Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

pre 11 minuta, Zen Mod reče

kak se ne bi sjecao, izlizali u radiju

toliko da je kuci nisam ni slusao



I meni je tada već izlazila nalaktove van, a nisam radio na radiju. Ali danas nakon više od 30 godina da ju nisam slušao mi je opet dobra. Ma i bolja nego tada jer sam tada glumatao nekog snoba koji neće slušati "kakti ono što svu slušaju". Kako se ono kaže...Telac! :D 


 

pre 4 minuta, shonne reče

B.B. i ona, sjajna stvar 🤗

 



:inlove:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 minuta, LightMatic reče

Nemojte me pogrešno shvatiti, ali meni se još nije desilo da mi nešto od materijala koji slušam, dosadi. To mi je možda jedina vrlina....




Nećemo te pogrešno shvatiti. :thumbup:
Ali sigurno mora biti još pokoja vrlina. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 3 nedelje kasnije...
On 12/2/2021 at 3:23 PM, paja959 said:

Rolling Stones "Goats head soup",half speed master,2 LP sa nekim raritetima ("Scarlet"/Jimmy Page)...fino uradjen remaster,nisu preterali,i nisu pravili nesto drugo od vec postojeg muzickog materijala,nego su fino procistili sve...cistije gitare,orgulje,udaraljke itd...ko ima izlizan stari primerak,moze slobodno da uzme...malo su "preskocili" nekadasnji inzert,sad je integriran u unutrasnji omot...kao celina,meni jos uvek jedan od njihovih drazih albuma...."Hide Your Love" gde Jagger svira klavir,kod mene u top 5 njihovih numera,jos uvek :guitarplayer:

IMG_4637.JPG

IMG_4633.JPG

IMG_4632.JPG

Odličan album  , jedino što na ovom tvom primerku ne vidim, meni najbolju , numeru "Winter"   koju su kasnije ,takođe sjajno ,obradili Carla Olson i Mick Taylor.Pošto nisam u svetu "vinila" onda moja preporuka šta eventualno staviti na gramofon :

9150.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nabavio sam nova MOV reizdanja Miles Davis - Miles in the sky i Filles de Kilimanjaro.

Iznenadio sam se kvalitetom, za standardnu cenu dobije se bolji snimak, skoro kao oni sto su reklamirani da su sa analogne trake ( iz te serije albuma imam Pure Pleasure i Speakers Corner reizdanja + jedno francusko prvo izdanje ).

Preporuka s moje strane.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/21/2022 at 3:50 PM, krca44 said:

Nabavio sam nova MOV reizdanja Miles Davis - Miles in the sky i Filles de Kilimanjaro.

Iznenadio sam se kvalitetom, za standardnu cenu dobije se bolji snimak, skoro kao oni sto su reklamirani da su sa analogne trake ( iz te serije albuma imam Pure Pleasure i Speakers Corner reizdanja + jedno francusko prvo izdanje ).

Preporuka s moje strane.

jbga,otkad lajem da se slobodno mogu kupovati MOVovi :D...dobar odnos kvalitet-cena...naravno dok ih jos ima...cini se da su kao stali sa novim izdanjima:vava:...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MOV je imao kod Juno-a odlican izbor Miles Davis-a, za ostalo ne znam.

A sto se tice kvaliteta ja sam imao neka njihova izdanja ali nisam znao dok nisam kupio jos nekoliko - koliko znam MOV ne radi remastere i bilo mi je malo cudno kad sam dobio ploce ciji je snimak/press bolji od Sony Legacy / Universal ( sto isto radi MOV...? ).

Uglavnom sve sto imam od MOV je u prvom redu kvalitetan snimak i vinyl press bolji od proseka.

Za dodatnu preporuku je ako se negde nadje Sonny Rollins - Road Shows Vol. 3, 2LP set - izbor je radio sam Sonny sa soptvenih traka snimanih na koncertima za njegove potrebe. Taj info postoji samo u booklet-u originalnog cd-a za Vol. 1, ako se dobro secam mislim da na vinilu za Vol. 3 mozda nije ukljucen...kompletno.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...