Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

On 6/4/2021 at 2:09 PM, paja959 said:

C,S,N&Y "Deja Vu" 50th Anniversary....msm,sta da kazem,kod mene jos uvek u top 5 albuma all time,mozda i u 3....slusano do besvesti u dzuniorskim danima kuci,diskoteci na JBL L200...odlicno uradjen LP remaster sa originalnih analognih traka...iako imam 2 primerka oba UK/Ex/Ex primerci,ovo nisam hteo propustici...CD materijal originalnog snimka,isto uradjen remaster,a na 3 CD-a neobjavljeni materijali,demo snimci itd....alternativne verzije "Woodstock",ili "Almost cut my hear" atomske bombe,same za sebe...:punk:

IMG_4524.JPG

IMG_4525.JPG

IMG_4526.JPG

IMG_4527.JPG

IMG_4528.JPG

Record store day 2021.07.17.... C,S,N & Y "Deja Vu"-Alternates :D:guitarplayer:

IMG_4585.JPG

IMG_4586.JPG

IMG_4587.JPG

IMG_4588.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Aoxomoxoa said:

Dobar omot...kako zvuci?

zvuci iznenadjujuce dobro...sav materijal ima na CD varijanti 50th anniversary varijanti,ali LP svira sa 3x vecim gustom ,barem za mene...i za divno cudo,press je besprekoran:oke:

2 hours ago, Aoxomoxoa said:

Tek sada vidim...to box od 5lp...otvorio si se bas muski...svaka cast

ne,dosta je kontroverznih informacija,na jednom sajtu i ovde je isto oznacen kao 5LP:

https://www.bakelitfutar.hu/crosby-stills-nash-and-young-deja-vu-alternates-uj16701-részletek#track-lista

medjutim kad pogledas EAN broj: 

0603497845019
 
 
to je 1LP....
 
i onaj 50th anniversary sam video negdeu  full LP varijanti/box set,za pisljivih cca 250 US...
 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na prvo slusanje..."Carry on" - slicno originalu..."Teach your children" - svidja mi se verzija bez Garcie..."Almost cut my hair" - nepotrebnih 10' (nije to "Cowboy Movie",ipak su tu malo jaci gitaristi)..."Helpless" - ipak bolje bez usne harmonike...sve ostale pesme mi vise gode u originalu,narocito sto se tice vokala.

Na zalost,ostaje originalnaverzija albuma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Aoxomoxoa said:

Na prvo slusanje..."Carry on" - slicno originalu..."Teach your children" - svidja mi se verzija bez Garcie..."Almost cut my hair" - nepotrebnih 10' (nije to "Cowboy Movie",ipak su tu malo jaci gitaristi)..."Helpless" - ipak bolje bez usne harmonike...sve ostale pesme mi vise gode u originalu,narocito sto se tice vokala.

Na zalost,ostaje originalnaverzija albuma.

kolko ljudi,tolko cudi :D..."almost cut my hear" sam ja izdvojio vec iz na pocetku upravo zbog extended verzije,sa produzenim gitaristickim solo deonicama,cela stvar je mnogo "muskije orijentisana"...remaster verzija "Woodstock" je opet sa uvodnim delom basa sa jednim jacim "kick"-om ovo na nekom ,dok je u alternativnoj verziji,povucen u jedan jednostavan prateci instrument samo...i kad na sve to dodas Joni Mitchell varijantu iste,kao kompozitorku pomenute stvari,treba se dobro pocesati po glavi...jos kad dodas da je singlica iste,objavljena ranije od strane C,S,N@Y,no album od Joni,stvar jos vise dobija na bizarnosti

 krajnje vreme da nabavis neke hard core vintage zvucnike sa vecom membranom :lol:...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, paja959 said:

... i kad na sve to dodas Joni Mitchell varijantu iste,kao kompozitorku pomenute stvari,treba se dobro pocesati po glavi...jos kad dodas da je singlica iste,objavljena ranije od strane C,S,N@Y,no album od Joni,stvar jos vise dobija na bizarnosti

. . . 

:thumbsup:

Jedna je Joni.

:worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Doktor said:

:thumbsup:

Jedna je Joni.

:worship:

da,jedna je ona...bizarno je to sve oko Deja vu,i te vremenske kapsule,i desavanja,i celog tog kruzoka...Jefferson Airplane,Grateful Dead,Hendrix...Atlantic records je trazio od trojca C,S@N da im sledeci album bude vise "rock"-vidi varijantu "almost cut my hear" objavljenu u ovom setu,50th anniversary...kao potencijalni cetvrti clan grupe se pominje i sam Hendrix (!) ili Steve Winwood...na uskakanje u grupu Neil Young-a,Stills je imao primedbe iz dana Buffalo Springfiled-a...Nash se u to vreme zavavljao sa Joni,singlica Woodstock se pojavila 5-6 meseci ranije no album od Joni,muzicki gledajuci,ko da mesas kruske i jabuke...sta je original u ovom slucaju  od "Woodstock"-a  ?

ima tema na Steve Hoffman forumu,od vise stotina stranica,vezano za ovaj 50 anniversary,nisam je iscitao ni sam do kraja,ali,proveli su 500 sati u studiju(!)...

