Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

26 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Lepa je "Borboletta",lepa je Santana,ali ovaj album ne bih prodao pa da nemam gramofon. Japansko izdanje,prvo iz 1972.g.stanje M-,obi,insert,tvrd omot...kad bi mi sve ploce bile ovakve...

IMG_1084.thumb.JPG.0a797a9f31a63113b0d7443b758efbdd.JPG

fino,fino,dobri su ti japanci nema sta...od normalnih izdanja,mislim da su sa "najprefinjenijim zvukom"...B)

 

7 minutes ago, prophet said:

Tek je to remek delo.

eh,Caravanserai :thumbup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Workingman's Dead MFSL,2LP,45RPM...prihajalo jos juce,al sam samo pretrcao onako na brzaka ,sad malo fokusiranije slusanje,nije bas tunel jeftinoce,al vredi svaku kintu....imam par MFSL-ova,al ovaj je definitvno medju bolje uspelima,odradili su odlican posao,sve procisceno,bas deonice,orgulje,bubnjevi,gitare....ona 2 svapska izadnja sto imam,jedno sa pocetka '80,drugo sa kraja '80,ni do clanaka nisu...

IMG_4353.JPG

IMG_4354.JPG

IMG_4356.JPG

IMG_4357.JPG

IMG_4355.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, to je sa originalnih master traka. Dobro podesen Studer R2R, TdP rucno izradjen amp za rezanje , Ortofon glava za rezanje, Neumann lathe. Verujem i one step laker proces. To bi trebalo biti to sto se analogije tice. Ne verujem da ima bolje. Uzivaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, Aoxomoxoa said:

 

Mogli su nesto interesantnije za unutrasnje strane.

mogli u sigurno u unutrasnjost nakalemiti neke slike,al najverovatnije nisu hteli narusavati s nicim oridji varijantu,pa su ubacili "sarenilo" :matrix:

 

20 hours ago, Aoxomoxoa said:

Jedino sto bi ja voleo je da je na jednoj ploci ( kao "American beauty" - isto MoFi )

moze verovatno,i mislim cak i da je bilo,al na 33 1/3RPM =1LP..na 45RPM je to dupli,isto....brzina igra isto dosta veliku ulogu ovde...

IMG_4366.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

danas je planirana visesatna LP sesija,nesto je vec bilo,nesto ce tek da bidne,ali...Stephen Stills "1" izuva..."Go back home","Black queen" recimo su majka i maceha za seciranje :shinymj5:...gustam Coplanda......."Louis,I think this is the beginning of beautiful friendship " :drinking-2:

IMG_4375.JPG

IMG_4376.JPG

IMG_4377.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, ninja said:

Kakav je Copland u poredjenju sa Marantzom? 

 

11 minutes ago, Zen Mod said:

lampastiji

hmmm....PM6A je vise ruzicasti lampion,naspram CTA401...ovako na kratko,CTA401 je mnogo,mnogo tvrdji zvuk no PM6A...doduse,imam jos osmog putnika na palubi u vidi Mullard EL34 u njemu,koji sutra vracam,posto je takav bio deal,i cena za Copland je bila formirana bez nijih...namerno sam izbegavao ove cevaske price,lovacke price,,ova cefka vs ona cefka,s jednom svira izuzetno dobro vilolininisticki kvartet,s drugom moze i stoclani ciganski orkestar....ovakav je bio deal,daj da vidim kako sviri sa tim Mullard EL34,da imam neku referencu,cenovno se nismo uspeli dogovorili oko dodatnih troskova za njih,navodno se radi o nekoj extra-extra varijanti za njih...:matrix:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...