Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

:Viannen_loungelizard:

Reizdanje, 2000 primjeraka.
Požurio sam se naručiti prije nego što odvjetnici povuku iz prodaje. Pogotovo jer iole očuvani rabljeni originalni primjerci prebacuju preko 100 €. :eek:

Zvuk?

Nije audiofilski. Znači - dobar! :D 

rdd1.jpeg

rdd2.jpeg

rdd3.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 59 minuta, Zen Mod reče

stigo dakle, taman da dopunis cevape



Stigao!
Ćevapi su me taman donijeli do praga, pa sam opet morao nahraniti magarca. :D  :D
Poslušao jednu stranu ploče, a onda sam "morao" pogledati film o Asterixu. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i ja sam požurio 🙂

interesantna beše ta '81 u Kulušiću, tamo je u travnju Bijelo Dugme snimilo svoj ponajbolji živi album, potom je u listopadu Azra snimila jedan od najboljih albuma YU rokenrola

odlazio sam u Kulušić tih godina; bilo je lako doći tamo, povratak je išao malo teže, dekintirane nas izbacivalo iz voza svako malo, prvo u Novskoj, pa u Slavonskom Brodu, pa... trajao je povratak :)

Compress_20220913_110251_1247.thumb.jpg.6d8b4469275d91c0904ff0fe11ddb439.jpg

Compress_20220913_110250_0608.thumb.jpg.062fb2fae4188aa9174e5a43e8957d18.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Woland reče

... 

odlazio sam u Kulušić tih godina; bilo je lako doći tamo, povratak je išao malo teže, dekintirane nas izbacivalo iz voza svako malo, prvo u Novskoj, pa u Slavonskom Brodu, pa... trajao je povratak :)

 

 

Odlazio i nastupao u Kulušiću 80-tih jedno 3-4 puta sigurno. Odličan prostor. Fenomenalna publika. :worship:

Kasnije je promenjeno ime u klub Zebra. 

Def. kultno mesto tada zajedno sa Kavez-om ( Kavkaz kavana ), Purger picerijom i onom drugom ( nekima čak boljom ) picerijom Pod kamenim vratima, kafićima u Gornjem gradu ( sećam se trenutno Tomato kaffe-a ), te nezaboravnim Saloonom na Tuškancu.

Lepa vremena to behu. :coffee:

 

Izmenjeno od zerowaf
Jer ste to vi zaiskali. 0W
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Woland reče

 

odlazio sam u Kulušić tih godina; bilo je lako doći tamo, povratak je išao malo teže, dekintirane nas izbacivalo iz voza svako malo, prvo u Novskoj, 



Eto, da se danas to događa imao bi konak u Novskoj. :) 



Te '81. sam imao osam godina. Tek sam pred kraj osamdesetih i na samom početku devedesetih otišao koji put u Zagreb u Kulušić ili u spomenuti Saloon (Ruby Tuesday, Cadillac band...), pa i u Lapidarij, ali do tada su ta sva mjesta već bila ocvala u odnosu na ono što mi svjedoče stariji od mene.
Svejedno, nekako sam Kulušić i Lap više šmekao od tada već pretencioznog Saloona.
Sve to iz usta i iz ugla klinca iz provincije koji je htio vidjeti svijeta.
Zanimljivo da me nijednom put nije naveo u Kavkaz, tamo gdje je Branimir s ćerom kužio svijet. Ipak sam rođen dobrih deset godina prekasno ili prerano.
Da sam rođen cenera ranije imao bih momačko, a ne dječje iskustvo iz najboljeg perioda tadašnje nam države, a da sam rođen deset godina kasnije ne bih ni znao da sam nešto propustio. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Do pred neki dan nisam nikad ni čuo za Winston "Mankunku" Ngozi-ja, pa mi je odnekud došao nekakav link na ovaj album iz '68. Izdanje je '21.
https://www.musicismysanctuary.com/mankunku-quartet-yakhal-inkomo-1968-jazzman

Solidno produciran, meni dobra svirka - pitka i čista. Mogla bi biti možda malo životnija, ali slušam tek prvi put. Svakako zanatski dobro napravljeno i sviđa mi se! Zvuk? Bolje od nekih novih Blue note izdanja. Po čistoći i "snazi" podsjeća na njemački MPS.
Iner sliv je od papira i odmah je za baciti. Ploča se toliko zalijepi za njega da ju je teško izvaditi bez diranja površine ploče prstima ili bez oštećenja samog sliva.

