Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

1 hour ago, Woland said:

ne bih ja o tim tvojim tehnikalijama :)  - igrao sam se sa ta 3 tropoložajna preklopnika

Nisu moje nego tvoje tehnikalije. A i svaki audiofil krsteni, upoznava spravu do detalja...

A kad je ploca dve-tri decenije pre riaa, :) , jos to izdanje, levi kako god, srednji na dole, a desni u sredini.

Fina je to sprava, ali je univerzalna, pa treba napraviti namensku spravu za tu plocu...uz neka drugacija cickanja. Radi to i sa klasicnom riaa, ali moraju krckanja da se ublaze, a da se matrijal ne udavi.

E tu mozda se desi da otklizam, zanimljiv quest, samo da prelistam kupusare...i dosolim stogodj..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, vladd said:

Fina je to sprava, ali je univerzalna, pa treba napraviti namensku spravu za tu plocu...uz neka drugacija cickanja

ee, da je samo ta ploča u pitanju, tek letimičnim pogledom sam konstatovao da imam nekoliko različitih ekvalizacija u gomili šelaka :) 

ma upoznaću ja spravu, bez brige, ulovio si me u trenutku Nepodnošljive Lakoće Postojanja, nefiltriranih misli i nesnađenog :) :P

a, pri tom nisam ni kršten a ni audiofil :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, Woland said:

a, pri tom nisam ni kršten a ni audiofil :)

Nema to veze, da posmatramo kolekcionarski gen, ili recimo na drugi nacin, posednika vrednog istorijskog komada. I pride zanimljivog, mislim nije zub mamuta :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, paja959 said:

pa naravno,koji ce mu klinac..pise lepo i u uputstvu da treba odstraniti ako ces "best performance"..da ima smekerski-retro izgled tako,ne poricem...:music:

Hajd' na stranu morfoloski izgled zvucnice. :)

Kako to tebi radi, ili mozda bolje reci, kako tebe radi, ova 681 ? 

Shure V 15/5 vs. Stanton 681 EEE ? Moze neki prvi utisci ili joj treba da jos malo "opgori" ? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50 minutes ago, Doktor said:

Hajd' na stranu morfoloski izgled zvucnice. :)

Kako to tebi radi, ili mozda bolje reci, kako tebe radi, ova 681 ? 

Shure V 15/5 vs. Stanton 681 EEE ? Moze neki prvi utisci ili joj treba da jos malo "opgori" ? 

nek se malo usvirava to ponovo,duuugo nije to bilo u upotrebi...V15/5 SAS rafinisaniji zvuk,681 nema tu prefinjenost,direktniji zvuk..to je sad ovako na prvo..ke vidime jos malo kasnije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, paja959 said:

nek se malo usvirava to ponovo,duuugo nije to bilo u upotrebi...V15/5 SAS rafinisaniji zvuk,681 nema tu prefinjenost,direktniji zvuk..to je sad ovako na prvo..ke vidime jos malo kasnije...

Neka, neka . . . . neka se krčka još malo.

Ono što je fascinantno je razlika u prezentaciji zvučne slike koja nije velika, ali ipak postoji.

Slično iskustvo sam imao skoro kada sam zamenio Grace F-9/E sa Ortofon 540/II.

I sa Grace, kao i sa Ortofon-om bih slobodno mogao živeti pojedinačno, samo menjati igle, ali ovaj naš "sport" nam ne da mira. :)

Kod mene je na klupi za rezervne igrače još i Shure V 15/3, tako da postoji još prostora u budućnosti za poređenja i uživanje.

 :BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U glavnom, treba u audio sistemu imati ono bar sve x 2. Jos bolje x 3. :)

Neuspesno bilo sa Sindra phono - resen kanal, but . . . . brum do 00.

Stari dobri Kenjalo phono uleteo i odradjuje za medalju.

Da budem posten, palio sam ga svaki dan oko 14:30 kada se vrnem sa sljake, zagrev'o dok sam slusao CD, pa gasio. 

Jbga.

Evo, danas smogoh snage nekako pustiti sve to u pogon i . . .  fino, lepo, taman.

Msm, Van Zandt-a bih moga pustiti i na onom JBL solo valjku od zvucnika i lozio bih se kao i sada na glas i mjuzu istog.

Stoga, eto, atm ide njegov po kriticarima najbolji album - Flyin' Shoes ( IMO - ima bolje ). :wub:

 

twz1.jpg

twz2.jpg

twz3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Zen Mod said:

posle ovoga samo neka elegicna od Renbourna ili Grossmana

Hmmmm . . . . Renbourn def. Moguce i ceo Pentangle za mi zasvira u sobi. :worship:

Nego, drago mi je da si se javio na ovoj gamofonskoj temi. 

Gotov Sisi, hajmo u nove pobede . . .  taj fono, RIAA . . . kad' ce ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Zen Mod said:

a je

ako ce je kopcas na quadove , dzaba ti

:Viannen_loungelizard:

Losa procena def.

A paralelni sistem kod meneka ? Mdaj, Zene, ne zaj'ebavaj. Deder, "ispljuni" ti nama taj fono. 

Bolje receno, malo sedi, imas vec parametere, vodilje, sve apsolvirano . . . . :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...