Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
25 minutes ago, ninja said:

Mljacka mi Suzanne u sred sobe :)

. . . 

Koliko su bile ukljucene 57-ice kod tebe ?

Sta kaze prethodni vlasnik - da li bilo nekog refresh-a folija, statora i EHT-a i ako jeste, kada ?

Deder, slikaj pozadi ulaze za zv.kabl.

Koji zv. kabl koristis ?

Srry, puno pitanja, ali ovo je tek za pocetak. :)

Uzivaj.

Za to vreme ovde . . . ( cekajuci  pomoc prijatelja sledece nedelje, o'ma' iza Sv. Nikole ) ide . . . 

 

af1.jpg

af2.jpg

af3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ukljucene danas od ca 13:00.

Nista im nikada nije bilo radjeno, original, malo ostecenja na drvetu a malo na mrezici. Iz 75e su i 5 brojeva jedan iza drugog ako se dobro sjecam.

Ulaz za zvucnike je XLR i to me malo zeza, sada sam malo zice uvezao i izolir trakom umotao do daljnjeg.

Kabal je onaj sto koristim za Tannoye, Van Damme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako nije nikada nista radjeno ( prvenstveno zamena folija i ev. statora ) moraces popricekati ono bar nedelju do dve dana, pa da imas pravi zakljucak o zvucnom pecatu ovih dragulja. 

XLR  kazes - to je ocigledno taj Baja za studio nesto petljao, tripovao. Bilo bi dobro da to vratis na staro. 

Meni je odmah nudjeno da se stavi neki brendirani ulaz za zv. kabl, ali smo pronasli one originalne , jadnoizledajuce bakelitne crne i crvene "kockice".

Van Damme - to mi je bila jedna od opcija dok mi nije nas drug "iz kruzoka" nabavio iz Quad Fun Club-a u Pesti one solid core kablove.

Jos uvek jurim one Quad zv. kablove iz toga vremena ( svetlo krem ), ali sam do sada nasao neke male duzine koje mi je igraju.

Ne iskljucuj ih iz napajanja, pa se cujemo posle Nove godine, pa pricamo o zvuku. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa ovih slika je jasno da je menjao/radio EHT ( najverovatnije menjani moduli ) i modificirao ovaj XLR izlaz, pa je dole.

Evo kako je to izgledalo izvorno ( i tako ostalo kod mene ).

 

Ser. br. jednog ESL-a : 20907 ( ako se pogleda u njihove knjige - godina prozvodnje je 1968 g. Revolucionarna :) )

 

q2.jpg

q3.jpg

q4.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

68a je bila dobra godina sa dobrim rodom :)

Ne vjerujem da je mjenjano, ovo je studio primjerak i vrlo moguce da je tako i uradjeno posto je na drugom ona crvena naljepnica preko cijele strane i pokriva ona dva otvora gdje ti imas konektore za zvucnike. 

Moji su iz 75e i moguce je da je bilo manjih promjena i adaptacija.

 

 

IMG_20171216_212150.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh nema me poduže pa sam izgleda što šta propustio. Ovo je neki novi momentum ESL ... 

B.T.W. Jesi li svraćao skoro u ÖoB, supruga mi kupila The Dark side of the Moon zamisli tamo. Vidi čuda čak nije produkcijski loše odrađena. Ovih dana srvratim da vidim da li ostala još koja kopija Wish you were..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...