Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Jedno "lagano" nedeljno otvaranje vinil seanse. 

Grover W. Jr. i njegov kultni "Winelight". Uz Gruverov prepoznatljivi sax dominira i Erik Gejl na gitari sa svojom posebnom "farbom". Markus Miler-a necu pominjati, jer ko god je ono bar triput cuo bilo koji album gde se on pojavljuje kao gost ( nedajboze njegov neki solo album ), za sva vremena zapamti taj "prdeci" ton basa koji se dobija sto cupanjem bas zica prstima, sto ritmickim udarcima palcem po bas zici, tzv. "kokavac". :D

Jedna od ploca koje ulaze u najuzi izbor za albume za pusto ostrvo. O vinil kolekciji, ma koliko velika ili mala bila, da ne govorim.

Definitivno, valja se imati ovaj naslov.

 

gw1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nastavio iz istog reda police ( a gde je jazz, jazz/rock . . . ).

Upravo ide solo album Lari Karltona ( Krusejdersi :wub: ) Alone/But Never Alone . . .  za basom ovaj put Abi Laborijel ( u numerama gde ga ima, jerbo ima par numera samo sa Larijem solo ). 

Dobra ploca za poredjenje ova dva instrumenta - gitara & bass.

Sasvim druga prica, druge "farbe", temperament, maaaa .... sasvim drugaciji pristup gitari Larija u odnosu na Erika ( Gejla ).

Takodje, Abe Laborijel koji je takodje u dzez krugovima kao jedan Div, gromada . . .  slobodno rame uz rame sa Markusom ( Milerom ). Meni je jos i za nijasnu bolji, konkretniji, sa prefinjenom tehnikom sviranja basa. 

Generalno, jedan fini album za pocetak nedeljnog popodneva. :)

 

la1.jpg

la2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos jedna ploca za pusto ostrvo, a pod must za male/srednje/velike kolekcije.

Takodje, isti red, isti sektor, Geroge Benson - Breezin'.

Na ovom albumu vidimo koliko je Dzordz B. bio timski igrac, covek kolektiva, jer je ima uz sebe, ni manje, ni vise, fenomenalnog Fil Apcrca (P. Upchurch ) na ritam gitari.

Dakle, ovde imamo prakticno ravnopravne dve gitare na celom albumu, Benson ima slobodu pri pevanju, tj. onom njegovom unisonom soliranju i pevanju.

Cuvena A2 numera Maskarada, za one starije nezaobilizana numera koja se cekala u sporom bloku na zurkama, po diskotekama, dobrim delom se to pustalo onako "na keca" posle nekog dobrog fanka, cisto da narod ode po pice do sanka, potrosi neku kintu, neko da krene "u akciju" na zenske, etc...

No, da se vratim danasnjim opservacijama, analizama dva instrumenta : gitara & bass.

Ovde su takodje dvojica vrsnih gitarista. 2 x Gibson-i, sa reverb-om metnutim na 9 do max. 10 h na konzoli u studiju.

I Benson i Apcrc su tehnikom, karakterom blizi Gejlu, no Karltonu koji ima onu dozu "drcnosti", rock riff-a.

Na ovom albumu bas svira Steli Banks, covek koji je stalni clan tadasnjeg Bensonovog benda, basista sa ulogom, sa ciljem, covek zadatka, covek iza Ampeg-a koji se prakticno ne vidi ( setih se davnasnjeg koncerta u hali Pionir kada je nastupao Zan Lik Ponti. Ne vidimo basistu jedno 15 minuta, a on "rove li rove". Vidimo samo Ampeg SWT 300 "glavudzu" i onu ogoromnu zvucnu kutiju ispod. U jednom trenutku, tacnije u jednom segmentu numere kada je bas imao mini solo, izlazi korak-dva ispred Ampeg-a Ralf Armstrong, "pocepa solo" i "vrati se u kucicu". :) Moj tadasnji drugar, pobratim, clan benda, basista Baca se uhvatio za glavu, skoro pa zaplakao i izjavio da ne bi vise da svira bas gitaru. Mladost, ludost, par dana je bio u depri, ali se nakon toga ponovo pojavio na probi u garazi ).

Izivinjavam se na maloj digresiji, ali ovaj dasa, dakle Stenli Benks je upravo takav lik. Nenametljiv, sa odlicnom tehnikom, ritmom, saucesnik 100% u ritam sekciji, odlican.

Nema tu ni zrna egocentrizma kao kod M. Milera koji ga ima na kilotone, niti tendencije da se prepozna ko je basista na albumu ( kao Abi Laborijel ).

