasi preskakali maxi od 12"/45RPM,ajd jos nekako,al nemas ih ni kod svih zapadnjackih izdanja...:girl_devil:

4 minutes ago, paja959 said:

jok Jugoton,vidi vinjetu..i sovim je slicno ko i sa UB40 "Signing off",to sto su nasi preskakali maxi od 12"/45RPM,ajd jos nekako,al nemas ih ni kod svih zapadnjackih izdanja...:girl_devil:

ovo ako neko ima slucajno,nek mi se javi,placam korektno,maxi "Venceremos" (Jazz Dance Special version)/Working Week

venceremos.docx

Nedelja, malo posle podne . . . 

Taman pravo vreme za Beri Vajta, coveka sa jednim od najsexipilnijih glasova ikada. 

Onako fino odabrano, a kako drugo - najveci hitovi. :dance2:

bw1.jpg

bw2.jpg

Svratio @paja959 juce.

Klasicna vinil sedeljka, price o zvucnicama, phono-ima, dotakli se ( naravno ), bolje reci , podsetili nekih odlicnih vintage sprava ( hint : Marantz 1060 :) ).

Pustano : Grateful Dead ( naravno ), Cowboy Junkies, Santana ( AKARMA izdanje, neki bootleg, opskurni snimci ) . . . 

Ostalo ovo u Bg u polici, te se atm preslusava, a i ima se, jerbo je 3 x LP ( iako smo ovo preslusali, savladali, narucili . . .  )

Dakle, Swans, To Be Kind . . .  Pero, thnx. :thumbsup:

sw1.jpg

sw2.jpg

^

Jel' to uzeto na ovoj poslednjoj berzi na Dorcolu  ( Scepa bacao tamo neke slike od  JA albuma ). :)

Btw, oba ova albuma su IMO super, ali ako ti nije prbm, podeli ovde sa nama u par recenica i utiske o muzickom sadrzaju, stanju vinila, omota, kako spoljasnjeg, kako unutrasnjeg, o prodavcu ( da li je pouzdan ili nije ) , etc, etc. . . 

Ovako . . .  samo slike . . .  msm, OK. Imam oba. Remek dela. Narocito ( opet IMO ), ovaj desni na tvojoj slici. 

1 hour ago, Doktor said:

Svratio @paja959 juce.

Klasicna vinil sedeljka, price o zvucnicama, phono-ima, dotakli se ( naravno ), bolje reci , podsetili nekih odlicnih vintage sprava ( hint : Marantz 1060 :) ).

Pustano : Grateful Dead ( naravno ), Cowboy Junkies, Santana ( AKARMA izdanje, neki bootleg, opskurni snimci ) . . . 

Ostalo ovo u Bg u polici, te se atm preslusava, a i ima se, jerbo je 3 x LP ( iako smo ovo preslusali, savladali, narucili . . .  )

Dakle, Swans, To Be Kind . . .  Pero, thnx. :thumbsup:

sw1.jpg

sw2.jpg

uzivaj :drink:..onaj Abercrombie/Timeless mi je lego juce,ko budali samar..

https://www.ecmrecords.com/catalogue/143038750663/timeless-john-abercrombie-jan-hammer-jack-dejohnette

1 minute ago, paja959 said:

uzivaj :drink:..onaj Abercrombie/Timeless mi je lego juce,ko budali samar..

https://www.ecmrecords.com/catalogue/143038750663/timeless-john-abercrombie-jan-hammer-jack-dejohnette

Vi'is, njega sam potpuno zaboravio. :)

A sa njime smo otvorili seansu . . .  

I po ne znam po vise koji put ? Dolazi to (meni) ciklicno. :)

Krenuo sam opet od pocetka. 

Prvi LP i vec znam da cu kao i od kada sam napunio 40 god. reci da mi je PF Barrett faza ta koja me "radi". :dance2:

Dakle, moj glas i danas definitivno ide na te "rane radove" PF, tj. Barrett fazu. :worship:

Atm, okrenuo A stranu na B . . . 

pf1.jpg

3 hours ago, Doktor said:

^

Jel' to uzeto na ovoj poslednjoj berzi na Dorcolu 

Jeste.sa poslednje berze."Surrealistic pillow" sam kupio od (meni) nepoznatog prodavca.Reizdanje iz 1982,made in Italy.Ploca kao nova,nigde suskanja,nema suma,snimak svez kao od juce.Uzeo sam je na rizik,nije bila skupa ( 1.000 din),i nisam se pokajao.Omot nista narocito.

"After Bathing At Baxter's" sam uzeo novu,(kad se udje pravo,sa desne strane(nove ploce),izdanje "Sundazed",odlican snimak(kao i vecina njihovih izdanja).Omot nije nesto narocito,nije ni los,ali meni odgovara samo omot prvog izdanja.Ovakvi novi,sjajni,nisu po mom ukusu(morali bi da imaju neku patinu)."Baxter's" je na otvaranje,ima unutrasnji omot ploce sa stripom,kao original.

13 hours ago, Doktor said:

I po ne znam po vise koji put ? Dolazi to (meni) ciklicno. :)

Krenuo sam opet od pocetka. 

Prvi LP i vec znam da cu kao i od kada sam napunio 40 god. reci da mi je PF Barrett faza ta koja me "radi". :dance2:

Dakle, moj glas i danas definitivno ide na te "rane radove" PF, tj. Barrett fazu. :worship:

Atm, okrenuo A stranu na B . . . 

pf1.jpg

Meni je WIsh You Were Here sve bolji kako vreme prolazi, posebno one dve čudne stvari koje smo kao mali preskakali :) a sve posle ne priznajem da postoji :) Slično kao sa Cepelinima posle Houses :) 

8 minutes ago, Miloš 1210 said:

Meni je WIsh You Were Here sve bolji kako vreme prolazi, posebno one dve čudne stvari koje smo kao mali preskakali :) a sve posle ne priznajem da postoji :) Slično kao sa Cepelinima posle Houses :) 

"Mašina" i "Cigara" ? :)

Meni su one oduvek bile favoriti na tom albumu. "Dijamanti" su od samog starta već bili IMO "izlizani", udarali su na prvu loptu, jeste da je sve bilo psihodelično ( najverovatnije bend u jeku konzumiranja raznoraznih stimulanasa ? ).

Naslovna numera sa tog albuma mi je draga. Sa uživanjem sam je nekada izvodio na tezgama. Čak sam to i pristojno (tada) pevao.