Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Poslednje pripreme za odlazak na hifiles sou ( neko ceka Godo-a, a ja kumashina :)).

 

Preslusavanje najranijih izdanja NARADA lebela ( ovo je N-61011, tj. njihov jedanaesti naslov u katalogu ).

Erik Tingstad & Nensi Rumbl ( provereni duo koji je objavio vise odlicnih albuma kako za Narada kucu ), "pojacani" sa Spenser Bruerom, sjajnim multiinstrumentalistom ( generalno gitara/klavir ). 

Emerald album. Preporuka za sve one koji slusaju nju ejdz, ambijent, kamerni dzez i savremenu muziku.

 

e1.jpg

e2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . .  nastavak posle hajfaj soua. . . .  

Solstice - Michael Jones & David Lanz, udarni pijanisti Narada lebel-a.

U prilogu slika unutrasnjeg omota gde su ispisani naslovi prvih 11 albuma. 

Poput ECM lebela, i oviih "prvih 10" je odlicno, za vec gore navedene poklonike nju ejdz muzike, prakticno kultni albumi.

Lakse nabavljivi na CD formatu, ovo sam teskom mukom uspeo "oteti" pre nekih 20+ godina na jednoj od nedeljnih berza u SKC-u. 

Za mene, jedan od znacajnijih vinil "trofeja" u kolekciji. B)

Ovaj album je snimljen 1985 god. ( A strana - Majkl Dzons : reparirani Stenvej klavir, model B iz 1900 god. - snimano sa parom Neuman U-87 mikrofona koji su direktno zabodeni u Sony PCM F1 digitalni procesor. B strana - Dejvid Lanc : Yamaha C 7 koncertni klavir - snimano sa parom Sony C-37 mikrofona i jednim Neuman U-87 koji je bio postavljen u prostoru i to sve direktno snimano na 2-tracks (brzina 30 IPS) na Ampex ATR-100 magnetofonu ). *

n1.jpg

n2.jpg

n3.jpg

* pozdrav za @pakonja ( evo dobrog albuma za cuti sledece razlike : Steinway vs. Yamaha, Neuman vs. Sony, te mozda i najvaznije Sony dig. procesor vs. Ampex magnetofon )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima



Yussef Dayes

Nadam se da još neko prati novu UK Jazz scenu, ima mnogo dobrih stvari.
Recimo, brat Yussef. Čuli smo ga na Black Focus albumu, dobar baš, saradnja sa Kamaal Williamsom.

Ovde na snimku kao kvartet, obratiti pažnju na gitaristu - ludačka svirka a faca ko da čita novine. Zove se Mansur Brown.

Verovatno jedan od bubnjara koji će obeležiti naredni period, neopisiv talenat, brat Yussef.

Ima još snimaka uživo ove grupacije, preporučujem za istraživanje.

Sent from my AGS-W09 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo usao u kucu . . . .  stigao paket . . .  iskidao . . .  gledam . . .  bice za kojih 15 min. na VPI "tanjiru" . . . . :)

Stones-i duplikat, ali nesam mogao odoleti 1st press US ( tvrd karton & sve ostalo uz to, tipa kvaliteta vinila ) da odpazarim again. :Viannen_loungelizard:

A Hunky Dory sam ono bas-bas "jurio" jedno izvesno vreme. Eto, nalete . . . . 

l1.jpg

l2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Woland said:

^ ja misim da Sir prvenstveno preferirao stanovitu Petru Magoni emoji3.png

. . . 
dođi Branko, ajde emoji3.png

Maaaa . . .  jeste i to. Slazem se.

Mada, kada smo onomad bili na Nshvil, otpala mu donja vilica ( a mislim da mu se i nikada vise nija vratila u vinkl :msn-rofl:) od onih "mucenica" iz Nouvelle Vague. :jump:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...