Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Ne moze rastanak proci bez Karlosa . . .  odavno nisam preslusao ovaj Live album sa Badi Majlsom . . .

Svaka cast Badiju, ali steta je prava sto ovde na albumu nema Majkl Sriva ( verovatno dobio slobodne dane od Karlosa ? ). Nedostaje mi, jbga.

Honolulu, Havaji, daleka 1972 g.

Btw, svirka klasicna tezga ( Evil Ways je eklatantni primer ), ali pashe. :dance2:

 

cs2.jpg

cs1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

39 minutes ago, revox said:

IMG_20180906_190547.jpg

Nesto se ne mogu pomac od njih zadnjih dana

IMG_20180906_190621.jpg

kolko vidim,to je neko oridji,srarije izdanja..glede ako mozes docepaj se nekog primerka,sto je radio S.Wilson remaster..bio sam najveci skeptik,sta se tu uopste moze uraditi na kvalitetu snimka,po principu sta je, tu je..Wilson je demantovao sve,do temelja ovog snimka...ma sta to znacilo..get it !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada se covek najmanje nada, skoro pa uvek ga "udari" neka sreca.   B)

Evo i mene danas. Prica ima mali uvod. Pred put za Perudju pricah s @Woland-om kako sam se silno istapijao na jednoj finoj kolekciji vinila berlinske skole elektronike ( Shultze, TD, Froese etc. ), te najverovatnije necu nista ove godine pazariti u "zabariji".

Pred put, locirao 3 fine radnje, ona juce bila zatvorena, druga je dosta udaljena, relativno blizu zel. stanice, ali se danas nesto nismo snasli supruga i ja ( 'ebo ih neki podzemni prolaz, tunel kojim idu vozila, pa losa mapa sto sam imao pri sebi ), uglavnom odustanemo danas pre podne od dalje potrage.

Treca radnja, prakticno overena juce pred rucak, T- Trane, eve i link-a :

https://www.google.it/maps/uv?hl=it&pb=!1s0x132ea06242a82927%3A0x6b2ead31018c807a!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOtlpx0rYYTMIhKO2suFX_M75DEd7kI7lgcutL-%3Dw260-h175-n-k-no!5svinili dischi perugia - Cerca con Google&imagekey=!1e10!2sAF1QipMGuHfJvjgG2cf-Xs1U4ZBlFE3bHYUeypyrD8VM

Vidim juce u toj radnji vinile po 5 eura. Jedna kutija rock, ostalo. Druga kutija jazz. Treca kutija soundtrack-ovi ( tu cene od 8e pa do 25 e ), pa domaca, italijanska muzika. Na prvom prolazu nadjem odlicnu plocu koju vec imam, ali je neko stanje good-, Elton John "Madman Across the Water".

Kada ljudi cuju Elton John, odmah pomisle na neke "mlake kake" od numera, medjutim ovaj album je susta suprotnost. Uz "Tumbleweed Connection", IMO, nesto najbolje sto je Elton uradio i sto vredi imati u kolekciji. Ostavih ga u kutiju, danas dodjoh, uzeh ga odma'.

Ploca br.2 koju juce videh - Michael Colina - Rituals. Ovo imam poodavno na CD-u original. Private Music diskogr. kuca. Odlcna za world, jazz, etno.

Na ovom albumu ima sjajna obrada I Shott the Sheriff i resih da i ovo pazarim danas sto i ucinih. :)

Uostalom, dobro je imati i CD i vinil kada se nesto hoce porediti.

I tako, danas kretosmo supruga i i ja iz stana do starog grada, da se pogleda ona radnja prvo od juce sto je bila zatvorena.

http://www.musicamusicaperugia.it/

Udjoh tamo, povelika radnja, ima svacega, ali cene da usi otpadaju. One nagruvane, a sve zbog ovih mladjanih sto su resili da imaju ploce, jer je to in.

Neki Svaba naklapa sa prodavcem o svemu i svacemu, ja kretoh po rafovima. Cene od 18 e, pa do 250, cak i 300 e.

Videh jednu interesantnu plocu - Air - Moon Safari. 22 e. Htedoh se zaplakati i kupiti, ali, rekoh sebi, cekaj, daj da prvo uzmem onog Eltona i Kolinu u T-Trane radnji ( naravno, ako je ostalo ).

Izadjem, supruga nije prakticno ni cigar dovrsila, a ja nasmejan, sto i nije tako cesto kada izadjem iz vinil radnje bez icega pod mishkom. Naprotiv.

Pita ona : Sta bi  ? Rekoh : Pa nista, idemo u T-Trane. Ona ce : pa jer moguce da ovi nemaju nista ? Ja : more, imaju, ali su bezobrazni sa ciframa.

Napokon dodjemo u T-Trane.

Stoje svaka u svojoj kutiji Eltonova i Kolinina ploca. A onda krenem ja to da ponovo gledam temeljno.

Uzmem i ove dole ( sve po 5 e komad ). 

Za kraj, dodjem na kasu, tj. sank, predam ploce. 6 komada. Uredno izbrojim 30 e. Sanker pogleda prvo u ploce, pa u tipa do sebe, pa u mene, pa opet u tipa, i vrati mi 5 e. Svi nasmejani, srecni. A racunica : 5 x 6 - 5 pa sve to podeljeno sa 6. 

4.16 eura po ploci. Pa posle neka kazu da u Italijama nema radnji sa dobrim, a jeftinim plocama. :dance2:

* ( Jos kada sam video Adrian Beleu-a, sreci nikad kraja. A i Lari Karlton, pa Tom Skot,kao i Steli Klark )

 

lot1.jpg

lot2.jpg

lot3.jpg

 

lot4.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...