Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Jesu lepe igracke, ali stvarno puno metala, i to na malenom signalu.

Ja obicno kopam u unutrasnjosti kutije i dodajem kondove na konektor sa unutrasnje strane, ali je to spora i nezgodna proba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, vladd said:

Jesu lepe igracke, ali stvarno puno metala, i to na malenom signalu.

Ja obicno kopam u unutrasnjosti kutije i dodajem kondove na konektor sa unutrasnje strane, ali je to spora i nezgodna proba.

ili se ubaci u sam RCA steker od kabla rucke,ko  sto je onomad radio SME...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da mi je neko ikada govorio da cu ja da "ubijam" vreme sa preslusavanjem vinila, dok cekam emisiju na radiju ( RBgd 2 - Kuturni krugovi ), i to sa cim, sa kultnim dvostrukim albumom u 4 stava Zeit od Tangerine Dream, ja bih mu se samo nasmejao i nastavio dalje putem. :D

Medjutim . . . B)

td4.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, Zen Mod said:

:rofl:

 

gde bi ti jos kraj bio da imas JBL kuteje , prave

 

:hihihihi:

Msls, one JBL iz nekadasnje "Petice" aka legendarnog Studija 5, pored Excelsior-a u Kneza Milosa (Prestonica . . . narafski :rofl: ) ? 

Eeeeeehh . . .  slusalo se tu svojevremeno i remixovalo . . .  mada . . .  nekako mi se cini da su ti JBL vise bili/stajali za ukras tada ( 1985 g. ), nego je sviralo nesto drugo od kutija koji je bilo neloliko pari tada ?

Mozda se i varam ? :hmmm:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odeš u Metropolis na DJ set Aleka Rajkovića (naslednik Dragana Kozlice na Disko susretu na 202-ci) i vratiš se kući sa cegerom albuma :) 

Mojo Club je klub i diskoteka u Hamburgu, u poznatoj ulici Reperban. Klub je osnovan kasnih 80-tih i nadaleko je čuven po svirkama i DJ nastupima na temu esid-džeza, fanka i densflor-džeza. Ovde su redovno svirali Massive Attack, Moloko, Propellerheads, Goldie, Kruder & Dorfmeister i drugi. Ovog vikenda su Sly & Robbie!

Elem, od preksinoć sam bogatiji za 6 Mojo duplih kompilacija na vinilu. Tu su Jimmy Smith, Fred Wesley, Roy Ayers, Art Blakey i puno drugih poslastica :)

DSC03070.thumb.JPG.0ce92cfdd2b77e77e8fc03455e8b5179.JPG

DSC03072.thumb.JPG.ce8b69e08da78d1a6c1c72013bee0a30.JPG

DSC03075.thumb.JPG.2107cdf790721f57e2bb35617997ff4d.JPG

Slušamo The Sisters Love - Gimme Your Love:

p.s. Ljubiteljima svilenog džez-fanka preporučujem Mojo internet radio - Moj Club Uncompromising Turntables:
http://laut.fm/mojo

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Woland said:

bilo večeras . . .

Vidim da si (konačno) načeo Brahms-a. :thumbsup:

Dobro je to i da si za početak krenuo sa koncertima ( za klavir, pa violinski . . .  ), pa jedna uvertira . . .  uskoro će doći " na tapet"  i njegove odlične simfonije.

Van Kliburn - Amer koji je u vreme "hladnog rata" uspeo da pobedi na Konkursu Čajkovksi u Moskvi što je tada bilo veliko iznenađenje. Imam njegovo izvođenje Koncerta br. 1 od Čajkovskog i zaista je zaslužio laureat tada koji je osvojio.

IMO najbolji pijanista sa teritorije Jenkija ( nešto kao i Džon Ogdon kod "ostrvljana" ).

Memorisao sam ovu ploču i slušamo prvom prilikom, jer me interesuje kako je izveo Bramsov koncert koji je veoma zahtevan u tehničkom smislu ( dostižno paklenim radom ), ali i pun emocija koje treba "predati" slušaocima što nije osobina po difoltu svakog pijaniste ( pr. kao sam Vrh, uzor za ostale pijaniste  - Artur Rubinštajn i njegovo izvođenje Koncerta br. 1  - sigurno ima na YT ).

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...