Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

45 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Da li neko ima Keith Jarrett's  "The Koln concert", izdanje EU,mislim 2010.g.Moze da se kupi kod nas. Imam cd ( ECM USA iz 1999) pa me zanima da li ploca bolje zvuci.

51OFVCuYQNL.jpg.105dca82028d3cf2f116f191c416b244.jpg

glede nadji izdanje ovog gde je jos zelena ECM etiketa na ploci..ne verujem da je to bas toliki problem,ima se po berzama,nije neki ultrararitet..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 hours ago, Aoxomoxoa said:

Da li neko ima Keith Jarrett's  "The Koln concert", izdanje EU,mislim 2010.g.Moze da se kupi kod nas. Imam cd ( ECM USA iz 1999) pa me zanima da li ploca bolje zvuci.

 

Ne bih da otvaram Pandorinu kutiju koja medija bolje zvuci.

Ovo je tema o vinilnim izdanjima.

Imam Keln i na CD, kao i na LP ( 1st press Ger, naravno, zelena etiketa ). Dobro i jedno i drugo.

@Woland u pravu po pitanju ECM izdanja iz  US. Imam Ripdalov dupli LP " Odisej ".

Tvrd karton, muski uradjen pres, zvuci do 00.

Medjutim, tesko je to nalaziti na ovm prostorima.

Ovde je nekada radio Naissus Records i njima da zahvalimo za vinil i CD izdanja ECM-a.

Pioniri i izuzetni ljudi.

Uvozili su i American Gramophone i jos par drugih dzez i ambijent lebela.

Hvala im na tome. :worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja slusam muziku i sa cd-a i sa ploca.I nisam pristalica nijednog formata.Ovde me konkretno interesuje da li mi se isplati da uzimam vinil ako je snimak sa cd-a isti.Moj budzet ne moze da podnese dupliranje svih izdanja koje bi voleo da imam.Ili ploca,ili cd.Ako je pak US print superioran,nabavicu ga van nasih prostora.Hvala,u svakom slucaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tacno je da je cd dobro snimljen,ali ova ploca mi vise lezi.Mozda moj cd nije u rangu sa gramofonom,mada sam se trudio da budu izbalansirani sto se kvaliteta tice.Ali posto sam sa hardverom,uglavnom,zavrsio,ostaje mi da stavljam u kolekciju onaj softver koji mi vise lezi.U ovom slucaju,ploca je pobednik.

IMG_0466.thumb.JPG.6c075cd5c71fe99bdb07368b9b424018.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Woland said:

jeretička: da nisam ECM freak, nikada Keln ne bih kupio, ali jbg jesam pa ih imam dva emoji3.png

i Sun Bear, Concerts (Bregenz, Munchen)... sve te njegove adhoc inprovizacije su kurton, naspram regularnih albuma sa triom..

streljajte bemise emoji23.png

Kakvo qrc streljanje. Medalja za ovaj post, bwe. :D

Ja mislim da razumem @Aoxomoxoa-u u nastojanju da postane ponosni vlasnik ovog vinila.

I ja sam tezio tome. Naravno.

Trofej i jeste to. A i nekakva prekretnica u predavanju muzike. Sa sve jecajima, cicanjima, komesanjima, lupanjem noge, skripanjem . . . etc.

No, muzicki sadrzaj i Kelna, npr,. ja imam Pariz uzivo ipak nije ni do skocnog zgloba jednom Aberkrombiju, Koriji ( za ECM ), kao sto nije ni Ralf Tauneru i oslalima iz te rane ECM faze.

A trio, kao trio - pomoc drugara, i to kakvih. :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Woland said:

jeretička: da nisam ECM freak, nikada Keln ne bih kupio, ali jbg jesam pa ih imam dva emoji3.png

i Sun Bear, Concerts (Bregenz, Munchen)... sve te njegove adhoc inprovizacije su kurton, naspram regularnih albuma sa triom..
 

+quarteti evropski/americki..:drink:..ajd taj Köln isto treba imati ako si u njegovom fazonu,al ova ostala klaviristicka ispizdjavanja,pogotova ova iz zadnjih vremena sto se izdaju,brte muka mi je....:rasta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...