Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

pozdrav ekipi

1 hour ago, Doktor said:

I @sir Oliver +1. :)

To mu je jedna od omiljenih test ploca ( @Siroma , reaguj ! ) 

 

1 hour ago, Woland said:

^ ja misim da Sir prvenstveno preferirao stanovitu Petru Magoni emoji3.png


dođi Branko, ajde emoji3.png

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za nedeljno popodne - pomalo zaboravljeni nemacki New Age umetnik Deuter.

Povadjeno iz kolekcije sto se (trenutno) ima. :)

A ovaj dasa ima poveliki broj albuma, tako da ovaj moj hobi diskofila i zaista volim. Ima znaci jos da se jurca, trazi, nabavlja od ovog odlicnog multiinstrumentaliste. :dance2:

Bogu hvala, pa ga ima po istocnoevropskim net "radnjama", pa ko trenutno nema neku ideju sta bi skinuo, pa slusao, evo od mene predlog.

Atm ide album Cicada iz 1982 god. 

 

de1.jpg

de2.jpg

de3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedno od nenađijum izdanja na vinilu, reizdano je od strane Analogphonic (google je tvoj prijatelj) studija.. retko dobar snimak..

sadržaj još i bolji, o snimanju ove ploče se ispredaju legende, po jednoj od njih Rostropovich je posle svog prvog UK koncerta gotovo odbio susret sa Benjaminom Brittenom, uveren da se sa njim neko šegači pošto je mislio da je Britten pokojni :)

kakogod da je bilo, ostaviše njih dvojica ovaj fenomenalan snimak - neophodan svakoj kući koja drži do sebe :)

d3fbdc99bad00cf141268d760f49ac2b.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ha, ha . . . . muceni Rostropovic. :roll1:

Ovde kod mene se situacija nastavila na desno u polici, te dodjoh do ove kontroverzne ploce V.S.O.P.

Nekima se svidja, seku vene, sa druge strane, neki to bas i ne cene sto se tice muzickog sadrzaja, obzirom da ekipu koja izaziva u najmanju ruku strahopostovanje.

Herbi Henkok, Ron Karter, Fredi Habard, Vejn Sorter, Toni Vilijams, pa kud' ces vise.

Ime benda je jednostavno - Kvintet. 

Btw, snimljeno uzivo iz Grckog teatra na Berkli univerzitetu i teatra u San Dijegu, Kalifornija 16/17. jul, 1977.

Meni ovo danas "lezi" samo tako. :dance2:

 

qu1.jpg

qu2.jpg

qu3.jpg

qu4.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Terry Callier "New folk sound of..." (2LP!)..da nije greska,dupli LP..uzeo sam ovo jednom na nekom reizdanju,bejase ocajno+je ploca bila talasasata do te mere da se onomad jedino SME III mogao izboriti sa njom uz pomoc Shure V15/V..ponovo reizdato,dodatni materijal,pres cist ko suza,svira do 00 :drink:

 

 

IMG_2801.JPG

IMG_2802.JPG

IMG_2804.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miles Davis - E.S.P. ( Columbia 1965 )   reizdanje Impex 2014, vredelo je svake funte :)

"First audiophile reissue of Miles Davis' E.S.P. LP using all-tube/all analog mastering by Chris Bellman at Bernie Grundman Mastering. Featuring faithfully reproduced jacket and labels. Individually numbered and strictly limited to 3,000 copies."   kazuje Discogs

 

DSCN2418 copy.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Allman Brothers Band "Brothers and sisters"/MFSL...trece pa musko (konacno) sto bi rekli..meni izuzetno drag album,pa se to izvijavalo vec jedno vreme..az ex YU izdanje msm ne treba trositi reci,ali sam naleteo na veliki corak i u vidu jednog USA izdanja (Polydor)...stavljena konacno tacka i na ovo..nema vise tuposti,cisto sve ko suza,i konacno ne svira ko da je debelim cebetom prekriveno sve...:haha:

IMG_2805.JPG

IMG_2810.JPG

IMG_2811.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ariel Ramirez / Jose Carreras - Misa Criola / Navidad Nuestra ( Philips 1988 )
Philips digital classics,  Decca ima reizdanje iz 2013. godine, moguce kvalitetnije, ovo sam slusao na sajmu i jako mi se dopala muzika.

Junior Mance Trio - Live At The Village Vanguard ( Jazzland 1961 )  OJC 1985 Reissue, Bernhard Mikulski...imam par sa njegovim imenom pozadi, reizdanja iz 80ih sva zvuce vrlo prisutno kao da nije ko zna koji repress, doduse original snimci jesu takvi da se povremeno pitam koliko su sjajne original ploce iz 50ih/60ih, kolekcionarski prvi pressovi.

Bud Powell - Blue Note Cafe Paris, 1961 ( Base / ESP 1968 )  Italijanka,  Quadrophonic, prva kvadrofonicna ploca koju imam, zvuk jako dobar, da li zbog kvadre ili jer je sam snimak/press dobar, ne znam.

Omoti nisu nesto ocuvani ali ploce zato jesu, pritom nisu bile skupe ( sreca ).

 

DSCN2493 copy.jpg

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...