Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

^ abre kakva separacija kanala, i što bi neko rekao - prostor, nekada su umeli da snime, presuju, a bogami i da izvedu :) 

nači - Bastei je izdavač, prvenstveno objavljuju knjige, što verovatno znači da je neko tada presovao za njih

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Aoxomoxoa said:

@paja959,da li si imao nekad originalno izdanje,da bi mogao da uporedis sa ovim?I,ako nisi,da li si zadovoljan snimkom ovog reizdanja?

imam jos i sad,prvo americko izdanje,koje cu da uvalim na jednoj od berzi,kao sto su i meni uvalili,ima tome cca 10 godina...ako se slusa sa nekim MR/SAS profilom,u opciji male gazne sile,sve je u redu (recimo),al ako je veca gazna sila u pitanju vec,recimo 2,5gr/sfericna igla (Denon DL103/DL103R),onda mi se desavalo da zapinje na jednoj stvari,ili se cuje isto neko suskanje tu i tamo,iako je povrsinski sve ko gola guzica od malog deteta..tonalno je americko izdanje,klasicni americki zvuk,po kojemu se jasno prepoznaju vecina njihovih izdanja:malo bucnije u osnovi po brazdama,zvuk ko kad John Wayne razvali drvena vrata u kaubojskom filmu,pa ona ispadnu zajedno i sa okvirom :mrgreen: ...novo izdanje, je fin pres,tih i sa nesto smirenijim zvukom u celini,gde se moze malo bolje ispratiti sta i ostali rade u pozadini od muzicara u celini,al nije se jos izgubio (na svu srecu) efekat elementarizma celog snimka...;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Da ,"Ramblin mind" hoce da bude naporan za slusanje,na nekim snimcima.Hvala ti najlepse,trazicu onda ovo reizdanje,:BeerMugCheers:

nemam ja nikakvu primedbu na muzicki materijal,vec na tu cistu neispravnost tog primerka sto u nekim momentima podseca ko da noktima grebes po tabli ako ne vozis neki fenseraj od profila igle,sto uzima informacije sa dna brazde..na gornjem delu brazdi,ko da je neko jahao sa necim neadekvatnim,reklo bi se....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Doktor said:

^

Definitivno ti je bio slab lot danas. :(

Jbga, bice bolje . . . . 

da danas je bilo bas lose a naveca kolicina lp-a do sad ... preko 1000 ... sve neka svapska g.v.a ... karuselli svapske kompilacije ... neki svapski etno ... sto znam ... kad je toliko lp-a izgubis koncentraciju ... preturo preko sat ... prodimio ... bice bolje drugi put ... valjda ... no ovaj tunjo od prodavca kupuje gore smece sto mu svabo uvali sto niko nece ... ove ture ne bi ni deutsche grammophon izdanja ... tako da je izbor bio bas bljak ... a poranio u suncano subotnje jutro:(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, Doktor said:

U tom shvabskom etno-u moz' da bidne svasta. :)

Hint ( kada vidish ) - Metronome, Brain . . . diskografske kuce . . . otimaj   :wild:

doco ol me pustit sa disgografskim kucama ^_^ 

danas sam sebe ufatio da gledam na plocama ko je izdavac (trazio parnass) a ne koji su naslovi:rofl:

salim se ... obraticu paznju :good: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, Woland said:

zavatio malo Cam Jazza, pa redom:

0159907ece10a809a998b7fe598b8e0d.jpg
 

Potpuno nepoznat lebel za mene. 

Naravno, izvodjaci su poznati.

Deder, pogle' mi, ovaj poslednji LP sto si postavio, izvodjac Brewer - da li je to moyda gitarista/klavijatrurista Spencer Brewer ili je neki drugi sa tim prezimenom. Spencer-a gotivim od vremena NARADA lebela ( new age, ambient, etno, world ). 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...