Nabaviti ili ne? Poslušajte prvo na youtube. Ja sam ju nakon 10 minuta slušanja naručio i ugasio jubito. :thumbsup:

 

mankunku.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jazzman imaju ponekad jako dobra reizdanja.

 

Unutrasnji omoti - najvece razocarenje je Jugoton - Haustor i Azra u tvrdim kartonima !!!???

Koliko su mogle kostati plasticine "gace" pored unutrasnjeg omota sa slikama i tekstovima pesama....?

Sem toga ploce su odmah za pranje, vec drugi put dobijam vinile sa flekama nekih hemikalija a bogami Treci Svijet sam trebao vratiti i traziti drugi primerak - bilo je spoljasnjih vecih ogrebotina i fleka.

Nista to nije uticalo na zvuk al' ipak - sledeci put otvaram plocu na licu mesta u radnji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 minuta, krca44 reče

Jazzman



Nenamjerno sam ostavio dojam da je ovoJazzman zbog linka kojeg sam okačio. Link je zato što u tekstu opisuje i frontmena i sam album. Izdanje koje sam kupio je ovo:
https://www.discogs.com/release/20728903-Mankunku-Quartet-Yakhal-Inkomo 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

Oko 10:00 doneo postar. Mali paket lp-a, ali . . . . :jump:

Stigoh pre nekih sat i po. Rasporio paket, odvadio iznutrice . . .  kada ono . . . ECM-i koji su taman popunili neke rupe u kolekciji + remek delo Harper & Page ( jbga BgdDisk izdanje ex-yu ( znam da je slab press ), ali ne nadjoh ( jos ) cestit UK ili Ger primerak. Neka ga, 'leba ne jede. 

Atm odslusana ( po ne znam koji put ) A strana Nana-e : Savdades. :oke:

Idemo na B side.

lp3.jpg

lp4.jpg

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Klinka i ja smo neki dan slušali album Californication od RHCP na jubito, pa me pitala imam li to na ploči jer bi "bilo fora čuti album na ploči onako kako ste ti i mama nekada slušali muziku".
Pokazao sam joj cijene na Discogsu za prva izdanja tog albuma i recenzije u kojima kasnija i jeftinija reizdanja opisuju kao inferiorna po pitanju zvuka.

Rekla je da onda ništa, ali je bila malo nesretna, pa sam joj naručio novi album od RHCP. Inače nikada ništa ne traži i ne zahtijeva i zbilja je skromno dijete sa prizemnim željama.


Album je upravo stigao. Valjda će joj se svidjeti iako nije kalifornikacija.  

Inače, pravi RHCP!
Tipičan zvuk na kojeg smo se navikli. Pomalo odrastao na način kako su i drugi glazbenici odrastali, pa su imali sve manje iskre u sebi, ali i sve više patine koju cijene samo oni koji pamte i njihove iskre. Ovo možemo pročitati i kao kopiranje samih sebe iz mlađih dana ako hoćemo biti malo zločesti, ali to radimo samo s onim bendovima koje nismo posebno voljeli ni kada su bili novi. :D

Produkcija nema izražene mane, ali niti ne izuva iz cipela. Bio sam lijen pročitati kako je snimljeno jer me to uglavnom niti ne zanima, ali zvuk podsjeća na one CD-je kojima je ubijena iskra da ne bi stvarali glavobolju. Nije da je loš, daleko od toga, ali nije najživotniji snimak pronađen na ploči.

EDIT: Kasnije sam se sjetio da sam se igrao sa jumperima i mijenjao ulaznu impedansu nakon SUT-a. Podeseno kako inace treba biti je snimak zivotniji, pa zanemarite gornji komentar o zvuku.
Uz to, nakon dva slusanja mi je album jos bolji! :D 



Sve navedeno uz tipične disclaimere: IMHO, YMMV, za moja potumplana ušesa, u mojoj sobi i na mojoj skromnoj opremi***.
 

RHCP.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Arbour Zena - Keith Jarrett ( Jan Garbarek & Charlie Haden & gudacki orkestar Stuttgard/Mladen Gutesa ).

ECM 1070 (1976)

Neobican album. U zavisnosti od raspolozenja ovaj album moze nekome ostaviti jaku impresiju. Sa druge strane, moze ostaviti utisak jednog poluuspesnog eksperimenta inkorporacije jazz trija sa gudackim orkestrom. Shodno tome, neki vole ovaj album, neki ne. 

Kao vinil kolekcionar sam davno obezbedio jedan ex/ex primerak za licnu diskoteku. :)

Prvi album danasnje audio seanse. Nadam se da cu uspeti da izadjem iz ECM sektora. :jump:

az2.jpg

az3.jpg

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...