Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Prvo isao "Super black blues". Jako malo ih ima u ponudi...prvo izdanje iz 1969.g. je oko 50-ak evra. Ovo je jedino reizdanje,iz 2019.g. i prodaje se za 20e. Nisam slusao prvo izdanje,pa ne znam kako da ga ocenim...ipak mi se cini da je digitalni izvor snimanja...nije na otvaranje,jos jedan minus.

Sve u svemu,cekace se prvi pres...za sada ostaje.

IMG_0050.thumb.JPG.947302d8bbc47092ded1480eb3b6bb9c.JPGIMG_0051.thumb.JPG.665f23d07d63f7c43733cb27cde3d56b.JPG

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je trece englesko izdanje iz 1972.g. Priznajem da sam rizikovao...trenutno mi bilo skupo prvo izdanje...pa reko da probam...

Ploca je VG+/M-...ne secam se kako je zvucao original...davno je to bilo...ali nisam bas previse uzbudjen...zvuk je cist,precizan...ali nekako suvise vristi("21st century schzioid man")...kao da nema potporu u basu..."I talk to the wind" i "Epitaph" zvuce sasvim pristojno...sveze...

Cini mi se da je ipak bas potisnut,pa visoki dolaze do izrazaja...tako nekako...

IMG_0056.thumb.JPG.26d40e181f4fd6c2cd89807438c509bc.JPGIMG_0057.thumb.JPG.64450fc5baba1fa2229901f4ca75ac18.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

David Crosby "David "Crosby" (1st solo),50th Anniversary izdanje...iako imam dosta dobro ocuvani 1st press/USA izdanje istog,ali tu i tamo se vec cuju pucketanja,pa nek se nadje...sto kaze "lovingly" remasterovan:D...narucim usput i Howlin' Wolf-a/MOV...to je RTB izdao,da prostis,kad nema druge,dobro i to:sclerosis:,al ako se nadje neki kulturniji primerak,treba uzeti :guitarplayer:

IMG_4619.JPG

IMG_4622.JPG

IMG_4623.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Jel' to ovo  https://www.discogs.com/release/20771674-David-Crosby-If-I-Could-Only-Remember-My-Name

Ja trazim originalno izdanje,pa ako moze mali elaborat o razlikama u zvuku...predpostavljam da je americki omot superioran u odnosu na ovaj ceski.

da to je to...americki omot je masivniji,novi je isto FOC,ono sto meni fali je neki solidan booklet,kao sto je recimo kod Deja Vu,mislim cak da je taj remaster bolje uspeo od ovoga,al nek je ovo najgore socim cemo se sresti iz ove perspektive...nesto malo finije/cistije se cuju neki  solo instrumenti (gitare akusticke/elektricne),bas gitara,pedal steel gitara/Garcia nekako jos vise "lebdi"...ne iskljucujem da se nadje neki NOS primerak istog,ali je muzicki materijal relativno tih,50 godina je proteklo od prvog izdavanja,to je neko trebao da lageruje pod optimalnim uslovima,i da ne bude svirano za svo to vreme na kojekakvim gramofonima...moj oridji primerak je dobro ocuvan,ali se cuje tu i tamo koje pucketanje,ivice omota se ljuste vec polako,ostaje za nedeljnu misu,a ovaj novi ce da bidne workhorse...B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 hours ago, Aoxomoxoa said:

@paja959 Hvala na opservaciji...bolje da mi pucne ponekad,ako je zvuk bolji...a za nepucketale ...imam cd.

glede CD-a,kupujem ih jos i dan danas (kad mi se smraci nenabavitis),ali i to moze biti mesana salata,otkako se pojavila tehnologija,neki naslovi su presli kroz X broj remasteringa,pa jos uvek nije to-to ;)...na streamer sajtovima ima se dupli CD ovog Crosby-ja,pa se moze nesto naslutiti,sta je uradjeno sad u zadnjoj varijanti....

Izmenjeno od paja959
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50 minutes ago, Aoxomoxoa said:

@paja959 Moji diskovi su uglavnom iz osamdesetih godina...1st press...uglavnom pitkiji od novih remastera...i svi jos sviraju.

bolje da  reknem nista,kolko puta sam menjao CD varijantu,recimo Deja Vu/remaster,pa remaster,na remaster na prijasnji...JA "Volunteers"  mi je danas No.1 u CD varijanti,vala nesto najgore sto postoji,,,:o...svira kod mene i danas bez problema jedan "Full Force"/Art Ensemeble of Chicago,ili Tom Waits "Swordfishtrombones" CD kupljen sa kraja '80,iako su govorili da ce to da postane "ashes to ashes ,dust to dust"..oba su,u LP varijanti ,qurton tezak,za LP varijante istih,naspram CD varijante,pa trosio AT95,ili Shure SC35/44-7 u sistemu,elpejistickom :unbelieveble:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tacno tako...pravilo je da nema pravila...samo dobar otisak na LP i CD...zato smo u trazenju istih puni duplikata kojih pokusavamo da se ratosiljamo...

