Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

3 hours ago, Woland said:

kažu da je Alfred Brendel bio jedan od najboljih izvođača Betovenovih kompozicija.. fino izdanje, 32 klavirske sonate..
. . . 

Dobar je Brendel. Odlican. :thumbsup:

Vidim Philips box set.

Ja imam FSM VOX izdanje. 

Bice interesnatno uporediti izvodjenja/snimke ova dva LP box set-a prvom prilikom kada se budemo videli. :)

 

 

b1.jpg

b2.jpg

b3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim da je snimak na oba izdanja isti, ovo tvoje ima 12 LP, moje 13, ali prvo Philips izdanje je imalo 12 LP, verovatno je samo drugačije rezano.. po mom iskustvu VOX je dobar (odličan), Philips, pa kako kad.. moje je slušano na gramofonu kom igla baš i nije bila kako treba, pa se povremeno čuje poneki šušanj.. ali ne smeta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Woland

Pretpostavljao sam da je tako nekako, jerbo na našem "informatoru" ( discogs ) :) sam našao ovo moje FASM/VOX izdanje, ali bez godine izdanja.

VOX kod diskofila, kolekcionara važi kao jedna od vrhunskih kuća ( tu su, naravno, Hamonia Mudni, pa Argo, ima i još par, pr. Erato ).

Btw, i ovo moje je preživelo neku diskutabilnu zvučnicu u iglu, ali takođe, ne smeta.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Woland said:

a, tokom vikenda Betoven fest - Karajan, Bernštajn i Retl, pa kolko se postigne..
 

Bice to definitivno jedan kvalitetan vikend. :)

' si smislio nekakav plan kako, kojim redosledom, ko prvi, ko . . . ?

Msm, recimo, 1. simfonija kako izvodi berlinska fiilharmonija vs. Beclije vs. ponovo berlinska, ali sa drugim dirigentom ?

Generalno, moz' da bidne sve to veoma interesantno. 

Dakle . . . .  pustaj ( a i javljaj ). B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vikend se, na žalost skratio na pola :( ali mislio sam da krenem sa već nečim što mi se sluša (ili nisam odavno) i ako me nešto baš zaintrigira, tada da uporedim, sa naglaskom na užitak bez preterane analitičnosti..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...