Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

@mrcelavi

Imas ovde vec negde odlican post upravo o "Vatrenim kocijama" koje je napisao @prophet i tada mi dao input da ponovo natenane i sa paznjom odslusam taj LP. Odlican 10 !

Rasa - toga ima dosta u Swe, jerbo je to njihov Swe bend, a ima ga i ovde u Srb cesto. Solidno.

Ne kolektiram maxi single-ove, ni one male singlice, ali siguran sam da znas ko su The Firm i ovo je dobar ulov za imati kolekcionarski. Pokusaj da nabavis njihov prvi, moze i drugi album. 

Eurythmics - OK.

Odlicno. Prati, osluskuj, skupljaj. Ako treba neki info, tu smo na ovoj temi.

Dobro je da nas ima koji preferiramo razlicite stilove, a ti vec znas koga ces pitati za jazz, koga za blues, koga za klasiku, minimalizam . . .  :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, mrcelavi said:

Nikad obraćao nešto pažnju na BritPop, uprvo slušam Oasis "Rasa" blago rečeno u čudu. Još ne kapiram šta me snašlo. Jedno je sigurno svi Englesi pre ili kasnije uđu u fazu Indijskkog uticaja. 

Put svile, put konoplje, put polja maka . . . . otud' i taj uticaj. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, mrcelavi said:

Izvinjavam se, moja greška  Grupa je RASA a album Oasis i da jesu Šveđani u pitanju. Došlo je do zabune usled dobro poznatog imena na naslovnoj.

Ja vid'o spoljni omot sto si slik'o i bilo mi jasno. Btw, posedujem. :)

Btw, nema potebe da se izvinjavas,. Sve OK. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Doktor said:

@mrcelavi

Imas ovde vec negde odlican post upravo o "Vatrenim kocijama" koje je napisao @prophet i tada mi dao input da ponovo natenane i sa paznjom odslusam taj LP. Odlican 10 !

Rasa - toga ima dosta u Swe, jerbo je to njihov Swe bend, a ima ga i ovde u Srb cesto. Solidno.

Ne kolektiram maxi single-ove, ni one male singlice, ali siguran sam da znas ko su The Firm i ovo je dobar ulov za imati kolekcionarski. Pokusaj da nabavis njihov prvi, moze i drugi album. 

Eurythmics - OK.

Odlicno. Prati, osluskuj, skupljaj. Ako treba neki info, tu smo na ovoj temi.

Dobro je da nas ima koji preferiramo razlicite stilove, a ti vec znas koga ces pitati za jazz, koga za blues, koga za klasiku, minimalizam . . .  :cheers:

Da sećam se tog posta o Vatrenim kočijama a Vangelisa se kroz maglu sećam još dok je svirao sa  Aphrodite's Child.

Čeka se smanjivanje ove napasti zvane Covid19 pa kreće ozbiljnija potraga u Vinyl el dorado zvanom Stockholm, grad prepun prodavnica vinila ali je posebna draž kupovina na Flea marketima čeprkanje po kutijam prepunim svakojakih muzičkih uspomena.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, mrcelavi reče

Da sećam se tog posta o Vatrenim kočijama a Vangelisa se kroz maglu sećam još dok je svirao sa  Aphrodite's Child.

Čeka se smanjivanje ove napasti zvane Covid19 pa kreće ozbiljnija potraga u Vinyl el dorado zvanom Stockholm, grad prepun prodavnica vinila ali je posebna draž kupovina na Flea marketima čeprkanje po kutijam prepunim svakojakih muzičkih uspomena.

 

ovaj link meni stalno baca PFM:

https://brommarecords.com/?gclid=EAIaIQobChMIt4HBo7fA6QIVOE3CCh143gmEEAEYASAAEgLqf_D_BwE

mozda i znas vec radnju,mozda je samo pametno sve uslikano,a radnja u sustini qrton,na nesto slicno sam se upecao vec jednom u Fort Lauderdale,gde sam na osnovu interneta i fotki mislio da idem u rudnik zlata za LP,a ispusio sam lulu mira na licu mesta..vidi-javi valja li cemu..cisto da znamo :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, paja959 said:

Nisam bio do sada, dosta je daleko od mene i retko idem u taj deo grada što ne znači da ne navratim s namerom. Možda se malo više od drugih reklamiraju i plaćaju Googlu. Generalno gledano cene vinila ovde su dosta napumpane  ali to ne znači da ne može po pristojnim cenama da se nakupuje. Najače prodavnice su na Sodermalmu i ima ih bar desetak sa zaista dobrim izborom naslova. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, paja959 said:

samo ovo jedno..al sam se borio dok nisam nasao neko dobrozvucece..London/DE :D

Ehhhhhhhh . . . .  prati jos jedno takvo . . . . msm, kao u onom kvizu Milioner/Milijunas - pomoc prijatelja. :)

Imam neku "krshinu" od primerka, ne secam se ni koja je . . .  nije vredna za pustiti, sem da se kao, eto, ima ova kultan album, sto bi rek'o @Wolandda se malo qrtzm. :D

Da sada ne otvaram rane/teme - ovaj album The Mayesties Request vs. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band . . .  koji je bolji.

Tebe i mene izuzimam iz ove debate, jerbo na Keca idu nasa 2 glasa na Satanu i "Kamenje koje je kotrlja". :diablo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 časa, Doktor reče

 

Da sada ne otvaram rane/teme - ovaj album The Mayesties Request vs. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band . . .  koji je bolji.

Tebe i mene izuzimam iz ove debate, jerbo na Keca idu nasa 2 glasa na Satanu i "Kamenje koje je kotrlja". :diablo:

nema dileme..:crazyrocker::thumbup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...