Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

^

Oba Eno-ova albuma što si se dokopao su prava remek dela. 

Naročito, " muzika za filmove " koja kod Eno-ovih fanova i diskofila ima sada već kultni status. 

Generalno, svi albumi iz tvog poslednjeg "ulova" su čisti smečevi.

Ako bih baš cepidlačio, ovde je "uljez" jedino Joe Fagin, ali - what the hack. :)

Btw, malo si me zbunio sa Kejtinim albumom, ali kada sam pažljivije pogledao skapirao sam da se radi o Dreaming albumu ( totalno iščašenim za to vreme kada se pojavio i koji se generalno razlikuje od ostalih njenih albuma. Naravno, u pozitivnom smislu ). 

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Doc, nisam ni sumnjao da će ti se dopasti izbor. BtW, lokalni preprodavac svega i svačega ispred mene pokupio neka dva-tri Vangelisa, ali nema veze, znam mu tezgu, zaradiće na meni a opet će biti za kikiriki.

Fagin je uzet čisto iz znatiželje, moguće je da mi se ni malo ne dopadne, videćemo odnosno čuti danas.

Sinoć neizdrž bio- Late night Isao Tomita, utsak WoW, Bolero baš odavno nisam slušao( preteralo se valjda osamdesetih) i mogu reći da me je ovo izvođenje dobro naježilo,  danas preslušavanje Vangelisa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tomita u gornjem lot-u je kvalitetno najinferiorniji, ali je daleko od lošeg.

Vangelis od ova tri - Vatrene kočije su već klasik i to svaka kuća u kojoj se muzika sluša treba da ima.

Međutim, moj pik je fenomenalan album Haven and Hell koga si se domogao i piši utiske ovde kada preslušaš.

Nema mi Mikana aka @Mikorist-a da se priključi ovde kao ubedljivo najveći poznavalac Evangelosa na forumu. :)

Soil Festivities sam dosta ređe slušao od druga 2 predmetna albuma. 

 

Hint - Another Green World ( Eno-ovi "rani radovi". Izuzetno vredan i danas nešto ređe za pronaći album. Pogledaj samo ko mu je tada učestvovao na albumu. Lud'lo. :happy64:).

 

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Većina albuma preslušana pažljivo, nije da se od ranije nije znalo ali vinil doživljaj je neka druga dimenzija naravno.Izlišno trošiti reči reči hvale.            

Što se tiče Isao Tomite, ne bih se u potpunosti složio sa Doktorom oko inferiornosti, sigurno da Isao nije dostigao popularnost i poštovanje jednog Vangelisa u svetskim razmerama ali možda ih ne treba ni vagati. Isao je izuzetan i zasigurno će biti u vrhu najčešće stavljanih na vrtilicu. 

Fagin otpao na sredini druge numere, mada mislim da i da je uleteo u nekom slabijem lot-u, da bi isto prošao, nije moja šolja rakije.

Brian Eno uh .....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

IMG-c62b8d3bb74514d30b82d8638adc973f-V.thumb.jpg.247e7d0158882f36a54b2743fc276e46.jpg

IMG-eaa4867f0b925c59cc695f870800cc2d-V.thumb.jpg.acb7919b479c37fedb89b00a9d938bf4.jpg

Trostruki. :)

Kad sam odgledao Votersov koncert iz Amsterdama '18, samo sam čekao da izađe LP. 

Totalno luda svirka. Morao sam da čujem kako zvuči na gramofonu. 

Inače koncert je sniman kao dokumentarac, koji je premijerno emitovan u Veneciji na Mostri 2019.

Sjajno!

Ima da se nađe po netu. 

Izmenjeno od Kuršum
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, gluv_i_udaren said:

Kako Vam zvuče ti DMM Stockfisch?

Nagruvano. Kao da je neko rolao besomucno po ekvilajzeru. 
No, bila prilika, pazarilo se, da se ima za plezir, kao i za drugare što to vole.

Respect je taj studio u Švabiji gde se to snima.

 

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ih imam nekoliko, služe uglavnom za demonstraciju sile kad neko dođe hahaha

Mislim da ta “nagruvanost” nije posledica ekvilajzera, nego tehnologije. Svi DMM mi zvuče slično, pozadina digitalno tiha i sve ogromno i na prvu loptu impozantno, a ofarbano. Pustim i sam ponekad, ali me brzo prođe. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^
Za razliku od "nagruvanog" Stockfisch-a, evo jedno retko, vredno i skupo remek delo.

Mali tiraž, kao da si pazario seriografiju ( moj primerak je 239/5000 ). 
Vrhunska diskografska kuća ( Sheffield lab ). 
Pat Coil - Steps. Pravo zadovoljstvo i vrhunska svirka.

E, ovo nije "nagruvano". Naprotiv.

 

C4385F67-51F0-4073-B223-53839D4083E7.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...