Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Godisnji odmor . . .  neki restl od prosle godine . . . "otvorih" se Doors-ima.

Kada ima moj drugar @paja959 onu super dooper  dvostruku na 45 obrtaja, novo izdanje, sa originalnih master traka, msm., vec to svi mi zainteresovani iz vinil okruzenja pozdravismo, hajde da se i ja ponovo prisetim ovog kultnog albuma.

Naravno, komada ( i ovde ) 2. :)

 

doo1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

"otvorih" se Doors-ima.

 

 

Kad smo kod Doors, mene izuzetno "radi" ovaj album. Domaće izdanje, verujem da ga imate negde u kolekcijama:

https://www.discogs.com/Doors-Weird-Scenes-Inside-The-Gold-Mine/release/2202181

Tu je sve dobro. Ne znam da li je bolji izbor pesama, snimci ili kvalitet svirke. I možda najveći utisak posle slušanja ploče je da je to bio jako ozbiljan bend, kako u kreativnom tako i u "sviračkom" smislu. Po meni album koji verno prenosi duh vremena i predstavlja sublimat Doors-a kao benda.

Voleo bih da ga preslušate i prenesete utiske.

 

mini-doors.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, prophet said:

Kad smo kod Doors, mene izuzetno "radi" ovaj album. Domaće izdanje, verujem da ga imate negde u kolekcijama:

https://www.discogs.com/Doors-Weird-Scenes-Inside-The-Gold-Mine/release/2202181

Tu je sve dobro. Ne znam da li je bolji izbor pesama, snimci ili kvalitet svirke. I možda najveći utisak posle slušanja ploče je da je to bio jako ozbiljan bend, i u kreativnom i u sviračkom smilsu.

Voleo bih da ga preslušate i prenesete utiske.

 

mini-doors.jpg

Imam ovaj 2 LP. Naravno.

Medjutim, to je kompilacija njihovih regularnih albuma zakljucno sa L.A. Woman.

Ako te "radi" ovaj dupli LP, onda ce te tek "uraditi" njihova "sabrana dela", ali kompletni albumi kao celine. :)

. . .  malo slika iz police na ovu temu (pajz' sliku br.3 . . . remek delo, pa zato i x 4 kom. :worship: ) . . .

 

doo2.jpg

doo3.jpg

doo4.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 25/05/2016 at 8:35 PM, prophet said:

Psihodelija

Odličan

 

mini-20160521_193923.jpg

Absofuckinlutely... jedan od najboljih LIVE albuma koje sam slušao. Odličan, a momenat kada je naišla "When the Musics Over" je teško opisati. Komentarisao sam sa @paja959 pre neku godinu na drugom forumu. Nemačko izdanje za preporuku.

Eh sad, ni ja ne volim kompilacije i LIVE albume ali ovi pomenuti od DOORS mi govore da sam u teškoj zabludi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, prophet said:

Kad smo kod Doors, mene izuzetno "radi" ovaj album. Domaće izdanje, verujem da ga imate negde u kolekcijama:

https://www.discogs.com/Doors-Weird-Scenes-Inside-The-Gold-Mine/release/2202181

Tu je sve dobro. Ne znam da li je bolji izbor pesama, snimci ili kvalitet svirke. I možda najveći utisak posle slušanja ploče je da je to bio jako ozbiljan bend, kako u kreativnom tako i u "sviračkom" smislu. Po meni album koji verno prenosi duh vremena i predstavlja sublimat Doors-a kao benda.

Voleo bih da ga preslušate i prenesete utiske.

 

mini-doors.jpg

ju bre,kompilacija,ali dobra..kad vidim ovaj omot se setim sluzenja vojske cuka Cojlije/Skopski Petrovec nad aerodromom,nocna dezurstva na RRU/telefonskoj centrali,spavanje na sastavljenim stolicama,ili na sinjelu na podu :):)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, prophet said:

Absofuckinlutely... jedan od najboljih LIVE albuma koje sam slušao. Odličan, a momenat kada je naišla "When the Musics Over" je teško opisati. Komentarisao sam sa @paja959 pre neku godinu na drugom forumu. Nemačko izdanje za preporuku.