Trazim u kolekciji Ralf Armstronga, dobro je ovo podsetiti se na neke vrsne "igrace" . . . 

Btw, ko jos uvek nema ovaj album, trk "u prodavnicu" . . .  :rofl:

 

gb1.jpg

gb2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

joj kud pomenu pontija ....... ne volem da ga cujem a kamoli vidim

ko macji sex

da prostis , onaj cupavi fantom iz Kansas bolji fidler od njega ........... mislim , kad ukombinujes ego vs. sviranje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

joj kud pomenu pontija ....... ne volem da ga cujem a kamoli vidim

.  . . 

Ponti je u gornjoj prici bio sporedan lik. 

Nego, kada ga sad' pomenu, da se vrnem na taj njegov koncert u Pionir-u.

Doneo tada neki procesor, kraj 70-tih, semplovao, umnozavao zvukove, mi balavili, cudili se, . . .  sada kada vratim film, cista tehnicka majmoonarija.

Ali . . . .  imao je Ralphe Armstorng-a basistu u bendu i to je nama bilo dovoljno. :worship:

A da, doveo je i nekog klavijaturistu ( ne secam se imena, nebitan ) koji je imao naslagane klavijature sa svih strana. 

Covek bio prakticno u oboru klavijatura. 

Btw, jazz-rock, fuzija, u prevodu, Pontijevo mrsomoodjenje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Zen Mod said:

kol'ko se ono zadrzao kod Zappe?

Dobro jutro/dan. :)

Radim trenutno "na pištaljku", tako da što bi se reklo in brief.

Ponti je počeo kod Zape ( tačnije u Madersima ), pa se posle vraćao kao gost na par albuma, ali i da se potsetimo da je bio član Mahavišnija ( Apokalipsa ).

Što se tiče njegovog CV-ja, ima solidno napisano na Wiki-ju, kao i na njegovom sajtu.

Btw, nisam pratio rad "čupavog fantoma" iz Kazasa, ali recimo Dejvid Kros što sam ga onomad postovao na "trenutno šta slušam" je daleko meni interesantniji violinista u svetu progresivne, džez muzike.

 

cross1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda da su “promenili praksu”.
Pre desetak dana mi jr stigao paket od Ali. Kupio sam neke gluposti za 68€, kao i desetak puta do sada.
Kinezi uredno napisali na paketu da su gluposti i da je cena 3.90€.
Naši zadržali paket na carini (prvi put) oko 20 dana procenili da su Kinezi slagali, da roba vredi oko 2000 RSD i naplatili mi carinu PDV i carinski pregled oko 500 RSD.
Poštar mi nije doneo paket na vrata očekujući da ću da se žalim i da stavim primedbu na procenu vrednosti robe (izgleda da je ovo pocelo od “skora” na malte ne sve pakete, da se ljudi masovno žale na dužinu procedure i na procenu vrednosti pa poštari ni ne nose pakete na adresu jer ih izgleda u količinama vraćaju).
Do sada sam kao sto rekoh imao desetak sličnih nabavki i nijedna nije carinjena niti zadržavana na carini.
Budžet je očito nedovoljan a potrebe su velike [emoji3].


Srećko

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danasnje "otvaranje" na praznik. 

Jedan tada pametno uradjen 2 LP za plebs, dva LP-a iz daleke 1969 god. John Mayall-a. Onako po redu objavljivanja.

Za kolekcionare prava milina. :)

The Turning Point & Empty Rooms. Proverena diskografska kuca Polydor (ovo je UK izdanje ).

Pase mi trenutno ova bluesy atmosfera sa Turning Point-a. :dance2:

 

jma1.jpg

jma2.jpg

jma3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jece stiglo, danas vec "na tanjiru" . . . :)

"Amerikanac", 1. izdanje, odlicno stanje vinila, spoljni vinil je malo zub vremena nagrizao (tvrd karton, obrisi od ivice ploce), ali nista strasno.

Jos jedan primer kako prvo izdanje zvuci superiorno u odnosu na reizdanja. :dance2:

 

all1.jpg

all2.jpg

all3.jpg

all4.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Kuja said:

@Doktor, @paja959,

Da zacementiramo dominaciju Thorens-a TD-126 na ovoj temi! :) 

. . . 

Samo da dodam :


@paja959 je belt/idler kombinacija, ti si @Kuja koliko se secam belt/DD, a ja sam, slozices se, ipak hard core belt fan . . .  belt/belt kombinacija. :D

Suma sumarum 3 x Thorens TD 126, sto je za respect. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...