Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

ya Rankija i Kočiša sam naravno čuo, ali ih (još uvek) nisam ozbiljnije slušao - verujem da ću već negde nabaviti neko Hungaroton izdanje (kratak sam već rekoh :) ) sa njima..

Cimerman je (preslušao sam ga upravo) sa dva Šopenova koncerta, zaista OK, ali me nije kupio iz prve.. za sada su mi Marta i Rubinštajn prijemčljiviji.. Harasevic - opet rupa, čuo sam da je njegov Šopen vrhunski.. iskopaćemo ćemo ga već nege, neće ovaj hajp večno (pročitah negde da se danas čak 54% novih ploča ni jednom ne presluša :) )

Marinski sam propustio jbg, iščililo datum iz memorije, a Trifonov je mlad, da kontaktiramo društvo Rusko Srpskog prijateljstva pa da ištemo :)

Transkripciju Violinskog Koncerta je uradio sam Betoven, godinu dana nakon premijere - tražilo mu.. drugačije je naravno, ali, osim što je interesantno, sasvim je pitko i tečno - slušaćemo :)

o Bermanu smo rekli skoro pa sve - svirao je sve na visokom nivou ali Lista najbolje..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ranki & Kocis - "manekeni" Hungarotona. S pravom. 

Odlicne Mozart sonate za klavir, komplet, Vol.1 i Vol.2. Recimo, meni to bolje od Micuko Uside, referentne za mnoge autoritete u pijanizmu.

Preporuka za nabaviti. A Hungaroton-a jos uvek se moze naci ovde u nasim krajevima. :)

Cimerman - jbga, novija prica od ovo dvoje sto si naveo. Recimo, ja imam od njega za Dojce objavljene Subertove Improptu-e. Sam VRH. Nema dalje. :D

O Bermanu - skoro sve, ali ono za mene mozda najvaznije nismo ovde pomenuli. Lazar B. je cesto na svojim koncertima odsvirao falsh notu, ono kada prst prosto sklizne niz dirku ( znaju to dobro pijanisti i to je njihova nocna mora ). Ali zato, onako generalno, ceo resital je bio za cisto ne 10, vec za 50. 

Toliko emocija pretoceno u izraz, taj ton koji mnogi traze, a ne uspeju da ga pronadju nikada, Berman je imao.

Nevidjen lik. 

Imamo obojica njegovo izvodjenje " 6 Muzickih momenata " od Rahmanjinova ( takodje za Dojce gramofon ). Remek delo i ozbiljna preporuka da se ima u bilo kom obliku, mislim na mediju.

Slava mu !  :worship:

Btw, moji favoriti od ovih 6 momenata su No.3 i No.4.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije baš da ih sada slušam, ali hoću čim se vratim sa robije :) Brams, Kremer, Karajan je Japansko izdanje (To šiba bato :) ), a Rekvijem je Crkveno izdanje :) hor crkve St. Pius iz Kelna, WDR Orkestar i Antonio Linares Espigares kao dirigent.. izdanje 1975.. ne znam šta me čeka.. :)

9a3396582bafcf193d5d133b1e0607e8.jpg1889a04d67b33da952cc72a6c2794075.jpga0fe10676329eb61887fa6794cbc637d.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Woland said:

nije baš da ih sada slušam, ali hoću čim se vratim sa robije :) Brams, Kremer, Karajan je Japansko izdanje (To šiba bato :) ), a Rekvijem je Crkveno izdanje :) hor crkve St. Pius iz Kelna, WDR Orkestar i Antonio Linares Espigares kao dirigent.. izdanje 1975.. ne znam šta me čeka.. :)
. . .

Ne znaš šta te čeka ? Mdaj. :)

Tipujem na Requiem da će da "oduva".

Kremer&Karajan dvojac - nema kix-a. Dodatno, to su Džapanezi prepakovali EMI/Angel englesko izdanje. Najs. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Doktor said:

Ne znaš šta te čeka ? Mdaj. :)

Tipujem na Requiem da će da "oduva".

Kremer&Karajan dvojac - nema kix-a. Dodatno, to su Džapanezi prepakovali EMI/Angel englesko izdanje. Najs. :D

nema mnogo podataka o Antoniu Linaresu Espigaresu, osim da je Španac (Granada), da je svirao orgulje, školovao se u Kelnu, voleo Betovena i Baha i vodio crkveni hor :) msm, izdanje je ultra raritetno, a koštalo 6,5€ :)

a Bramsa volemo i prepakovanog (interesantno - većina izdanja ove ploče su quadro, svećom da tražiš stereo :) ).. i KremerKarajana  :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka čast malo poznatom dirigentu Špancu, ali kada sam napisao da će izvođenje da "oduva", mislio sam na crkveni kelnski hor. [emoji4]
Disciplina . . .  maternji jezik . . . povezanost sa Mozart-om na više nivoa . . . itekako obećava.
 
jbg, hor je najslabija karika :( nije baš toliko očigledno, ali ipak su u horu amateri.. solisti i orkestar su sasvim OK (ali se ne ističu), ali hor je ispod proseka.. ali, može da se sluša.. uostalom zašto bi moralo da se sluša samo naajbolje :) ovo izvođenje ima šarma..

21efba022c25cef25ca90ed6ceb41ddc.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

jbg, hor je najslabija karika :( nije baš toliko očigledno, ali ipak su u horu amateri.. solisti i orkestar su sasvim OK (ali se ne ističu), ali hor je ispod proseka.. ali, može da se sluša.. uostalom zašto bi moralo da se sluša samo naajbolje :) ovo izvođenje ima šarma..
 

Ehhhhhh, steta za sam Requiem.

Ali, sa druge strane, ti napisa da je ovo retko izdanje, tako da ima vrednost ono bar kao lector's item. :)

A i skupljas ti Br'te ove Mocart Rekvijeme, kao Cuma decu. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma nema veze, neće se baci :)

K und K dvojac je opravdao očekivanja.. mlad Kremer i zreo Karajan - veoma dobro.. Kremer beše Ojstrahov učenik ali već je tada (sredina sedamdesetih) bio dosta različit od učitelja.. očigledno da je Ojstrah bio dobar pedagog i violinista..

Japanska izdanja ploča su zaista nešto posebno..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Off topic - koncert Burning Speara na zlosrećnom Eho festivalu 2003. na Ratnom ostrvu bilo je nestvarno natprirodno iskustvo, usred one šume nebo se otvorilo i sišao je šaman, noge su nam se odsekle. Nezaboravno.  Uporedivo samo sa Fred Wesleyem 2003. u Sava Centru.

A dan posle na Ehou - Sonic Youth... da mi se nešto slično ponovi bar još jednom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...