Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

3 hours ago, Doktor said:

@revox,

da pojasnim o'ma' za ono od 5 e + ( lako to ide i vise, za onog' kome treba, a nema, a zna . . . :) ) . . .

Berlioz i "Fantasticna", pa Kemp i "Emperor", i onda mozda (meni) najdraza iz celog ovog tvog' trodelnog lot-a . . . Geza Anda i Chopin Prelidi za DG.

Eto, jedna kratka expertiza . . . daleko da je ovo ostalo bezvredno, ali se kotira tako kako si i ti kupio . . .  recimo. 

Vredi doco I vise vjeruj ... nove neslusane ... ima svega ... bodem po sjecanju ... nekad slusao .... gimnazija herceg novi ... profesor seferovic .... casovi muzickog ... slusanje klasike sa njegovim komentarima prije I poslije ... fantasticno sjecanje na dobru emociju...Trenutno na vrtesci Fenomenalna ploca ocu rec muzika

IMG_20180604_221940.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, revox said:

Vredi doco I vise vjeruj ... nove neslusane ... ima svega ...

Verujem ja tebi @revox, ali jos vise verujem, tj. znam kada se pojave ovakvi naslovi i za koliko se to moze pazariti onako, na djuture. :)

Takvih je prilika, na zalost, sve manje i manje, prodavci, tacnije preprodavci, nakupci, su to vec odpazarili tamo negde "gore" po pijacama ( uglavnom kada neko ode na onaj svet, pa mladja generacija to sve rasproda na nekoj garaznoj prodaji . . . ).

Onda oni to ovde donesu, pa citaju cene sa Discogs-a, i prave se pametni. No, kako bilo da bilo, svaka roba ima svog kupca.

Konkretno, recimo ja od klasike "jurim" Listove " Godine hodocasca ". Izvodjac - Lazar Berman. Polako. Strpljen, spasen. Doci ce. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Doktor said:

Verujem ja tebi @revox, ali jos vise verujem, tj. znam kada se pojave ovakvi naslovi i za koliko se to moze pazariti onako, na djuture. :)

Takvih je prilika, na zalost, sve manje i manje, prodavci, tacnije preprodavci, nakupci, su to vec odpazarili tamo negde "gore" po pijacama ( uglavnom kada neko ode na onaj svet, pa mladja generacija to sve rasproda na nekoj garaznoj prodaji . . . ).

Onda oni to ovde donesu, pa citaju cene sa Discogs-a, i prave se pametni. No, kako bilo da bilo, svaka roba ima svog kupca.

Konkretno, recimo ja od klasike "jurim" Listove " Godine hodocasca ". Izvodjac - Lazar Berman. Polako. Strpljen, spasen. Doci ce. ;)

Sve tacno od slova do slova bez sto ovi kod nas na srecu ne znaju za discogs pa se moze birati za 1€ komad:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, revox said:

Sve tacno od slova do slova bez sto ovi kod nas na srecu ne znaju za discogs pa se moze birati za 1€ komad:rofl:

Jos malo imas fore da to od njih popazaris za 1e komad. Docice i tu veoma brzo, uostalom, kao i ovde Discogs, pa ce se sve to promeniti.

No, poenta je u sledecem - neka to i bude 1 euro, pa puta 5, cak i 10e po komadu, ali da bude primerak i zaista mint, tj. neslusani vinili, sa spoljnim omotom koji izgleda kao da je iz radnje.

Ovde toga u Srb ( cast izuzecima, pozdrav za kolegu @Bec ) skoro da vise i nema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, paja959 said:

pristigla taza roba,za popodnevni hard rock cafe :)

. . .

O ovome si mi pričao. 45 obrtaja na 2 LP-a i još pride prebacivano sa originalnih master traka. Wooooow.

Bacaj to što pre na tanjir, pa javljaj utiske. :)

Beše imaš ono Suzy izdanje samo u kolekciji ili još neki komad koji nije licenca ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, Doktor said:

O ovome si mi pričao. 45 obrtaja na 2 LP-a i još pride prebacivano sa originalnih master traka. Wooooow.

Bacaj to što pre na tanjir, pa javljaj utiske. :)

Beše imaš ono Suzy izdanje samo u kolekciji ili još neki komad koji nije licenca ?

