Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

20 minutes ago, Doktor said:

Trenutno nista   . . . . . . . nema gramofona. ;)

 

po1.jpg

po2.jpg

po3.jpg

Reko li ti doco davno da na tu kolicinu vinila treba da imas bar dva tri gramofona u rezervi ... ondak ti se nebi desavalo ovo sto ti se desilo ... jos ako ti je majstor neozbiljan I spor pa bude ravlacio ne znam sto da cinis ... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Zen Mod said:

msm da je vreme za jos jedan

Jasta je. :thumbsup:

Nego, 4 the record, odneto u subotu, danas ono sve gotovo, skockano, objektivno nisam mogao ici po VPI.

Slkam kada donesem. 

A ovo za drugi - bice. 

Npr, Makassar . . . . :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, revox said:

Reko li ti doco davno da na tu kolicinu vinila treba da imas bar dva tri gramofona u rezervi ... ondak ti se nebi desavalo ovo sto ti se desilo ... jos ako ti je majstor neozbiljan I spor pa bude ravlacio ne znam sto da cinis ... :)

Poglej post gore. :rolleyes:

Atm, uzivam u staroj-novoj "igracki". Cambridge Audio CD 3. Trenutno ide World Record od VDG - a. :dance2:

vdg.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, Doktor said:

Jasta je. :thumbsup:

Nego, 4 the record, odneto u subotu, danas ono sve gotovo, skockano, objektivno nisam mogao ici po VPI.

Slkam kada donesem. 

A ovo za drugi - bice. 

Npr, Makassar . . . . :)

 

 

https://www.ebay.de/sch/das.plinth/m.html?item=183697205981&hash=item2ac534eadd%3Ag%3AF1gAAOSw8Pda6e~m&rt=nc&_trksid=p2047675.l2562

mozda neki izasao na zadnja vrata?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Upravo montirano . . . 

vpsme1.jpg

zar ovo ni bilo kod zenana sredjivanje :o il je bio zez oko rucke ... nadje li grace 707 ... bio si na putu da kupis

ovaj suzy vinil od brusa meni sasvim dobro zvuci ... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Bio VPI kod @Zen Mod-a :worship:. Pisano sve o tome vec.

Medjutim, SME armboard koji je tada bio na raspolaganju je imao najblaze receno jednu malu gresku, te je to montirano da se slusa tako, privremeno. Na svu srecu, imao sam jos jedan intaktan, ganz ( citaj : blank ) armborard.

Obzirom da mi je vise poon qrc kombinacija sa rucicama za VPI, odlucio sam da je SME M2 9 poslednje i trajno resenje.

Zen je bio raspolozen ( naravno :) ) da to uradimo kod njega u Pass Labs, division - Batch, medjutim, vremenski period, zimske gume koje namerno nisam stavio, etc. su ucinile da uradim logicno. Obratio sam se prijateljima (Kosta i Tomke ) iz Korato-a.

Ovom prilikom im veliko hvala za trud i sve uradjeno. :BeerMugCheers:

Kada si me vec pitao @revox, evo kako je i isla ova finalna dinamika vezana za SME, VPI armboard, Ortofon 540 MK II.

Odneo u proslu subotu ( 09.03. ) gramofon, blank arm., Ortofon 540/II ( zelja mi da malo promenim Grace po principu "ima se, moze se . . . " ) u Korato.

Nedelja neradan dan.

Ponedeljak uradjena na komp-u shema gde seci. 

Utorak - odneto na secenje. Preuzeto u toku dana.

Sreda ( 13.03. ) - pre podne : demontaza SME, Grace F-9/E, montaza na bazu armboarda, rucice, zvucnice sa sve stelovanjem. Gotovo bilo u 13 h. Mogao sam vec tada doci po VPI.

Obzirom da je Korato na C. Krstu gde je pakleno za samo stati kolima, a kamoli parkirati, ostalo je da ja to danas preuzmem kako je i bilo.

Btw, sta je jos uradjeno/mereno u Korato-u : izmeren VdH kabl koji ide od rucice do phono-a ( odlican 5 ).

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Doktor said:

... SME armboard koji je tada bio na raspolaganju je imao najblaze receno jednu malu gresku, te je to montirano da se slusa tako, privremeno. Na svu srecu, imao sam jos jedan intaktan, ganz ( citaj : blank ) armborard.

sad vidim radjeni armboard ... ovaj skraceni si radio ? ... tehnics je imao na starim gramofonima armboard sa ugraviranim mjerama za podesavanje centra rucke ... tak da je ostajalo samo ubusit rupu ... nedje I ti mozes sa jos jedinim armbordom rijesiti pitanje druge rucke ... rade samo ova cetiri srafa ... jedino ne znam jel interkonekt kabl dje fiksiran za sasiju I kako izlazi iz grama 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Ovaj Tomas Dolbi bi lagano mogao ici u drugu temu, npr. "Sta trenutno slusam". No, ne mari, neka ga, 'leba ne jede. :)

Kasnije cu pokusati to da pronadjem u vinyl-nom obliku, ne ovako virtuelno, tj. jutjubovano. 

 

Atm . . .  

Album prvenac UK benda Koloseum. Stubovi ostrvske progresive. 

Jon Hisman i Dejv Grinslejd. :worship:

 

co1.jpg

co2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, predragm said:

Pa ja slušah na gramofonu!?:scratch_head:

Verujem ti.

Mogao si samo taksativno napisati o kom se izvodjacu radi, koji album, neke tvoje impresije.

Ovako, danas kada si postovao link ka YT mogao sam samo da blejim u prazan ekran na poslu ( napisav ranije da su nam ovi iz IT blokirali YT, Vimero i ostale sajtove sa video materijalom ). Kada sam se vratio kuci, video sam o cemu se radi.

Inace, skroz OK, sto bi rekao @black coffe - NHF. :)

Kako bilo da bilo, meni je licno, ibolji i drazi, prvi album T. Dolbija koji je takodje izasao za Jugoton. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...