Eh sad, ni ja ne volim kompilacije i LIVE albume ali ovi pomenuti od DOORS mi govore da sam u teškoj zabludi.

absolutely live :)..vidi,to sam se ja bunio,jer sam imao 2-3 nemacka izdanja toga,i nisam bio zadovoljan sa njima,za picinu dlaku,al mi je Suzy izdanje od toga bilo bolje od tih izdanja sto sam ja nabavljao..i sad ga imam,uz jedno UK izdanje,i ne ide nigde..ja sam negde krajem prosle godine resio da osvezim svoju kolekciju Doors LP-a,pretezno Suzy izdanja su bila,projekat sam mislio da sam zavrsio sa onim LA Woman 2LP/45RPM,medjutim samo sam napravio sebi problema ,uvidjam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ko zna od kad ne stavih door-s I ko zna kolko ne bih da nebi vase pisanije ... meni je ovaj live sa jos par drugih za zakletvu ... ni mi jasno sto ce vi po par I vise kopija ... mene ovo suzy izdanje decenijama dobro sluzi ... al od svega od door-s nevidjeno mi dobro cini an american prayer .. ne znam sto al je takoo... a I snimak je do jaja... opet suzy

1528828192937-274128500.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 hours ago, revox said:

ko zna od kad ne stavih door-s I ko zna kolko ne bih da nebi vase pisanije ... meni je ovaj live sa jos par drugih za zakletvu ... ni mi jasno sto ce vi po par I vise kopija ... mene ovo suzy izdanje decenijama dobro sluzi ... al od svega od door-s nevidjeno mi dobro cini an american prayer .. ne znam sto al je takoo... a I snimak je do jaja... opet suzy

 

onako malo bistreci oko onog LA Woman(Analogue Production),nadjoh neki interju za Botnickom,(ili Doug Sax-om,mrzi me da trazim sad ponovo),gde malo doticu i neke tehnicke pozadine,sa oridji snimanja..pominje se cevna mikrofonska preamplifikacija,Altec 604..msm,izgleda da su vodili brigu o nekim stvarima,cinjenica da imamo i u XXI veku snimljene albume,koje zvuce 5x gore od bilo kojeg Doors albuma koji je radjen u studiju.. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Setih se ove sjajne kritike od pre nesto vise od godinu dana u NYT-u, te pustih ovo EMI ( Angel serija, 2 x LP Box Set ) izdanje.

Nemacki rekvijem + bonusi ( Tragicna uverira i varijacije na Koral Sv. Antonija ).

https://www.nytimes.com/2017/05/12/arts/music/how-brahmss-a-german-requiem-became-an-anthem-for-our-time.html

 

br1.jpg

br2.jpg

br3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Preslusaj ono Parnass-ovo izdanje Vivaldijevih "Godosnjih doba". Vrhunska nemacka diskograska kuca ( kolaboracija sa Melodijom ).

Imam Betovenove sonate za violinu i klavir ( Ojstrah & Ojstrah ) i to zvuci savreseno.

Nadam se da je taj primerak u kvalitetno dobrom stanju, pa ces uzivati u full-u.

Btw, od svega sto si danas doneo to mi je hajlajt. :)

Apropo Parnass.ovih izdanja, koliko se secam @Woland je "oteo" skoro jedan naslov. ;)

Sa nestrpljenjem cekam utiske. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Woland said:

^ oteo :) utisci sutra.. moj Parnass je u kolaboraciji sa Deutche Harmonia Mundi

Koliko se ja secam - nije. :)

Taj tvoj DHM je u kolaboraciji sa BASF, a drugi  Parnass koji si ti uzeo je "cist" Parnass ( kao i ovaj moj Box Set sonata).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...