2x200gr/45RPM,originalne master trake su koriscene,Bruce Botnick i Doug Sax su imali navodno prste ( i usi) umesane u ovo..samo jedan nas Suzy,licenco izdanje imam,sin mi je nedavno kupovao neko reizdanje LA Woman skoro,bejase gore no nas licencni :(..stara izdanja,ako su u dobrom stanju,odokativno, opet sa ne bas naivnim cenama,a pitanje kako je to bilo urnisano sa raznoraznim "pomagalima",hteo sam ici na sigurno,,ke vidime/chujeme i ovo chudo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, paja959 said:

2x200gr/45RPM,originalne master trake su koriscene,Bruce Botnick i Doug Sax su imali navodno prste ( i usi) umesane u ovo..samo jedan nas Suzy,licenco izdanje imam,sin mi je nedavno kupovao neko reizdanje LA Woman skoro,bejase gore no nas licencni :(..stara izdanja,ako su u dobrom stanju,odokativno, opet sa ne bas naivnim cenama,a pitanje kako je to bilo urnisano sa raznoraznim "pomagalima",hteo sam ici na sigurno,,ke vidime/chujeme i ovo chudo :)

To ce biti TO..press prvorazredan,bez ikakvih fizickih anomalija (rupa dobro centrirana,ne treba je prosirivati),nema talasanja,ravno-cisto ko suza..sviri do 00..meni se vise dojmi od MFSLova..

IMG_1440.JPG

IMG_1441.JPG

IMG_1442.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bravo za LA Woman! Šta je ona crno-bela ilustracija unutra?

Ja najzad imam dobar Rumours, nemačko WB izdanje, prvi tiraž 1977.

Stigla i travarica iz Niša, made by Neša Travka, 31 vrsta trave. Nije isti stimulans koji su koristili Fleetwood Mac, ali poslužiće ;) 

P_20180606_063234.thumb.jpg.610ade691391663ae3aafff5118bb8e9.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Miloš 1210 said:

. . .

Ja najzad imam dobar Rumours, nemačko WB izdanje, prvi tiraž 1977.

Stigla i travarica iz Niša, made by Neša Travka . .

Gratz za Rumors i to "Nemac" original. :thumbsup:

Da ne bi ta "Trava" izgubila organoleptička svojstva, a i nije preporučljivo držati dugo žestoka alk. pića u plastičnoj ambalaži, pretoči ti to, blago meni, u neke fensi staklene flaše, pa oma u vrata frižidera.

Dovoljno je svega 15-20 min. pre serviranja, a zarad uživanja u svakoj pojedinačno arimatičnoj travci ( od tih 31 komada kako reče ) iz čašice staviti flašu na sobnu temperaturu.  :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Miloš 1210 said:

Bravo za LA Woman! Šta je ona crno-bela ilustracija unutra?

Ja najzad imam dobar Rumours, nemačko WB izdanje, prvi tiraž 1977.

Stigla i travarica iz Niša, made by Neša Travka, 31 vrsta trave. Nije isti stimulans koji su koristili Fleetwood Mac, ali poslužiće ;) 

P_20180606_063234.thumb.jpg.610ade691391663ae3aafff5118bb8e9.jpg

fala..mislis na ovo?..to je na unutrasnjim gacama od LA Woman..mislim da to ima jos i na Suzy izdanju,barem na onim ranijim primercima sto imaju omot na "prozorce+celofan"

Rumours :)

la.png

la 2.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, paja959 said:

fala..mislis na ovo?..to je na unutrasnjim gacama od LA Woman..mislim da to ima jos i na Suzy izdanju,barem na onim ranijim primercima sto imaju omot na "prozorce+celofan"

Rumours :)

la.png

Tačno, bio je i žuti unutrašnji omot :) 

Evo ti jedan divan video na poklon, baš pre neki dan sam ga gledao. Manzarek je jedan divan topao čovek. Svaki put se zarozam kada čujem Riders... i to ne prestaje posle toliko godina... naprotiv, emocija je vremenom sve jača. Starimo, šta li... 
 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Miloš 1210 said:

Tačno, bio je i žuti unutrašnji omot :) 

Evo ti jedan divan video na poklon, baš pre neki dan sam ga gledao. Manzarek je jedan divan topao čovek. Svaki put se zarozam kada čujem Riders... i to ne prestaje posle toliko godina... naprotiv, emocija je vremenom sve jača. Starimo, šta li... 
 

 

Hvala,Doorsi kod mene u svakom pogledu zauzimaju jedno jako specificno mesto u muzickom (i hifistickom) pogledu..to da mi je jedan od najboljih drugara bio skoro 15 godina aktivan clan grupe kao klavirista (aka Manzarek) koja je gajila muziku Doorsa (Doors emlékzenekar),je samo slag na tortu,barem kod mene..Fender roulez,kad mi odsvira samo par fragmenata,ja se topim ko led na suncu... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvadjena iz police "teska artiljerija". :punk:

Dio era sa Sabbath-ima.

Heaven And Hell & Mob Rules - po mnogima dva najbolja metal albuma svih vremena.

Live Evil da zaoukruzi celu pricu.

Terry Butler aka Geezer je na ovim albumima cementirao i definisao nacin sviranja bas gitare u heavy & metal rock-u. :worship:

 

bs0.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...