Neil Young i danas aktivan,gde su ostali ?...gde je Stills,za koji se secam da je imao glavni naslov u "Cik" magazinu, "Sills je oformio ponovo supergrupu-Manassas" ?...covek koji je svirao jedan "Black pearls"...Crosby "If I could only remember my name"....

:oldtimer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neil Young je moj izbor muzike u kolima...nikad dosadio..."After the gold rush" i "Harvest" su mi medju omiljenim albumima uopste...ali...

Mislim da nije trebao ovoj trojici...znam da su trazili jos jednog gitaristu za koncerte,ali meni se jednostavno  njegov glas  nije uklopio sa ostalima.Da nije dosao,mozda bi CSN opstali duze ("For way street" je upravo dokaz razmimoilazenja).

Odslusao jos jednom "Woodstock"...snaznije mi deluje na originalnoj ploci.

P.S. Joni Mitchell "Court and spark"...moj omiljeni album.

Sto se tice vecih membrana,bi ja,al' ne moze...iz raznoraznih razloga.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Neil Young je moj izbor muzike u kolima...nikad dosadio..."After the gold rush" i "Harvest" su mi medju omiljenim albumima uopste...ali...

Mislim da nije trebao ovoj trojici...znam da su trazili jos jednog gitaristu za koncerte,ali meni se jednostavno  njegov glas  nije uklopio sa ostalima.Da nije dosao,mozda bi CSN opstali duze ("For way street" je upravo dokaz razmimoilazenja).

Odslusao jos jednom "Woodstock"...snaznije mi deluje na originalnoj ploci.

P.S. Joni Mitchell "Court and spark"...moj omiljeni album.

Sto se tice vecih membrana,bi ja,al' ne moze...iz raznoraznih razloga.

 

ko sto sam rekao,uzivam i dalje u Deja Vu,originalnoj varijanti,kao i remasteru istog,u svakoj sekundi u alternativnim verzijama dobro poznatih stvari :guitarplayer::D...pravi biseri su mi alternativne opcije...ali prvenstveno u LP varijatntama istih...Tidal istih moze,kad sedim na terasi,i vise je onako background muziciranje,sutnes koje pivo/vince,i razmisljas kako je sve bilo sve drugacije pre cca 40-45 godina...bili smo mladji,ludji,bolje se jelo,pilo,zivelo,nekako smo bili sastavni deo nekih zbivanja,sad smo se sveli na ciste posmatrace...

HELPLESSLY HOPING CHORDS by Crosby, Stills & Nash @ Ultimate-Guitar.Com

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam otvarao VPI poklopac mesecima. 
Razlog za otvaranje kutije i startovanje tanjir/kaiš/motora je novitet u kolekciji.

Prvi album Pentangle. Dupli LP.

Live snimci, ultra rani radovi.

Izuzetno redak vinil za naći, a kada se i pojavi uši otpadaju. :)

Izuzetan dvojac pokojnih gitarista/vokala ( Renbourn & Jansch ), potpomognuti odličnom akustičnom ritam sekcijom ( Thompson & Cox ) i kao tresnjica na kupu McShee, vokal.

Sweet Child - Pentangle. 😎

 

E8EEF9D1-E098-4C06-9429-E0DC70EE0131.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nesto sto je falilo u ECM vinil kolekciji, bilo vise godina na wishing listi.

Trios Solos ( ECM 1025 ) - prakticno "mlad" Oregon ( Towner, Moore, McCandless & Walcott ).

Prva dvojica su potpisana na prednjoj strani omota.

Davna 1972 god. - muzicki materijal slobodno moze ici pod savremenu kamernu muziku.

Preporuka ( ono bar za cuti ).

solos1.jpg

solos2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedna od ploča koju sam čekao podosta godina da kupim ponovo. prvi put je kupljena iz GB cob records, vidim da I danas rade samo sa drugim izborom. jaca sam cuo na weather report black market I bacio me na dupe. onda cekanje novog kataloga koji je dolazio mjesecno,sa credit note posto se uvjek bilo u blagoj pretplati. katalog - lista izdanja sa cijenama izvucena na šapilografu, i pomna analiza sta ima novo, ako se znalo sto se trazi. Čitas postavu sa primera radi black market I gledas dal je ko izdao solo album. tako su dosli lenny white, stanley clarke, jaco I mnogi drugi. 76 nit je bilo interneta, nit je bilo puno info. tako da svaki izvodjac I album iz tog perioda ima svoju pricu I emociju. Jaco Pastorious je jedan ot tih albuma sa pricom I emocijom koja drzi evo skoro pola vijeka I vraca me u godine mladosti ludosti :oldtimer:

 

IMG_20210806_192123.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...