Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

1 hour ago, Doktor said:

.... nervira je i fuzija, i moji ljubljeni progresivci, i psihodelicari, i krautrokovci i . . . . 

Uglavnom, setim se ja i @shonne-ta, a i mladjanog moderatora @Aleks-a, te pustih ovo (pogle' dole slike :o ) :

Momentalno nastupilo u kuci - nirvana i blagostanje. :)

 :rofl:dk1.jpgHmmmmm , meni dosadnjikavo malo sve ovo. Mozd', sto sam nekada sve ove strandarde i sam odradjivao i  . . . .  zevao.... :lol:

dk2.jpg

doco cudi me da nisi naucio do sad ... na dest lp-a koje kupim dodajem dva koji zadovoljavaju ukus sire familije (zena) ... I onda mir u kuci ... mada uvjek postoji I to da se I ja polako privikavam na to ... nedje davno drazen vrdoljak nazvao to middle of the road muzikom na koju se lagano privikavaju ovi sa malo starijom krstenicom ... mada po onome sto ti vrtis ne bi ti se reklo da ti krstenica bajata ... koliko god se trudio da drugi ukucani (zena - je ostale ni briga a I nisu doma) nadju nesto u tome sto ti volis da slusas bude dzaba ... zato kod mene svak ima svoj par slusalica ... pa izvolte jal tv jal vinil jal youtube I svi mrtvi zadovoljni :rofl:

ps

ni te bilo dugo pa mi nesto bi cudno ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Kako sam brutalno zamoljen da ne pustam danas vise fuziju. :(

Elem, zeni rodjos, gosti stizu za kojih po sata i jbga, nervira je i fuzija, i moji ljubljeni progresivci, i psihodelicari, i krautrokovci i . . . . 

Uglavnom, setim se ja i @shonne-ta, a i mladjanog moderatora @Aleks-a, te pustih ovo (pogle' dole slike :o ) :

Momentalno nastupilo u kuci - nirvana i blagostanje. :)

Hmmmmm , meni dosadnjikavo malo sve ovo. Mozd', sto sam nekada sve ove strandarde i sam odradjivao i  . . . .  zevao. :lol:

But . . . .  bila je kinta, nije da nije.

Stay tuned za sutra i naredne dane.

Odjavljujem se za danas. U nastavku ce biti samo jos vece "mlake kake". :rofl:dk1.jpg

dk2.jpg

obavezno da se naoruzas sa ovom, albumi, 2012 i 2015... Bang bang boom boom i Better than home :D

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, revox said:

:o neee

nije ga bilo kad je kupljeno u jugotonu .... je to tvoje jugoton izdanje?

 

jok Jugoton,vidi vinjetu..i sovim je slicno ko i sa UB40 "Signing off",to sto su nasi preskakali maxi od 12"/45RPM,ajd jos nekako,al nemas ih ni kod svih zapadnjackih izdanja...:girl_devil:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, paja959 said:

jok Jugoton,vidi vinjetu..i sovim je slicno ko i sa UB40 "Signing off",to sto su nasi preskakali maxi od 12"/45RPM,ajd jos nekako,al nemas ih ni kod svih zapadnjackih izdanja...:girl_devil:

ovo ako neko ima slucajno,nek mi se javi,placam korektno,maxi "Venceremos" (Jazz Dance Special version)/Working Week

 

 

venceremos.docx

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svratio @paja959 juce.

Klasicna vinil sedeljka, price o zvucnicama, phono-ima, dotakli se ( naravno ), bolje reci , podsetili nekih odlicnih vintage sprava ( hint : Marantz 1060 :) ).

Pustano : Grateful Dead ( naravno ), Cowboy Junkies, Santana ( AKARMA izdanje, neki bootleg, opskurni snimci ) . . . 

Ostalo ovo u Bg u polici, te se atm preslusava, a i ima se, jerbo je 3 x LP ( iako smo ovo preslusali, savladali, narucili . . .  )

Dakle, Swans, To Be Kind . . .  Pero, thnx. :thumbsup:

 

sw1.jpg

sw2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Jel' to uzeto na ovoj poslednjoj berzi na Dorcolu  ( Scepa bacao tamo neke slike od  JA albuma ). :)

Btw, oba ova albuma su IMO super, ali ako ti nije prbm, podeli ovde sa nama u par recenica i utiske o muzickom sadrzaju, stanju vinila, omota, kako spoljasnjeg, kako unutrasnjeg, o prodavcu ( da li je pouzdan ili nije ) , etc, etc. . . 

