Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

dva meseca čamilo čekajući na carini, konačno prijehalo [emoji4]

 

nači - Grand duo Concertante, i još nekoliko komada pisanih za kontrabas.. pisao ih Giovanni Bottesini, daleki predak Charlie Hadena, Christiana McBridea, Rona Cartera i još nekolicine svirača na begešu [emoji4]

 

Botessinija su zvali Paganinijem na kontrabasu, bio je aktivan dirigent i kompozitor, dirigovao je na premijeri Verdijeve Aide u Skali.. interesantan lik, prijatan uhu i jedan od retkih koji su komponovali za kontrabas..

 

Schwann Musica Mundi - odličan izdavač

 

19792f6102165da397e21c30f7af0f03.jpg&key=a5ea7e3731970022cdf3725f8db66b2a64e40ad9b119a05a70fab569fbc4129e

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

dva meseca čamilo čekajući na carini, konačno prijehalo emoji4.png

 

nači - Grand duo Concertante, i još nekoliko komada pisanih za kontrabas.. pisao ih Giovanni Bottesini, daleki predak Charlie Hadena, Christiana McBridea, Rona Cartera i još nekolicine svirača na begešu emoji4.png

 

Botessinija su zvali Paganinijem na kontrabasu, bio je aktivan dirigent i kompozitor, dirigovao je na premijeri Verdijeve Aide u Skali.. interesantan lik, prijatan uhu i jedan od retkih koji su komponovali za kontrabas..

 

Schwann Musica Mundi - odličan izdavač

 . . . 

Dobro je da je uopste doslo. Super. :thumbsup:

Btw, ja uzeh Botesinija pre 4 dana na aukciji za cca 2.6 eura. :Viannen_loungelizard:

Na LP-u Botesinijeva dela izvodi francuski kontrabasista Jean Marc Rollez.

Zaintrigirala me je ova mala, retka za naci, diskografska kuca Arion, te pokupih ceo lot koji se nudio ( nekih 8 LP-a).

Stize to meni, nadam se, u petak.

originalslika_Giovanni-Bottesini-The-Double-Bass--194585087.jpg

originalslika_Giovanni-Bottesini-The-Double-Bass--194585091.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Suzy izdanje ( uvek mi nekako izmicalo Ger ili NL, jbga, ali, naletece, doci ce ), ali to je nebitno u odnosu na muzicki materijal. 

Obavezan naslov na vinilu za kolekcionare i sve ljubitelje rocka.

3 x LP, a moglo je biti slobodno jos jedno 2-3 LP-a u ovom LP set-u tada, obzirom na opus Nil Janga.

nj1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio rucak . . .  kcerka trazila da pustam 80-te . . .  bilo : Pat Benatar ( zivi ), Talk Talk, Bauhaus, zena odmah napravila problem sa agresijom, skinuo . . .  onda lagano da joj podidjem islo Purple Rain - Prince . . .  sve se smirilo, bilo fino . . . rucali . . .

Onda sam cit'o kako me je @Zen Mod tamo na Tanoj temi "smecov'o" ( :rofl: ) . . .  a uz sve to gledao malog Djerea . .  ovaj dobio.

Atm ide strana B, pozdrav za @Zen Mod-a i sve druge "tanojase" uz Sade Adu . . .  Ziveli ! :BeerMugCheers:

sa1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Doktor said:

Suzy izdanje ( uvek mi nekako izmicalo Ger ili NL, jbga, ali, naletece, doci ce ), ali to je nebitno u odnosu na muzicki materijal. 

Obavezan naslov na vinilu za kolekcionare i sve ljubitelje rocka.

3 x LP, a moglo je biti slobodno jos jedno 2-3 LP-a u ovom LP set-u tada, obzirom na opus Nil Janga.

nj1.jpg

ih

kaki slus'o ...

oti album ko da mi je iz sna direktno dos'o

odsanjo ja njega!

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miles "Pangea"..brutalno do kostane srzi...

"Recorded during Davis' electric period, the album captures the second of two concerts he performed on February 1, 1975, at Osaka's Festival Hall. As with the first concert (captured on the 1975 album Agharta), Davis led a band featuring guitarists Pete Cosey and Reggie Lucas, saxophonist Sonny Fortune, bassist Michael Henderson, drummer Al Foster, and percussionist James Mtume. "

IMG_3181.JPG

IMG_3182.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dete kaže da je mnogo bolje nego na digitaliji koju ona besomučno troši i ovo joj je omiljeni izvođač. Ovo nije moja šolja čaja, pa nemam svoj sud. Ne sviđa mi se način produkcije. Naravno, vokal je fenomenalan. Recimo, od tih njenih ploča, produkcijski mnogo bolje zvuči onaj "novi" Majkl Džekson, tj. The WeekndB).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sticajem okolnosti dođoh u posed celokupnog Malerovog ciklusa simfonija u izvođenju Utah Symphony Orchestra sa Maurice Abravanelom.. sve osim Malera mi je bilo nepoznato

 

prvi izbor mi je bio Kubelik (imam), drugi Bernštajn (nemam), a Salt Lake City orkestar nisam ni razmatrao.. međutim, osim što je sjajno snimljena (Vanguard), nisam pronašao bitnu zamerku slušajući no2.. ništa prenaglašeno (toga ima kod USA dirigenata), sa razumevanjem iščitano, sve u svemu veoma prijatno iznenađenje, verujem da će i ostatak biti na istom nivou..

 

moji Maler favoriti ostaju isti, ali obzirom da su ciklusi Kubelika i (pogotovo) Bernštajna značajno skuplji, Abravanel može biti sasvim dobar izbor..

 

8b34b2c5e2f872ac5c438e79f9cb8dd3.jpg&key=a1d5aa849bc89f208468042bc4a3557c7e4005ff870bc41a6738f528565c9c6f

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vanguard je jedna ozbiljna vintage US diskografska kuca. :worship:

Jedan d mojih omiljenih uopste bendova Country Joe & Fish je izdao prve LP-e upravo za Vanguard.

Pa Joan Baez. Imaju i dosta jazz vinil naslova.

Nisam nista drugo ni ocekivao o toga da ce snimak biti majstorski uradjen.

Apropo Malerovih simfonija IMO - Simfonija br. 1 Titan, pa posle mozemo polako i ostale ( npr. 5, pa 7. kao tresnjica na kupu :) ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...