Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

27 minutes ago, Doktor said:

Preslusaj ono Parnass-ovo izdanje Vivaldijevih "Godosnjih doba". Vrhunska nemacka diskograska kuca ( kolaboracija sa Melodijom )

......

Nadam se da je taj primerak u kvalitetno dobrom stanju, pa ces uzivati u full-u.

......

Sa nestrpljenjem cekam utiske. 

Naravno javljam utiske ... kad sam rudario nisam obracao paznju na izdavaca ... bilo mi bitno djelo ... a iskreno nepoznata mi kuca ... inace ovo sto nadjem je ocuvano za 5+ I vinil I omot

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4.6.2018 at 7:53 PM, Doktor said:

Respect.

Medjutim, ja nekako danas idem dalje u Rock  . . . UFO, IMO njihov najbolji LP . . . :punk:

 

ufo1.jpg

ufo2.jpg

remix verzija doktor doktora fenomenalna

:-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, revox said:

... kad sam rudario nisam obracao paznju na izdavaca ... bilo mi bitno djelo ... a iskreno nepoznata mi kuca ... inace ovo sto nadjem je ocuvano za 5+ I vinil I omot

Naravno da su muzicki naslovi, muzicka dela, presudna u kupovini.

Medjutim, kada se napravi solidna kolekcija, pa kada krenu isti naslovi, ali druge diskografske kuce, pa izvodjaci, orkestri, dirigenti, e onda tu krece igranka.

Nikada nisam robovao samo jednom naslovu, jednom izvodjenju. Uostalom, cesto volim da poredim, preslusavam jedne, pa druge, trece . . .  

Zar to i nije jedan deo ove nase igre ? :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Doktor said:

Naravno da su muzicki naslovi, muzicka dela, presudna u kupovini.

Medjutim, kada se napravi solidna kolekcija, pa kada krenu isti naslovi, ali druge diskografske kuce, pa izvodjaci, orkestri, dirigenti, e onda tu krece igranka.

Nikada nisam robovao samo jednom naslovu, jednom izvodjenju. Uostalom, cesto volim da poredim, preslusavam jedne, pa druge, trece . . .  

Zar to i nije jedan deo ove nase igre ? :)

 

 

Tako je ... samo sto jos nisam u toj prilici ... a kako curi ovo vrijeme i moja potreba da dodjem do sto vise naslova koje ganjam godinam tesko da cu pocinjat I tu igru ... dosta mi I ovo :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, tubelover said:

remix verzija doktor doktora fenomenalna

:-)

Remix verzija ? A dje ?

Ima ona live verzija "Doktrora na kvadrat" na duplom LP albumu, komplet live snimci "Strangers in the Night". 

But . . .  nije to remix. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, revox said:

Tako je ... samo sto jos nisam u toj prilici ... a kako curi ovo vrijeme i moja potreba da dodjem do sto vise naslova koje ganjam godinam tesko da cu pocinjat I tu igru ... dosta mi I ovo :rofl: 

Vid' ovako.

Ne mora se to sve imati na vinilu. Tu dolazimo do ovih novih medija, gadget-a. :)

Fino se to "skine" u nekoj od net "prodavnica/ducana/radnji", naravno, FLAC & APE su nekako najniza stepenica, pa se analizira . . . poredi.

Eto jednog predloga za kada se ode u penziju. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, Doktor said:

Remix verzija ? A dje ?

Ima ona live verzija "Doktrora na kvadrat" na duplom LP albumu, komplet live snimci "Strangers in the Night". 

But . . .  nije to remix. :)

 

da imam i taj live album a u pravu si za remix on je na ovom albumu izvinjavam se :-)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, tubelover said:

da imam i taj live album a u pravu si za remix on je na ovom albumu izvinjavam se :-)

. . . 

Jaaaoooo, DA. :D

Doctor, Doctor '95.

Dobro je da si postovao. :thumbsup:

Odlican remix.

Prava steta sto ovaj materijal nije presovan i na vinil. Samo CD.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Doktor said:

Preslusaj ono Parnass-ovo izdanje Vivaldijevih "Godosnjih doba". Vrhunska nemacka diskograska kuca ... @Woland

Sa nestrpljenjem cekam utiske. 

Doco, u pravu si ... snimak je fenomenalan ... ima dubinu, prostor, punocu ...ne znam kako da objasnim, al zvuci do jaja ... mada I orkestar je impresivan bar sto se instrumenata tice ^_^

IMG_20180616_225556.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima



Setih se ove sjajne kritike od pre nesto vise od godinu dana u NYT-u, te pustih ovo EMI ( Angel serija, 2 x LP Box Set ) izdanje.
Nemacki rekvijem + bonusi ( Tragicna uverira i varijacije na Koral Sv. Antonija ).



druga verzija, Doktor mi je ljubazno ukazao na nju :)

d14a56ea382714b1a8c215ed0df2a61f.jpg

sluša se (zorom :) ) Bahov Božićni Oratorijum, Parnassovo izdanje - odlično je, imam nekoliko ploča (Hendl, Mocart, Hajdn, Bah..) na kojima su izvođači Collegium Aureum na instrumentima iz istorijskog perioda kada je stvarana predmetna muzika - svako od njih je referentno, pa i ovo..

22132b58c21a73ffa0e9a7c647b769e1.jpg


sledi:

f731346156d8faa80b8354164f289c32.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, revox said:

Doco, u pravu si ... snimak je fenomenalan ... ima dubinu, prostor, punocu ...ne znam kako da objasnim, al zvuci do jaja ... mada I orkestar je impresivan bar sto se instrumenata tice ^_^

Drago mi je.

Naravoucenije : kada god "naletis" na Parnass vinil izdanje, uzimaj. Ako ne pase, javljaj ovde. Ima nas ( ono bar dvojica ) koji cemo to brzometno pokupiti/otkupiti. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Brams je to. Pricasmo vec. 

Uostalom, tu su ti ovi referentni Italijani, msm. vanserijski kamerni kvartet, pa ima tu i Bramsa. 

Siguran sam da ce ti se preko gudackih kvarteta pribliziti.

A tu su i Sumanovi kvarteti. Bramsov "guru" i veciti motivator. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Marshall Cavendish je sredinom osamdesetih objavio ediciju The Great Composers, na vinilu.. ukupno je objavljeno 66 ploča.. imaju sličan dizajn omota, a nose DECCA, Philips i DG etikete.. reč je o temeljnim delima klasične muzike u izvođenjima sjajnih orkestara, solista i dirigenata..

pominjem ovu ediciju zbog toga što su izdanja veoma kvalitetna i jeftina.. najčešći izvor kupovine je UK, nađu je i na jebajevini, čak i u delimičnim ili celokupnim kompletima..

ima tu svega, pa čak i muzike iz filma Smrt u Veneciji:

ce1819845b1ba4b195731d086eb98492.jpg
699aab0597117f188364acbaa2c0f19c.jpg

beb0f39df35c964aec2ecd905155c079.jpg
85fa81d7406a7afa8d88de5d0b1cafa1.jpg
fea2e54b004134ec5aa658730c4570c5.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...