Zato je moj cilj da skupim 100 ploca + 100 diskova...samo probrani...nadam se da cu da uspem...na pola puta sam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odmah da kazem da nisam muzicki obrazovan da bih mogao da diskutujem o nijansama u izvodjenju dela klasicne muzike.

Ovu plocu imam na disku,i ono sto sam odmah primetio je da je na ploci balans klavira i orkestra taman kako treba...na disku je klavir nekako u prvom planu.

 

BEETHOVEN - 5 klavirskih koncerata, iz 1973.g.,made in West Germany,stanje ploca M-...bas uzivam.

IMG_0062.thumb.JPG.0be3f2814701b5b341ff387dfbe75feb.JPGIMG_0063.thumb.JPG.7eeeaf559abb520d4f54a5a396a3a91a.JPG

Izmenjeno od Aoxomoxoa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ne znam kako vama diskofili, vinildžije, ali ja od početka pandemije nemam koncentraciju, a ni želju za audio seansama kao pre. :(

Danas po povratku kući s posla + home alone (:wink2:), kretoh putevima ECM lebela.

A koga ću, nego njihovog "manekena" Stefana Mikusa.

Album Wings Over Water , jedan od "lakših" za slušanje, ali nikako slabiji od ostalih iz njegovog bogatog opusa.

 

73CB2F0A-3F0F-49FD-87FD-A8A34B584DC3.jpeg

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Working Week "Payday" (2LP)...msm,kompilacija-ne volem ih nikako,ako se ima Working Nights i Companeros,ne treba se nesto specijalno paliti na ovo SEM,ako nisi lovio bezuspesno decenijama (!!) maxi 12",jazz dance varijantu od "Venceremos-we will win" ...to izuva jos i danas,secam se kad sam je prvi put cuo,u emisiji Drazena Vrdoljaka (RIP) tamo '80-ih...:guitarplayer: 

IMG_4626.JPG

IMG_4627.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rolling Stones "Goats head soup",half speed master,2 LP sa nekim raritetima ("Scarlet"/Jimmy Page)...fino uradjen remaster,nisu preterali,i nisu pravili nesto drugo od vec postojeg muzickog materijala,nego su fino procistili sve...cistije gitare,orgulje,udaraljke itd...ko ima izlizan stari primerak,moze slobodno da uzme...malo su "preskocili" nekadasnji inzert,sad je integriran u unutrasnji omot...kao celina,meni jos uvek jedan od njihovih drazih albuma...."Hide Your Love" gde Jagger svira klavir,kod mene u top 5 njihovih numera,jos uvek :guitarplayer:

IMG_4637.JPG

IMG_4633.JPG

IMG_4632.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

next pls....ista serija,ali je ovo skoro objavljeno,half speed remaster,2 LP,Rolling Stones "Tattoo You"...juce sam ovo vec preslusao,ali mi nesto nije bilo bas djene-djene,pa sam uzeo to ponovo,da vidim danaske,sta je to posredi....donji segment je dobro priciscen,gornji spektar (prezens) je malo vise gurnut napred,sto dovodi da se ispraznilo malo srednjotonsko podrucje...energija koja je bila a Richards+Wood gitari u recimo "Start me up" je isparila,nema spiritusa,a ni Jagger kao da ne peva punim plucima :girl_devil:...vredi zbog "lost&found" materijala (drugi LP) ^_^

IMG_4641.JPG

IMG_4642.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 3 nedelje kasnije...

Ne slusam vise ploce  . . .  :(

Na zalost. Pokusam na svaka 2-3 dana . . . . pokrenem . . .  pustim . . .  odslusam max. jednu stranu LP i ..... zatvaram/spustam poklopac.

Nedostatak koncentracije, volje, cega li vec . . .  nemam pojma ?

Sa druge strane, LP-i su otisli sa cenama " u nebesa". Srecom, skupljala se kolekcija vinila decenijama, pa nema frke. ;)

Posle par meseci konacno nadjoh pristojne cene za ova dva vinila. Kupih. :)

Sulcov Timewind bih platio i  4 x vise, ali stari/dobri/provereni dealer tacno zna kako i kada ce da popusti/ponudi i na tome mu hvala. :worship:

Za Prelude sam od ranije znao, da je to bilo solo LP za kupiti, sigurno ne bih kupio, ali taman fino dobro doslo da se metne sa Klausovim remek delom da ce ne polomi ( imam veoma neprijatno iskustvo sa Postama Srb kada sam svojevremeno kupio veoma redak LP sa prostora ex-Yu, papreno ga platio, a dosao vinil napuknut na pola :angry:).

Samo da napomenem da ovog Shultze-a nisam imao na vinilu i da je konacno popunio "rupu" u mojoj polici gde ponosno stoji Klausova diskografija. :)

Btw, jedan od njegovih kultnih albuma uz Moondawn, Cyborg i ostale njegove albume.

 

sulc1.jpg

sulc2.jpg

sulc3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...