Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

39 minutes ago, ninja said:

esl otkriva nove stvari na svakoj ploči :)

. . . 

Tek ces da vidis za jedno "metar" dana.

Reko' ja onomad - 57 ti je nesto kao dobar Single Malt. Jos kada odlezi u Single Cask-u, tj. ako je vise dana konstantno u el. napajanju . . . :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Doktor said:

Tek ces da vidis za jedno "metar" dana.

Reko' ja onomad - 57 ti je nesto kao dobar Single Malt. Jos kada odlezi u Single Cask-u, tj. ako je vise dana konstantno u el. napajanju . . . :cheers:

 

Do sada sam odkrio samo jednu ozbiljnu manu esl:ova.... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . . nije jos za laku noc, ali def. ovaj doopli LP ide od A do D, pa unazad i bice poslednji na slusanju danas.

Rat Tomago & Rubber Shirt . . .  Bozzio & O' Hearn + A. Belew :dance2:

FZ je nesto poput Alexis Korner-a sto se tice vanserijskih muzicara koji su dosli, bili, prosli kroz njihove classroom-e . . . :worship:

Btw, ovaj 2 LP " Sheik Yerbouti" - apsolutna preporuka za kolekciju.

fz2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, ninja said:

Meni Sheik puno više sjeda nego Chunga's 

Sheik = 1978/9 vs. Chunga's = 1970 - vremenska distanca manja od decenije, ali se toga toliko u tom intervalu izdesavalo globalno u rock muzici da to nije normalno.

Pa nije ona moja mantra " 1967-1973 pa +- 2 god. " bezveze. :)

Chunga's je jedna psihodelik/fuzija/jazz/rock/ludilo , ali na FZ jedinstven nacin. Ne "hvata" na prvo slusanje. Nikako. Poslusas, pa ostavis, pa opet . . .  legne to vremenom. A i zahteva da se dopunjujes sa FZ kolekcijom.

Sheik udara u glavu "na keca". Bobby Brown recimo, ali kada uzmes libreto (:)) aka text zapravo vidis koliko je to sve kod FZ-a ozbiljno, gorko i surovo istinito i ono sto je bitno, daleko ipred vremena kada je album nastao.

Ima toga jos za pricati, ali cemo o tome kada se sretnemo na leto kod . . . .  :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dugo jurena i većim delom ujurena serija kompilacija retkih singlova iz perioda kada su funk & soul lagano mutirali u disco-tune - meko, toplo, mazno, pre-Moroderovska epoha. Kompilacije su izdavane od 2011. na dvostrukim albumima, po izboru Al Kent-a (producent i DJ). 2764.png<3

23172912_10210533388707909_6910596367982421452_n.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Miloš 1210 said:

Ajoj gde si se setio Cerronea, neki dan sam čuo Supernature i rekoh sebi ova stvar je loodilo, totalno nepravedno zaboravljena, moram da proverim šta je još radio (y) 

Kako sta je radio . . .  harao je po bgdskim dikotekama krajem 70-tih i pocetkom 80-tih ( Cepelin, Bis u Resniku, pa i diskoteka u Cortanovicma  . . . ) . . . :dance2:

Uz Supernature-a ti preporucujem da cujes/nabavis njegov prvenac " Love in C minor " . . .  "zakiva" i dan danas. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...