Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Juce stigao jedan zaista dobar lot LP-a. :)

Preslusao samo Skrijabinove Prelide u izvodjenju Gavrilova ( za EMI izdanje, Digital, ali DMM ). Ploca nova, neslusana.

Danas otvorio preslusavanje ovog lota sa Koplandom ( Appalachian Spring, LA filhar. orkestar pod dir.palicom L. Bernstajna ).

Takodje nova ploca. Muzika XX veka.

Sledeci LP ce biti definitivno Telefunken izdanje ( wooow ), neslosano, Alban Berg kvartet i 2 Hajdnova kvarteta. :wub:

lot2.jpg

lot3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stigao Gorecki, reizdanje treće simfonije, najprodavanijeg dela avangardne muzike XX veka, više od milion prodatih primaraka ove ploče je dostignuto pre par godina:

https://www.google.com/amp/s/www.nytimes.com/2017/06/09/arts/music/how-a-somber-symphony-sold-more-than-a-million-records.amp.html

b796cc96a9cbb8d72d54d7dad2a9d5bc.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

..

e7b239333a730b0b9abaa868fb44d893.jpg

srećom pa opus Gurdžijeva i Hartmana nije ostao na Džeretovoj interpretaciji.. on je bio jedan od prvih, međutim, skoro svako je kasnije Gurdživeva izvodio bolje, odnosno bez nepotrebne patetike.. Herbert Henk je izvođač na gornjoj ploči.. Contemporary pianist, posvećen muzici XX veka, daje nov pigled na Gurdžijeva.. ne baš nov, ploča je objavljena '82

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On ‎6‎/‎16‎/‎2019 at 8:55 AM, ninja said:

Kako ti se sviđa? Meni nije nesto lego. 

treba slusati vise puta..trenirao sam se i ja jedno nedelju dana sa time..malo na poslu,malo kuci (Tidal)..nije na prvu loptu..press je dobar (Concord records)..slusaj drugu polovinu ploce,pa lagano kreni prema prvoj polovini..

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Donelo danas na posao. :worship:

The Baker Gurvitz Army pa x 2,  ukljucujuci i prvenac sa istoimenim naslovom.

Imao sam, imam pa ono bar x 2-3 licencna komada za PGP RTB prvog, legendarnog albuma, kao sto vec rekoh, prvenca. :)

Elem, ne odoleh, pazarih US izdanje za Janus Records ( nije EU Vertigo ) i ocekujem da ce ovaj US primerak "pokidati" 1 na 1 ovo nase RTB izdanje. Ne bi to bilo nista cudno.

Ne pocinjem jos . . . . slusao sam upravo zavrsene "Kulturne krugove" na RBG2, trenutno idu rezimske vesti ( prolaze na svu srecu ) , krece "Zlatni presek". Ako to bude nesto boring . . . odmah ide "Armija" .

Btw, o "Armiji" znamo sve ( hint : Ginger Baker ). :Viannen_loungelizard:

 

p1.jpg

p2.jpg

p3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danasnja audio seansa posvecena nick imenjaku aka Doktoru. :wub:

Odlicna kolaboracija - Andy Summers ( Police ) & Robert Fripp aka Dr Fripp ( King Crimson ).

Album - I Advance Masked. 1982 god. US press.

Sve na ovom albumu je ovaj tandem komponovao, aranzirao, odsvirao ( el. gitare, Fender el. bass, Roland & Moog synth-ije, razne rerkusije ).

Odlicna prog rock ploca, a ima malo i minimalizma/ambijentale ( hint : KC faza sa Belew-om :dance2:).

sf1.jpg

sf2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, Zen Mod said:

onda mozes i Dr. John-a da slusas danas

taman da se spustis sa Fripp-a

:)

More . . . . ima tu od Doktora i Dr Feelgood. :)

Nego, drzim se ja i dalje Dr Fripp-a. Ono imam toga bar za dan i po. :punk:

Atm . . . . Liga dzentlmena . . . 

 

rf1.jpg

rf2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poklon od lepse polovine povodom nase godisnjice ( malo je poranila, ali je prilika bila koja se nije mogla  propustiti ).

Kate Bush - 50 Words For Snow 2 x LP iz 2011 god. Do sinoc je bio u prvih 3 na mojoj wanted listi.

Nisam imao pojma da je to stiglo u Mascom ( kcerka je bila glavni organizator i moderator jucerasnje "akcije" ) ?

Ovo je reizdanje na 180 gr. vinilu i remasterovano od same Kate B. :wub:

Premijerno otvaranje iz folije i pustanje zakazano za rane vecernje sate. :dance2:

kb1.jpg

kb2.jpg

kb3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...