Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
1 hour ago, Doktor said:

@paja959

Ja bih odma' isao na stranu br. 4 i pustao, pustao, pustao . . .  dok ne poblesavim, pa onda bih presekao sa stranom br. 5.

Pa opet strana br. 4 do . . . . :jump:

Msm, uzivaj i Gratz na kupovini ! :drinking-2:

thanx,sad sa pri kraju 4 stranice/Dark Star :D...mrak brte koja svirka dosad...nikakve pateticnosti,gas do daske...ima u bookletu komentar nekog tipa,koji ih je video uzivo vise stotina puta,preko 30 godina je pisao muzicke komentare (Michael Parrish),pisao knjige o GD itd...hvali ovaj koncert jako...ne cudi me,idem picim sad dalje :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, Aoxomoxoa said:

Razmisljam o ovoj @paja959 ploci...zanimaju me 1,2 i 3 strana...ali samo ako me Paja ubedi da,recimo "Dark star", zvuci priblizno kao na "Live/Dead"...mislim na kvalitet snimka...inace ne bih da gomilam ploce.

uzimaj ako nadjes za normalne pare...nikad nisam vodio racuna ako se na nekom CD/LP novom izdanju prividno desavaju "preklapanja" u numerama...tu moze da bude svasta,nekad skrate neku numeru koja je dobro poznata,nekad je produze,nekad neku numeru koja je na nekom koncertnom snimku ajd da kazem manje primetljiva,uspeju transformirati u neke druge dimenzije...i tu je car cele te price...mene licno Dark Star u vecini slucajeva odusevljava,isto tako i ovde...ceo materijal je malo na tvrdjoj strani,kako svirka,tako i sonicno,ipak je to vremenski perio pocetak '69..M.Parrish koji je bio na vise stotina njihovih koncerata,svrstava ovo medju najbolje...pitanje koje ja postavljam vec sebi duze vreme,da li "Live/Dead" kao takav,moze da dozivi skidanje krune sa glave zbog recimo nekih od ovih Fillmore East/Fillmore West snimaka iz tog perioda,koji su objavljeni recimo u zadnjih cca 10 godina...socijalizirali smo se na njega,jer je on bio oficijlno objavljen u vreme aktivnog rada grupe...da malo prosirimo i bude razumljivije:da li ja Allman Brothers Band "At Fillmore East" u onoj klasicnoj formi (2LP),bas najbolje,ili bi se moglo to dalje evaluirati sa muzickim materijalima koji su bili objavljeni u 6CD box varijanti,koji sadrzi sve snimke iz te serije koncerta?...da li je Miles Davis "At Plugged Nickel" u originalnoj varijanti ultimativan,ili set koji sadrzi 8,ili mozda 10CD-a,ne secam se vec tacno,cele te serije koncerata..kako stoji jedan Led Zeppelin "Song remains the same",naspram "How the West As won" ?

Problem GD-a je da se objavljuju materijali sa njihovih koncerata u obilju,ima se materijala,jer su sve koncerte snimali...ima navodno snimljeno 2300 (!) koncerata,od kojih se polako pustaju u opticaj neki od njih...jesto to bicnic,ali mozemo nekad omastiti i mi brkove sa novopristiglim muzickim materijalom,koji je dobar...

 

Izmenjeno od paja959
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

IMG_0150.JPG.ce3d5a4e505b4909f15f4215ab0fedda.JPG

 

"After the gold rush"...drugo englesko izdanje iz 1971.g..."Harvest"...prvo englesko izdanje iz 1972.g.

Imao sam obe ploce reizdane 2011/2012.g.Omoti cvrsti,mada malo previse lakirani za moj ukus.Snimak dosta dobar...dok nisam cuo ova prva/druga izdanja...razlike definitivno ima...reizdanja deluju da su malo na tamnijoj strani...originalna zvuce sveze,vazdusasto...ritam gitara se bas jasno cuje,nenametljivo,ali osecate je kao dobru podlogu u pesmama.

Na ovim plocama sam,izmedju ostalih,odrastao...i ni dan danas ne bih izdvojio jednu kao bolju...zato se slusaju obe kao jedna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Robin Trower , album prvenac vezan za solo karijeru ovog vanserijskog gitariste ( nakon izlaska iz Procol Harum ).

Album koji je nedostajao u mojoj kolekciji.
Hvala @Bujodrag-u što je postavio ovde oglas i bio izuzetno korektan da me sačeka par dana dok smo uklopili termine oko primopredaje.

 

02899CAE-DEB4-4A06-91D2-2EDDD6E082AD.jpeg

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...