Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

^ Matt Brewer - kontrabasista.. na Three Times Three, Antonio Sanchez je konstanta, preostala dvojica se menjaju.. sjajna ploča, kao Fellini Jazz - muzika iz Felinijevih filmova, Nino Rota pretežno, onako kako ih vidi veoma raspoložena banda :)

Cam Jazz je sjajna etiketa, malo vinil izdanja (odlična po svim kriterijumima) a i ona su ograničena i numerisana.. ckupo, naročito ako se kupuju u Firenci :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
38 minutes ago, Woland said:

bio@ninja pa doneo nešto vinila što sam preko discogs pazario u Švecke :)

ce6551ddf73463ef423a3ff085d6cad5.jpg

'de si bas odma' za'vatio ovaj album ? :)

Helmut Valca, maestro orguljas. Onaj pravi, old school. 

"Gadan" resital za sve "nestabilne" audio sisteme. A i za one, tzv. "referentne", dok se ne "otpanji" vol pot onako mushki.

* moj favorit sa ove plej liste sa omota ( uz sve moje lajkove za tokatu i fugu u d molu :wub:) ide ovoj "Dorskoj" tokati i fugi BWV 538. Remek delo. :worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doktor pa namerno sam, da ga vidimo kako DefiSITovih 7W izlaze na kraj sa orguljama - izdržao Def - muški [emoji4] msm odvrnulo se naravno [emoji4]

 

a izdanje je bombona.. omot od mekog papira, moraću da pronađem neki spoljni omot

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, grau said:

ja nikada nisam cuo sistem koji svira prvu oktavu sa orgulja kako treba. moj se na tome ultra mega raspao, doduse davno je bilo i neke sam stvari poboljsao ali anyways, samo kazem...

^

nisam ni ja . . .  ali uzivo . . .  katedrala . . .  jos bolje nekada kada su bile u funkciji vanserijske, vrhunske orgulje u Dvorani Doma Sindikata - to jesam. 

I to pamtim. :)

Herbert Collumn npr. ( imah tada daleke neke 1975-6 abonman, pa sam gledao ceo ciklus, a ovaj Baja, na zalost pokojni je bas bio xtra za ostale artiste. Msm, ono meni licno ). Imam negde i njegov autogram. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, grau said:

ja nikada nisam cuo sistem koji svira prvu oktavu sa orgulja kako treba. moj se na tome ultra mega raspao, doduse davno je bilo i neke sam stvari poboljsao ali anyways, samo kazem...

to bese pre ili posle doba kad si pola godine slusao  bassove u kontrafazi ......... bar kako legenda opisuje 

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbg, ja zaista još nisam imao priliku da slušam orgulje uživo (ne računam drombuljanje u crkvama na koje sam ad hoc naletao pre mise), tako da mi nije za verovati, ali raspao se nije.. msm na sistem .. ide HPD dosta nisko

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Zen Mod said:

to bese pre ili posle doba kad si pola godine slusao  bassove u kontrafazi ......... bar kako legenda opisuje 

 

:smesna:

tja, mislim da bi trebalo da znas da je jedna od posledica kontrafaze deficit u basu, a ne nedostatak kontrole ili visak istih. svejedno, ne, na tome se nije slusalo... ovo su lavori i prethodna iteracija isobarik resenja, koje sam prodao za stari dobri bass reflex, na kome ne probah do sada. FWIW, isobarik se nije snasao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ja znam kad ga ima manjka , onda nema cega da bude definicije

 

idi begaj grau ..... sta god je u ovom hobiju moglo da se izgresi ja sam se izgresio duplo ..... s obe strane lemilice

dakle , bar jedno 4 puta vise od normalnog mazohiste kao sto si ti

 

isobarik ili bass reflex ........ dve stvari koje se ne iskljucuju

isobarik* moze da bude implementiran u ihaj vrsta bass boxa , a reflex je samo jedan od njih

 

*napravio ga Tatko od zvucnici mi

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidi ovako: ova ploča je moj Test Bed, dva puta sam preslušao A1, sa Woodom i Royalom i ugasio sistem.. skinuću pojačalo, neću više da ga slušam, jerbo ćeš ga jedino puškom oteti od mene ako ga budem dalje slušao :)

onaj deo od juče gde pišem "sve je to lepo ali BJ2" povlačim - rado bih ga zamenio DefiSITom :)

bo te DefiSIT i kud mi ga donese :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

napravicu ti ja SEF amp , pa se frćkaj

 

il' oces da kupis neke VFets na jebaju , pa da ti razvijam tvoj fancy primerak :rofl:

 

kako god , jevtinije od 300B

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidi ovako: ova ploča je moj Test Bed, dva puta sam preslušao A1, sa Woodom i Royalom i ugasio sistem.. skinuću pojačalo, neću više da ga slušam, jerbo ćeš ga jedino puškom oteti od mene ako ga budem dalje slušao [emoji4]

onaj deo od juče gde pišem "sve je to lepo ali BJ2" povlačim - rado bih ga zamenio DefiSITom [emoji4]

bo te DefiSIT i kud mi ga donese [emoji4]


Eto belaja...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...