Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Kao sto i obecah juce. Nekako se dokopah ploca i knjiga u Posti. :(

Qarala me salterusa da mi treba pecat firme/klinike i da nece da mi da moju svojinu.

Vadio ja LK, legitimaciju Lekarske komore Srbije, qrci, palci . . .  red sve duzi, dobro je da je klima radila.

Ova ne da. Trazim glavnog. Prvo ide neka sefovica, ali nizeg ranga od Baje koji mi je na kraju i resio stvar. 

Znam da sam pogresio sto sam pisao prodavcima da u gornjem redu napisu ime firme, pa moje ime ( u zagradi ), adresu itd.

Trudio se da budem fin. Zavrsio. Sef sve kopirao na aparatu, rekao mi da to nije po propisu, ali mi predao 3 paketa.

Msm da bih napravio kermes samo zbog Hendze koji je konacno ovde, kod mene, tu je bre. :D

Ali, marva polomila kutiju za vinile. Izgleda da se skakalo po njojzi. Srecom, pregledao sve ploce i ni jedna nije napukla. 

Laknulo mi.

Zagrevam sistem sa Kate Bush na CD mediji, najveci hitovi.

Posle ce da ide i Hendza u zdravlju i veselju, I to svih 5 LP-a uglavu. :dance4:

jhe1.jpg

jhe2.jpg

jhe4.jpg

jhe3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, revox said:

trostruki lp ... I kako ti se cini ... preslusavam I cin mi se moglo je max na dupli da ide I da bude da valja ... grijsim li ?

Heaven and Earth (5LP!) sam ja bio prvo kupio od njega,i to na CD posto je bilo jeftino,novo po Media Markt(3CD), bio nesiguran oko njega cak i nakon viseputnog preslusavanja na Tidal/YT..nekako mi The Epic bolje lezi,bilo juce novo-novcijato na berzi po povoljnoj ceni,pa reko ajd....i covek od koga sam kupio mi je rekao da nekako The Epic bolje prodaje,posto ima i oficijelnu radnju..msm tvrd je orah vocka cudnovata,neslomi ga al zube polomi :drink:,covek se krece po sirokoj muzickoj paleti,treba se navici na njega,one stvari sa zenskim horskim pevanjem mi idu na gangrenu-izludjuju :heat:,ko so da mi sipas na ranu ,ostalo mi je OK...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

odgledao 6 koncerata na NOMUSu, dok su trajali, nisam mogao da slušam muziku.. msm na aktivno slušanje..

ali stigao jedan fini lot, pa će da se polako krene

ee76630fb9572b15913b66acdf123a40.jpg

5b030ffd119fb4eba58d8c38a602ba25.jpg

c06fc5119dcdc3f8d8224a60a24df40d.jpg

79e566b4ca742f5fdd77f7496e88fa40.jpg

Gulda - 11 LP kompletnih Betovenovih sonata.. imam ih celokupne u Šnabelovoj i Brendelovoj izvedbi, uz dosta pojedinačnih ploča raznih izvođača

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, Woland said:

. . .
ali stigao jedan fini lot, pa će da se polako krene
. . . 
Gulda - 11 LP kompletnih Betovenovih sonata.. imam ih celokupne u Šnabelovoj i Brendelovoj izvedbi, uz dosta pojedinačnih ploča raznih izvođača

Interesantan lot. :)

Gulda i Betovenove komplet klavirske sonate. Moj prvi komplet u kolekciji, doduse druga diskografska kuca ( Metronome ). Posle stigao takodje komplet Brendel (FSM Vox). Od Snabela imam 2-3 separtna vinila sonata, kao i ti drugih pijansta. 

Treba nam obojici definitivno slobodnog vremena ( najverovatnije u penziji :D ), pa preslusavati uporedo.

Sada kreni, ako vec nisi do sada u nabavku kompleta 5 Betovenovih klavirskih koncerata. 

Uzivaj. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Jeste. Ne da je fino, vec je i jedno od referentnih izvodjenja, ono bar za studente FMU, mlade pijaniste i ostale muzicke radnike i uzivaoce u muzici. Naravno, i one koji vole Giljelsa ( evo me :thumbsup: ).

Ja sam pre nekih 10+ godina dobio na poklon LP Box Set tih klav. koncerata koje ima Klaudio Arau. Philips. Odlicno, sto bi ti rekao - fino.

:Viannen_loungelizard:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko god voleo cesto da pustim Pet Metenijev Bright Size Life gde su mu u ekipi Bob Mozes i Dzeko Pastorijus, moram priznati da je 80/81 jedan vanserijski i kranje ozbiljan Metenijev album, sa takodje veoma "jakom" ekipom ( Carli Haden, Dzek De Dzonet, Djui Redman i Majkl Breker ). 

Sasvim druga prica od albuma njegove grupe gde on dominira uz Lajl Majsa sa granitno jakom ritam sekcijom Egan-Gotlib.

Dobro je cuti zauzdanog Metenija, posvecenog kolektivu, okruzenog zaista samim asovima dzeza.

Ide trenutno 80/81 . . . :worship:

pm1.jpg

pm2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...