Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

On 8/6/2021 at 7:44 PM, revox said:

jedna od ploča koju sam čekao podosta godina da kupim ponovo. prvi put je kupljena iz GB cob records, vidim da I danas rade samo sa drugim izborom. jaca sam cuo na weather report black market I bacio me na dupe. onda cekanje novog kataloga koji je dolazio mjesecno,sa credit note posto se uvjek bilo u blagoj pretplati. katalog - lista izdanja sa cijenama izvucena na šapilografu, i pomna analiza sta ima novo, ako se znalo sto se trazi. Čitas postavu sa primera radi black market I gledas dal je ko izdao solo album. tako su dosli lenny white, stanley clarke, jaco I mnogi drugi. 76 nit je bilo interneta, nit je bilo puno info. tako da svaki izvodjac I album iz tog perioda ima svoju pricu I emociju. Jaco Pastorious je jedan ot tih albuma sa pricom I emocijom koja drzi evo skoro pola vijeka I vraca me u godine mladosti ludosti :oldtimer:

 

IMG_20210806_192123.jpg

x1....eh Cob Records:happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

heh,ko ceka taj doceka...neocekivani ulov sa danasnje berze...bio sam vec od ovoga totalno digao ruke,pogotovo,nakon proslogodisnjeg debakla sa UK prodavcem,koji mi je teoretski poslao cak 2 primerka,od kojih ne dobih nijedan u roku 7 meseci...

Pharoah Sanders "Pharoah"...:happy64:

IMG_4598.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Doktor said:

Ako opet naleti primerak ( a treba nam x 2 ) misli na nas. :)

@paja959 & @Doktor

Ne pratite na casu...sreca po mene. Ovaj primerak se dosta dugo nalazio na KP po ceni od 40e.U nedelju na berzi u Kuglasu uspeo sam da ga od istog prodavca dobijem za 4.000din...ja zadovoljan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Juče sam preslušavao nekoliko puta naizmenično poslednju Betovenovu sonatu op.111 ( c-mol ) koja je dobila naziv "Testament".

Dvostavna sonata, posebna po mnogo čega, možda je najvažnije što je to praktično sam kraj klasicizma i početak romantične ere u muzici.

Uvek se ovde setim Bramsa. :wub:

Elem, moj favorit ( kako rekoh juče već ) Kempff i Polini. DG oba vinila.

Teškom mukom sam sebi priznao da je Polinijevo izvođenje, celokupan doživljaj ( klavir, studio, snimak, maaaaa TON  . . .  ) miljama bolji.

Iskrena preporuka ako naletite na ovo DG izdanje ( serija Prestige koja zaista odskače i opremom, tj. spoljnim omotom od čvrstog kartona, na otvaranje, odličnim otiskom ).

Vredi imati u kolekciji.

 

P.S. vezano za ovu sonatu je i kritika koja je izašla u NY Times vezana za izvođenje inkrimisane sonate No.32 op.111 od strane Ive Pogorelića.

https://www.nytimes.com/2006/10/28/arts/music/28pogo.html

 

op.111.jpg

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Woland

Kao da si gledao deo moje police gde su Betovenova dela na vinilima.

Upravo imam LP Box-ove aka komplete klavirskih sonata od F. Gulda-e i A.Brendl-a. :)

Slikam i postujem ovde kada dođem s posla čisto informativno za naš kružok. :BeerMugCheers:

Šnabela izuzetno cenim ( imam par njegovih ploča, msm da je jedna upravo sa Betovenovim sonatama za klavir ).

Šifa sam juče elaborirao i on mi nikako ne izlazi iz okvira baroka. Naravno, vrhunski pijanista koji u malom prstu ima i ostale pravce.

Nekako smo zaboravili i Arau-a što se tiče Betovena. Treba i na njega misliti. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Doktor said:

 

Iskrena preporuka ako naletite na ovo DG izdanje ( serija Prestige koja zaista odskače i opremom, tj. spoljnim omotom od čvrstog kartona, na otvaranje, odličnim otiskom ).

Imam par ovih DG izdanja,made in France.Zaista dobro zvuce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

Dodjoh s posla . . . pustih . . . 

dilan1.jpg

dilan2.jpg

Odlican album ( 2 LP ) - Dilan & Band. Nemac. Igla "opgorela". Svira za sve te ulozene pare, pa puta 8. :Viannen_loungelizard:

Jbga. Kod mene - sledeca zvucnica je Shure V15/Series III ( stoji sve spakovano, spremno ).

Za kraj se uzima Denon DL-103 ( OBICAN ! ) i naci ce se Denon step up ili vec nesto.

Ostaje samo "zal za mlados' " , ta yebena DECCA ..... ce se i ona nadje. :)

A da, od @Lemić-a dobih hint ( u sustini sam to poodavno znao/cuo ) - Goldring Eroica ! :wub:

I to ce da se pripazari, a i Goldring 1042 MM . . . .  a zasto da ne ? :)

 

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...