Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

6 minutes ago, Kuja said:

Zaboravih,

3 x TD-126 ...i 3 x SME, uvo do uveta, tri različite generacije! :) 

Vidi sad' @Kuja,

ovo sto si upravo napisao,a u ova "lomna" vremena,:rofl:, moze nas daleko dovesti. Provokacija, a ? :)

Sada mozemo o motorima u MK I modelu vs. MK II vs. MK III ( ovaj moj komad, a koji vazi da je kao ono pakovanje mini pastete i da je najgori, ne valja ), pa da ode na 20 strana sto neka tamo napisa da je otislo sa onim nesretnim gajtanima.

No, razumni smo mi ljudi, msm, nas tri, upravo i zato imamo po x 2 gramofona, a neki ovde imaju i po x 4, x 5, i onda nema frke. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Vidi sad' @Kuja,

ovo sto si upravo napisao,a u ova "lomna" vremena,:rofl:, moze nas daleko dovesti. Provokacija, a ? :)

Sada mozemo o motorima u MK I modelu vs. MK II vs. MK III ( ovaj moj komad, a koji vazi da je kao ono pakovanje mini pastete i da je najgori, ne valja ), pa da ode na 20 strana sto neka tamo napisa da je otislo sa onim nesretnim gajtanima.

No, razumni smo mi ljudi, msm, nas tri, upravo i zato imamo po x 2 gramofona, a neki ovde imaju i po x 4, x 5, i onda nema frke. 

Jes' da je moj TD-126 MkI (ono, čisto da se zna! ;)), ali ja sam mislio na tri generacije SME ručica. :)

Nekako mi je lepo da se vide jedna za drugom. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, Kuja said:

Jes' da je moj TD-126 MkI (ono, čisto da se zna! ;)), ali ja sam mislio na tri generacije SME ručica. :)

Nekako mi je lepo da se vide jedna za drugom. :)

Znaci, ipak je bila provokacija. :)

Neka, nema problema.

A za SME, tj. ove nase modele ( btw, imao ih prva dva/atm i ovaj novi, treci ) bi se tek moglo sporiti, slagati/ne slagati. :)

Generalno, veoma je tu bitno u kakvom su stanju bile te Thorens TD 126 baze kada su uzimane ?

Ova moja je recimo stigla od @paja959, pa preko @Woland, do mene . . . . pazi koja dva "igraca" . . . koji diskofili/audiofili  . . .  i zato ova baza ( ma koji motor da ima u sebi ) je kao da je izasla iz vremenske kapsule. Hvala im na tome, obojici. :worship:

SME - ovo je bio moj prvi susret sa novom serijom M2. 

@Kuja, veruj mi, moj prvi susret je bio isti kao i kada sam nekada imao SME Series III/2 sto ima @paja959. Isti stimung, lakoca, sigurnost . . . 

Meni ovaj kombo radi za medaju.

A VPI . . . . bice objave, stoga stayed tunes. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije bila majke mi! :)

Nisam ni imao pojma koji je tvoj TD-126. :)

Ovi moji TD-126 i SME su u mom posedu od 1985-e, znači 33 godine, kupljeni su od prvog vlasnika sa svom pratećom dokumentacijom.

Proizvedeni su 1976. Samo sam nekoliko puta stavio novi kaiš i promenio ulje u osovini, i sve radi kao i prvog dana.

Dođu mi kao porodica, ne bih ih menjao ni za šta. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Ceo post = :worship:

Respect !

 

* ( a ono  . . . provokacija . . . cisto da znas . . .  mala sala . . .  taj rad . . .  nista zlonamerno . . . nikako hejterski, a sto je uobicajeno ovih dana  . . . :) )

* * ( znam za tu tvoju hronologiju , msm, tih 30+ godina i cestitam )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego, da "pojacam pricu" . . .  evo fresh slika + LP koji trenutno slusam . . .  samo kantri danas . . . takva faza obzirom na jucerasnja "sr.nja" . . ., sve leci country. 

A da, da ne zaboravim @Kuja, ni ovaj kombo vise nigde ne ide.

Ostaje ovde, rame uz rame sa VPI HW-19 MK III  ( za gramofonsku rucicu je konkurs jos uvek otvoren . . , trenutni kandidati : SME M2-9R i Ortofon TA- 110 9" ) . . .  i o tome cemo kada se VPI baza kompletira za cisto 10. :wub:

 

th1.jpg

th2.jpg

th3.jpg

th4.jpg

th5.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Doktor said:

Koji je ovo cevni uredjaj sto se vidi na slici levo, ispod LP omota ovih "letaca u nebo" ?