Ovako . . .  samo slike . . .  msm, OK. Imam oba. Remek dela. Narocito ( opet IMO ), ovaj desni na tvojoj slici. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Svratio @paja959 juce.

Klasicna vinil sedeljka, price o zvucnicama, phono-ima, dotakli se ( naravno ), bolje reci , podsetili nekih odlicnih vintage sprava ( hint : Marantz 1060 :) ).

Pustano : Grateful Dead ( naravno ), Cowboy Junkies, Santana ( AKARMA izdanje, neki bootleg, opskurni snimci ) . . . 

Ostalo ovo u Bg u polici, te se atm preslusava, a i ima se, jerbo je 3 x LP ( iako smo ovo preslusali, savladali, narucili . . .  )

Dakle, Swans, To Be Kind . . .  Pero, thnx. :thumbsup:

 

sw1.jpg

sw2.jpg

uzivaj :drink:..onaj Abercrombie/Timeless mi je lego juce,ko budali samar..

https://www.ecmrecords.com/catalogue/143038750663/timeless-john-abercrombie-jan-hammer-jack-dejohnette

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I po ne znam po vise koji put ? Dolazi to (meni) ciklicno. :)

Krenuo sam opet od pocetka. 

Prvi LP i vec znam da cu kao i od kada sam napunio 40 god. reci da mi je PF Barrett faza ta koja me "radi". :dance2:

Dakle, moj glas i danas definitivno ide na te "rane radove" PF, tj. Barrett fazu. :worship:

Atm, okrenuo A stranu na B . . . 

 

pf1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Doktor said:

^

Jel' to uzeto na ovoj poslednjoj berzi na Dorcolu 

Jeste.sa poslednje berze."Surrealistic pillow" sam kupio od (meni) nepoznatog prodavca.Reizdanje iz 1982,made in Italy.Ploca kao nova,nigde suskanja,nema suma,snimak svez kao od juce.Uzeo sam je na rizik,nije bila skupa ( 1.000 din),i nisam se pokajao.Omot nista narocito.

"After Bathing At Baxter's" sam uzeo novu,(kad se udje pravo,sa desne strane(nove ploce),izdanje "Sundazed",odlican snimak(kao i vecina njihovih izdanja).Omot nije nesto narocito,nije ni los,ali meni odgovara samo omot prvog izdanja.Ovakvi novi,sjajni,nisu po mom ukusu(morali bi da imaju neku patinu)."Baxter's" je na otvaranje,ima unutrasnji omot ploce sa stripom,kao original.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Doktor said:

I po ne znam po vise koji put ? Dolazi to (meni) ciklicno. :)

Krenuo sam opet od pocetka. 

Prvi LP i vec znam da cu kao i od kada sam napunio 40 god. reci da mi je PF Barrett faza ta koja me "radi". :dance2:

Dakle, moj glas i danas definitivno ide na te "rane radove" PF, tj. Barrett fazu. :worship:

Atm, okrenuo A stranu na B . . . 

 

pf1.jpg

Meni je WIsh You Were Here sve bolji kako vreme prolazi, posebno one dve čudne stvari koje smo kao mali preskakali :) a sve posle ne priznajem da postoji :) Slično kao sa Cepelinima posle Houses :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Miloš 1210 said:

Meni je WIsh You Were Here sve bolji kako vreme prolazi, posebno one dve čudne stvari koje smo kao mali preskakali :) a sve posle ne priznajem da postoji :) Slično kao sa Cepelinima posle Houses :) 

"Mašina" i "Cigara" ? :)

Meni su one oduvek bile favoriti na tom albumu. "Dijamanti" su od samog starta već bili IMO "izlizani", udarali su na prvu loptu, jeste da je sve bilo psihodelično ( najverovatnije bend u jeku konzumiranja raznoraznih stimulanasa ? ).

Naslovna numera sa tog albuma mi je draga. Sa uživanjem sam je nekada izvodio na tezgama. Čak sam to i pristojno (tada) pevao. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...