Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

8 minutes ago, paja959 said:

+quarteti evropski/americki..:drink:..ajd taj Köln isto treba imati ako si u njegovom fazonu,al ova ostala klaviristicka ispizdjavanja,pogotova ova iz zadnjih vremena sto se izdaju,brte muka mi je....:rasta:

More i taj Keln je kao muzicki sadrzaj tezak q. . . .

Slozismo se da sve cestitke kolegi za primerak. Uostalom imamo ga svi mi ovde u prici. :)

Poslednje sto sam uzeo od njega ( bila neka bagatela tipa 200 din. ) je njegovo izvodjenje DTK od Baha (dobro temperovani klavir) na CD-u.

Msm . . .  onako. :blink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sta sad ja da kazem.Prvo uopste nisam ni pomislio da bilo koji vas komentar ima omalovazavajuci kontekst.Naprotiv,ovde je sasvim opustena diskusija.Ovo je jedini album od Jarretta koji cu da imam.Moj cilj je zacrtan-stotinak cd-a i stotinak ploca.Cista kolekcija.Sve ostalo preko kompa.Tako da od svakog izvodjaca nameravam da imam po jedan/dva albuma.Cak je i Grateful Dead  ogranicen na (samo) sest albuma.

Poenta je da ono sto bolje zvuci na ploci,imam na vinily,ono sto je bolje na cd-u,imacu digitalni zapis.Imam vec 62 godine,i nemam puno vremena za kolekciju,zato ono sto nadjem kod nas da vredi,platim malo vise.Narucujem samo one ploce koje ne mogu das nadjem kod nas,nije zadovoljstvo sve naruciti sto mi fali odjednom,sta posle?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Aoxomoxoa said:

A sta sad ja da kazem.Prvo uopste nisam ni pomislio da bilo koji vas komentar ima omalovazavajuci kontekst.Naprotiv,ovde je sasvim opustena diskusija.Ovo je jedini album od Jarretta koji cu da imam.Moj cilj je zacrtan-stotinak cd-a i stotinak ploca.Cista kolekcija.Sve ostalo preko kompa.Tako da od svakog izvodjaca nameravam da imam po jedan/dva albuma.Cak je i Grateful Dead  ogranicen na (samo) sest albuma.

Poenta je da ono sto bolje zvuci na ploci,imam na vinily,ono sto je bolje na cd-u,imacu digitalni zapis.Imam vec 62 godine,i nemam puno vremena za kolekciju,zato ono sto nadjem kod nas da vredi,platim malo vise.Narucujem samo one ploce koje ne mogu das nadjem kod nas,nije zadovoljstvo sve naruciti sto mi fali odjednom,sta posle?

E jbga, uprska ga nacisto. :(

A ja taman pomislio, evo ga, stize nam jos jedan vinil freak. 

Kako bilo - :BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Sta reci.Ja sam ploce poceo da kupujem 1973.g., dosao do broja 3.000(lp), i pocetkom devedesetih sve rasprodao i presao na cd.

Nema veze,sada se osecam ponovo mladim,idem ispocetka,krug se zatvara.

Ja ploce nikada nisam prestajao kupovati. Upravo tih 90-tih sam pazario ubedljivo najbolje i najdragocenije vinile u SKC-u nedeljom, a radnim danima od ljudi koji su za sankom davali info-e da bi prodavali cele kolekcije. Hvala im. :worship:

CD je dosao. Hajp je svoje ucinio. A nas par, totalnih loodaka je dolazilo svake nedelje pre 9:00.

Uredno se nacrtali, imali deal sa ovim najjacim preprodavcima koji su inace agresivni ako im udjes "u atar" i cekali sa njima ove mucenike koji su se rastajali sa vinil kolekcijama.

Nismo se medjusobno tukli. Znao se neki red. Kodeks ponasanja. Na kraju berze smo se nalazili sa njima u Arilju, gore po Gen. Zdanovoj u kafanama, sve do crkve Sv. Marka i to uredno delili, placali ovima.

I vuci siti, i koze na broju.

A da, uporedo sam kupovao i CD-e. Kolekcija od 1k+ originala. Uglavnom Windham Hill, NARADA, ambijenti, dzez . . . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kamera laže, namestio sam..

ima mnogo krca i puca.. ali zvuči dobro.. treba mi malo treninga da zanemarim krcopuce.. ima života, svežine.. ništa produkcija, nekako neposredno.. na prvu loptu

msm jbt - Rahmanjinov svira svoj drugi na ploči staroj više od 70 godina, šta ćeš bolje [emoji3]

na videu je Bramsov drugi klavirski

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^ ne bih ja o tim tvojim tehnikalijama :)  - igrao sam se sa ta 3 tropoložajna preklopnika, dok nisam ubo, pristojan zvuk.. bemliga na kojim pozicijama, moraću da fotografišem :D postoji nekakav, tako sam načuo, popklik softverski filter, ali to mi je nekako blasfemično, msm to da kačim gramofon na PC.. mada, možda, ako me obuzme ludilo pa krenem da ripujem šelake :)

ono što sam razabrao kroz popkliktanje jeste fino, prirodno, neproducirano izvođenje muzike.. ali sama činjenica da slušam materijal štampan pre više od 80 godina pruža poseban ugođaj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pazi što ga je youtube odmah pronašao i tagovao.. Veliki Brat ne spava :)

 

Song

Piano Concerto No. 2 in C Minor, Op. 18: I. Moderato - allegro

Artist

The Philadelphia Orchestra, Sergei Rachmaninoff, Leopold Stokowski

Album

Rachmaninov: Piano Concertos Nos. 2 & 3

Licensed to YouTube by

SME (on behalf of Revolver Records); LatinAutor - Warner Chappell, LatinAutor, Public Domain Compositions, and 7 music rights societies

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...