Pisao si . . . a ja nisam vid'o . . . nesto sam propustio . . . ili nisam  . . . ?

To pojačalo je davno počelo kao kineski kit sa šesticama. Šasija je odlična, komotna, zgodna za petljanje, pa je u međuvremenu nebrojeno puta prežičeno, menjane cevi, od kineskih preko crnih Silvanija do ruskih. Project in progress!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, Miloš 1210 said:

Navijači Crvene zvezde* lete u nebo :) First press, Мелодиа 1976. Jebeš štuke, jebeš majke, op-op-op!

* politički korektno rečeno

 

otkud tebe na Severu :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kolika bila neka vasa kolekcija, kao i ova moja vinila, uvek ima nekoliko naslova koje "jurite", trazite mesecima, godinama . . .

Evo, stiglo mi danas - Cowboy Junkies, album The Caution Horses , IMHO najbolji njihov studijski album (The Trinity Session je snimljen zivo u crkvi, smiruje me to sto je izaslo reizdanje na 180 gr. vinilu, pa x 2, sto znaci da ce se to puno lakse nabaviti od ovog koje nije rezidavano, znaci izdanje 1990 g. Nemac, sto mi dodatno drago :wub:).

Potraga je trajala 10+ godina intenzivno za mint primerak.  Gotovo. 

Otvorio . . . slikao . . . siao pice . . . pustio . . . :dance2:

cj2.jpg

cj3.jpg

cj4.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Doktor said:

Ma kolika bila neka vasa kolekcija, kao i ova moja vinila, uvek ima nekoliko naslova koje "jurite", trazite mesecima, godinama . . .

Evo, stiglo mi danas - Cowboy Junkies, album The Caution Horses , IMHO najbolji njihov studijski album (The Trinity Session je snimljen zivo u crkvi, smiruje me to sto je izaslo reizdanje na 180 gr. vinilu, pa x 2, sto znaci da ce se to puno lakse nabaviti od ovog koje nije rezidavano, znaci izdanje 1990 g. Nemac, sto mi dodatno drago :wub:).

Potraga je trajala 10+ godina intenzivno za mint primerak.  Gotovo. 

Otvorio . . . slikao . . . siao pice . . . pustio . . . :dance2:

 

ma Trinty-ja ima,no frks za to :D

trinity.jpg

trinity 2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, paja959 said:

ma Trinty-ja ima,no frks za to :D

. . . 

Thnx na podsci, ali i sam sam se uverio pre dve nedelje u DOB-u na berzi.

Bilo to 2 x 180 gr. luxuzno izdanje Music On Vinyl. Odma' mi laknulo. :)

Btw, ovo je bilo malo "koska" za naci u ovakvom stanju. Par komada na koje sam nailazio su bili daleko losiji od ovog, pa sam pass-ovao i dalje cekao.

Eto, isplatilo se. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Doktor said:

Thnx na podsci, ali i sam sam se uverio pre dve nedelje u DOB-u na berzi.

Bilo to 2 x 180 gr. luxuzno izdanje Music On Vinyl. Odma' mi laknulo. :)

Btw, ovo je bilo malo "koska" za naci u ovakvom stanju. Par komada na koje sam nailazio su bili daleko losiji od ovog, pa sam pass-ovao i dalje cekao.

Eto, isplatilo se. :)

to je nedavno izdato..

Catalog # : MOVLP1070
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, paja959 said:

to je nedavno izdato..

Catalog # : MOVLP1070

Sve ima na Discogs-u. :)

https://www.discogs.com/Cowboy-Junkies-The-Trinity-Session/release/9734619

Znaci, 27. januar 2017 god.

Ono sto moze biti potencijalni problem je limitirano izdanje ( svega 1000 komada ), pa ce mu cena samo ici na gore.

Vec sam krenuo "u akciju", pa ke vidime. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Miloš 1210 said:

Ja jurim grupu KIM sa Kire Mitrovskim i Frku Zdenke Kovačiček, ne gubim nadu

Koji album KIM ?

"Ne, zaista zurim" ili "Za kim zvone zvona " ?

Ovaj drugi imam, a moze se naci u relativno pristojnom stanju povremeno.

Na zalost, ovaj prvi je bas redak (nemam, jbga, i ja to trazim ) i kada se pojavi krecu nebulozne cene od secikesa i raznih lihvara. To odma' ja pass i savetujem im da i dalje cuvaju u podrumu.

Btw, nije Mitrovski, vec Mitrev. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...