Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Upravo stigla iz Nemacke. Trenutno najvrednija ploca u mojoj skromnoj kolekciji,iz cetiri razloga: 1) prvo izdanje, 2) nije radjenre-izdanje, 3) nije izasla na cd-u, 4) najskuplja ploca koju sam platio ( 33e + 5e postarina).

CONQUEROO-From the Vulcan gas co

793252798_IMG_0476-Copy.thumb.JPG.89c355675695c5292980fbf873cd0cf7.JPG

2095802958_IMG_0477-Copy.thumb.JPG.76b0e830d3f17d54140d17cb11c52a2a.JPG

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, paja959 said:

Talking Heads...

. . . 

Potpuno razumljivo. :)

Tidal bude samo input, pa se posle temeljno disecira sa ploce. Uzivaj. :BeerMugCheers:

 

Nego, ja jos nisam stigao do Country Joe-a. Odmah pregrada do Dzo-a je The Incredible String Band. Gadni Skoti. Psihodelicari/folkeri za medalju. :worship:

Krenuo . . .  slusam . . . trujem se . . .  slika/e . . .  stay tuned. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, Doktor said:

Potpuno razumljivo. :)

Tidal bude samo input, pa se posle temeljno disecira sa ploce. Uzivaj. :BeerMugCheers:

ha Tidal sam vec kresnuo ,al me na Take mi to the river uhvatila neka nostalgija,pa spremio 3 krucijalna LP za dalje,sto smo vostili onomad po zurkama,svaku maltene od  A-Z..My life in bush of ghost,naravno so's Qu'ran :drink:

IMG_3142.JPG

IMG_3140.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/26/2019 at 4:36 PM, paja959 said:

Talking Heads...

Pajo imam domaca izdanja koja su uglavnom krshevi... imas li neku preporuku za strana ili moze bilo sta ( UK, Holl, Ger ) ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, krca44 said:

Pajo imam domaca izdanja koja su uglavnom krshevi... imas li neku preporuku za strana ili moze bilo sta ( UK, Holl, Ger ) ?

uzmi bilo koji od nabrojanih,bit ce svetlosnih godina bolji no TH na ex YU izdanjima....cena ce ti zavisiti,imas li sa njime booklet ili ne...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, revox said:

vecinu njegovih albuma gotivim ... ovaj nikako da mi legne kolko god ga preslusavam ... a Irish heartbeat nikako

Hmmmmmm . . .  definitivno imamo razlicite afinitiete. 

IMO su Astral Weeks uz Moondance albumi koji su muzicka azbuka. :)

Naravno, ceo Morisonov opus je bez nekih znacajnijih oscilacija "na dole", znaci, najvisa moguca ocena.

Trenutno . . . 

vmt.jpg

E tek ovaj album mnogi ne vole . . . 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, Doktor said:

....IMO je Astral Weeks uz Moondance album muzicka azbuka.

tako je ... moondance mi padne kao budali samar al astral weeks ne ... nekako gubim koncentraciju dok ga slusam ...  na kraju se pogubim ... ne znam kako da to objasnim :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, revox said:

tako je ... moondance mi padne kao budali samar al astral weeks ne ... nekako gubim koncentraciju dok ga slusam ...  na kraju se pogubim ... ne znam kako da to objasnim :(

Ne znam ni ja kako da ti pomognem/objasnim.

To je njegov rani period, prakticno album za albumom.

Pitanje - kako ti se dojmi album koji je tu negde po pitanju godina izdanja - His Band and the Street Choir ?

Meni i taj remek delo. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Doktor said:

Pitanje - kako ti se dojmi album koji je tu negde po pitanju godina izdanja - His Band and the Street Choir ?

Meni i taj remek delo. :)

Sasvim ok ... nemam ga al slusao kod prijatelja vinyl ... tupelo honey je meni fenomenalna ploca ima atmosferu koja mi lezi 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...