Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

19 minutes ago, Mikorist said:

Teško. Mnogo dobra produkcija.:rofl:

Tacno tako. Medjutim, bez drndanja reglera za mix pultom, dosoljavanja u postprodukciji i sl.

Posebna dimenzija ECM se cuje u ECM New Series ( pr. Meredith Monk i dr. )

Taman me podseti da posle Arbour Zene pustim :

mm1.jpg

mm2.jpg

Btw, remek delo i ozbiljna preporuka. :dance2:

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odslusao A stranu Dolmen Music. Podsetio se vinila koga sam kupio u prodavnici Kultura u M.Tita ulici, preko puta bioskopa Zvezda. Nema vise te knjizare. A nema ni Zvezde. :(

Spustih se jedan red ispod ECM naslova i onako random izvukoh . . . . Dave Grusin Collection. GRP ( mnogi ovu produkciju dozivljavaju kao "agresivnu" na steoridima itd. ).

Btw, fina kolekcija. :thumbsup:

dg1.jpg

dg2.jpg

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stari dobri CBS ( kada smo kod kvaliteta snimaka, produkcija i disk. kuca ). :worship:

Majls sa opasnom Ekipom ( Henkok Korija Sorter, Holand, Zavinul i Toni Vilijams ) : In A Silent Way ( CBS, Holandez izdanje ) - ubiva na mesto ! Sto sa muzickim materijalom, sto sa vanserijskim izvodjacima, sto sa snimkom/produkcijom. :jump:

Obavezno stivo iz muzicke lektire za nize razrede osnovne skole. :)

md1.jpg

md2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Podsetio se vinila koga sam kupio u prodavnici Kultura u M.Tita ulici, preko puta bioskopa Zvezda.

Tamo sam ostavio toliko lepog vremena, u podrumu, sa divnim prodavcem, skoro svaki dan u povratku iz gimnazije. Behu to lepa vremena i čuvahu mi sve nove  (poznajući moj ukus, a i nudeći otvaranje vidika) ploče koje stignu da ne propustim (po)nešto... Još su, sve tu...  Pre ulaska u prevoz, još u Jugoslovensku knjigu i Čajdžinicu kod Verdija i, slušanjac... Hvala za povratak u prošlost.

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, zika said:

Tamo sam ostavio toliko lepog vremena, u podrumu, sa divnim prodavcem, skoro svaki dan u povratku iz gimnazije. . . 

A na I spratu - strucna literatura. Harisonova "biblija" interna medicina kupljena u Kulturi, I sprat. Takodje tu je kupljenova Robbinsova patologija koju godinu ranije. Moja omiljena radnja na potezu Slavija - Terazije ( pa i dalje do Kalisa ) kada me izbaci 47/48 na Slaviji. :)

Atm ide Bob James , album Two, CTI ( ozbiljna US diskografska kuca iz NY ). 

 

bja1.jpg

bja2.jpg

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Doktor said:

A na I spratu - strucna literatura. Harisonova "biblija" interna medicina kupljena u Kulturi, I sprat. Takodje tu je kupljenova Robbinsova patologija koju godinu ranije. Moja omiljena radnja na potezu Slavija - Terazije ( pa i dalje do Kalisa ) kada me izbaci 47/48 na Slaviji. :)

Tako je meni tetka Ljuba, radila je u podrumu Jugoslovenske knjige, setra moje bake, našla baš-baš poslednji:

aiZwaWQ9QXBp

koji, ponosno, i daljem sa ljubavlju, čuvam i iz koga sam toliko toga naučio da ga, i dalje, znam bolje no svoj džep.

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Prvo sam imao ovo:

 https://www.discogs.com/release/6264316-Stan-Getz-Joao-Gilberto-Featuring-Antonio-Carlos-Jobim-Getz-Gilberto

...i bio veoma zadovoljan zvukom...cupkao nogicama...i sl.

Kako je ovaj album u mojih 50 must have lp,nisam odoleo da pazarim duplo skuplje izdanje:

https://www.discogs.com/release/15833366-Stan-Getz-Joao-Gilberto-Featuring-Antonio-Carlos-Jobim-Getz-Gilberto

Odmah da se razumemo,nije nebo i zemlja. Ali da ima razlike,ima. Najprikladnije poredjenje koje mi pada na pamet je kao razlika izmedju MM i MC zvucnice...zvuk je nekako pitkiji,manje nametljiv...vise gladak...manje hrskav. Male nijanse,ali te nijanse cine nas hobi tako zahtevnim.

U mom sistemu daleko od toga da cujem tacno pozicioniranje instrumenata...zvuk ide iz zvucnika...ali je sa ovim drugim izdanjem zvucna scena ipak malo ujednacenija,lepse rasporedjena.

Zadovoljan sam kupovinom...ako nista drugo, omot je za medalju...gatefold,tvrd karton.

Vidim da je iz iste serije izasao album "Sarah Vaughan" (with Clifford Brown)...jedva cekam priliku...

IMG_0454.thumb.JPG.91a2444942022ea46b4d59a3c7b3b89a.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrn'o mi se dobar prijatelj iz US. Uvek me iznenadi sa nekim dobrim vinilom. Ovaj put je trazio da mu napisem par zelja i uspeo je naci u jednoj prodavnici polovnih vinila Quicksilver Messenger Service - Prvi album koji mi je nedostajao u kolekciji.

Cena - 6 US dolara. Prodavac je ubedjivao mojeg drugara da ce to dobro svirati. I naravno - bio je 200% u pravu. :jump:

Vinil se sija samo tako. Spooljasnji omot ima tragove starosti ( onaj krug velicine samog vinila na prednjoj povrsini. Zadnja strana intaktna. Unutrasnji papirni omot ocuvan ).

Zvucno - mali pozadinski pukoti, krckanja ( msm da ce to da se skoro u potpunosti povuce posle pranja u ultrazv. kadici ), ne smeta u preslusavanju muzickog materijala. Sa druge strane - vatromet tonova, detalja, dinamike . . . me happy.

Generalno - pun pogodak ! :dance2:

qms3.jpg

qms2.jpg

qms1.jpg

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...